1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разлики во туширање (мажи и жени)

Дискусија во 'Насмевка' започната од ivance5, 27 јули 2010.

 1. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Како да се туширате како жена:
  1. Соблечете се и ставете ја облеката во корпа за валкани алишта. Светлата облека на една, темната на друга страна.
  2. Ако на патот кон бањата го видите момчето/мажот,покријте го било кој откриен дел од телото и брзо заклучете се.
  3. Погледнете го своето тело во огледало и пуштете го стомакот за да можете уште повеќе да кукате за дебелината.
  4. Влезете во кадата или во туш кабината. Земете крпче за миење на рацете, лицето и грбот и камен за петиците.
  5. Измијте ја косата со шампон од краставица и лаванда.
  6. Косата повторно измијте ја со шампон од краставица и лаванда.
  7. Потоа на косата нанесете балзам од краставица и лаванда, збогатен со природно кокосово масло.Оставете го да делува 15 минути.
  8. Ставете peeling на лицето и тријте го додека не поцрвене.
  9. Отстранете го балзамот од косата.
  10. Отстранете ги влакната од пазувите и нозете. Размислете за отстранувањето на влакната и од препоните.
  11. Вриснете гласно кога вашиот дечко/маж ќе пушти вода од казанчето и со тоа ќе го намали притисокот на водата.
  12. Сопрете ја водата од тушот.
  13. Избришете ги сите мокри делови во бањата.
  14. Избришете се со пешкир со големина на една помала африканска држава. Замотајте ја косата во друг супер впивачки пешкир.
  15. Пронајдете ги и најмалите акни на вашето тело. Нападнете со ноктите.
  16. Вратете се во спалната соба во долга бањарка и со пешкирот на глава.
  17. Ако по пат го сретнете дечкото/мажот покријте го било кој откриен дел од телото и истрчајте во собата на час и половина долго облекување.
  Како да се туширате како маж:
  1. Соблечете се седејќи на работ од креветот и облеката ставете ја на купче.
  2. Одите голи до бањата. Ако по пат ја видите девојката/жената слободно покажете и го испуштајќи соодветен крик.
  3. Погледнете го своето тело во огледало, повлечете го стомакот за да видите дали имате плочки (сеуште ништо). Воодушевувајте се на големина на својата >алатка>, почешајте си ги јајцата и потоа помирисајте ги прстите.
  4. Влезете во кадата или туш кабината.
  5. Не барајте крпчиња за бањање бидејќи не ви требаат.
  6. Измијте го лицето.
  7. Измијте ги пазувите.
  8. Колку добро звучи кога ќе прднете во бањата!Ха,ха!
  9. Измијте го својот најдраг и околните делови.
  10. Измијте го газот и оставете влакна на сапунот.
  11. Измијте ја косата со шампон (без балзам)
  12. Направете фризура на ирокез со шампонот.
  13. Повлечете ја завесата од кабината и погледнете се во огледало.
  14. Измочајте се во кадата.
  15. Истресете си го и излезете надвор. Не обрнувајте внимание на водата на подот која се собрала затоа што завесата цело време висела на погрешната страна на кадата
  16. Делумно избришете се.
  17. Погледнете се во огледало, затегнете ги мускулите, воодушевувајте се на големината на гореспомнатата 'алатка'.
  18. Оставете ја завесата отворена а мокриот пешкир на подот
  19. Светлото и вентилацијата оставете ги вклучени.
  20. Во спалната соба вратете се со пешкир околу струкот. Ако поминете покрај девојката/жената, тргнете го пешкирот, грабнете го пенисот, викнете: >Ајде мала!! и заиграјте со колковите.
  21.Фрлете го мокриот пешкир на креветот.Облекувајте се 2 минути.
  п.с. Секоја личност која во една од овие две категории ќе пронајде десет или повеќе сличности во своите дневни ритуали несомнено е маж или жена. Примарните полови карактеристики овде не играат толку голема улога.
   
  На cresa-jagoda, Yipman2, Prijatelot и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Леле, леле :rofl: :rofl: зар стварно така се тушираат мажите. Ако мојот прави така, веднаш го оставам :lol:
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  :D :D :D Леле има некои делови што се ептен вистинити :lol:
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  овие машките како некој кучиња се бањат.....ако се стварно вакви не мора да се бањат во купатило надвор со цревото............ :D
   
  На Arthur, barbyyy и Angel-Wings им се допаѓа ова.
 5. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Хухуху смешки :rofl: Па и ништо попаметно не се очекува од нив :)
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  :D Се пронајдов во многу точки, кај жените, а ова за мажите не сакам да го коментирам :lol:
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.010
  Допаѓања:
  198.823
  Пол:
  Женски
  И јас се пронајдов во неколку точки... а ова за мажите... па, немам коментар :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  И јас си се пронајдов :lol:
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Хахаха јакоо е :D :D Си се пронајдов со речиси сите точки :D :D
   
 10. femina2010

  femina2010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  ха ха навистина е така и за мажите и за жените :)
   
 11. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  И мене ми се многу реални точкиве, затоа морав да ги споделам со вас. Ако стварно маживе вака се бањаат, ке има караници кај мене дома секој ден :D
   
 12. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Во ова за женскиве се пронајдов :D А овие машкиве биле како примитивни животинки бре :D :D :puke:
   
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  hahah се пресмеав! Закон!

  Се пронајдов во многу потточки.. лицево го напаѓам со ноктиве и тоа како!
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Се пронајдов и јас , ама ова за маживе.. :D :D
   
 15. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  колку вистинито :D :D
   
 16. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
  Се пронајдов скоро во сите точки кај жените :lol: ,а за мажите ова :^) :| ,за среќа немам таква "Среќа",дечко ми не го пронајдов во ниту една од точките за мажи :lol:
   
 17. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  хахаххахахах колку е само најточно
  има многу карактеристики кои се вистините, па она за маживе кога читав толку многу карактеристики на дечко ми :D
  посебно она кога излага или кога влага покажувајќи го „алатот„ од бањарката хахахха се пресмеав
   
 18. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Qehxjub5lyo?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Qehxjub5lyo?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  :D
   
 19. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  40
  хахахахаха држи вода ова дефинитивно :D :D
   
 20. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.189
  Пол:
  Женски
  Хахаха, јас се пронајдов само во 5 точки, ама дечко ми го пронајдов во сите! :D