Размена на пасворд со партнер

Дискусија во 'Врски' започната од mami-123, 18 февруари 2016.

 1. mami-123

  mami-123 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Дали сте за тоа вашиот дечко или пак девојка да го има вашиот пасворд,да се уклучува од кај вас.?Мислења,искуства-За или Против :)
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.924
  Не. И сум многу против тоа некој да ми ја гледа приватноста. Штом ми побара пасворд на фб, тогаш ќе знам дека љубомори.
   
  На LittlePinky, Nausicaa, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.337
  Допаѓања:
  123.580
  Пол:
  Женски
  Порано сметав дека е многу паметно да ја знам неговата приватност и тој да ми ја знае приватноста. Сега на овие години сметам дека не би требало, бидејќи треба да се има доверба.Фејсбук е само социјална мрежа која не смее да влијае на една врска, како тој си има приватен муабет со своите другари, така и јас си имам приватни муабети со моите другарки.Ако вршам постојан надзор тоа го нарекувам контрола и обид за контролирање кого треба да има во пријатели и со кого да контактира. Ако дечкото сака да те изнервери ќе го стори тоа на многу друг начин,па нема ни да дознаеш.
   
  На ЈеленаЏиш, Rama, littleflower и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.680
  Допаѓања:
  53.731
  Пол:
  Женски
  Имам едно правило кое гласи - Ако тој/таа ти побара пасворд, треба да го/ја откачиш. Со првиот дечко ги имавме разменето, тој прв ми побара и многу се налутив, не му правев муабет еден ден па после демек се каел, не требало да ме напнува, глупости, а секогаш кога ќе го сменев се лутеше зошто сум го сменила. Беше болно љубоморен. Прва врска ми беше и бев наивна, но сега попрво би го изгубила дечкото отколку пасворд да му дадам. Тоа си е моја приватност каде никој нема право да се меша. Во втората врска ниту јас му побарав пасворд ниту тој мене. Не ни имам потреба јас да го знам пасвордот на дечкото, навистина не ме интересира и ја почитувам неговата приватност како што сакам и тој да ја почитува мојата.
   
  На sugarlips, littleflower, мкд98 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.275
  Допаѓања:
  29.377
  Пол:
  Женски
  Јас не би му дала пасворд на сопруг, а не па на дечко (кој денес го има, а утре може да го нема).

  Не дека имам нешто да кријам, само несакам некој во моја приватност да чепка.
   
  На sugarlips, Ицолгудбејбе, Rama и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  197.326
  Пол:
  Женски
  Маж ми игра од мојот фб Енгри брдс.
  Секогаш ме прави најдобра, само затоа му давам пасворд :D

  Шала!
   
  На Mishela, ЈеленаЏиш, Lella и 12 други им се допаѓа ова.
 7. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.527
  Допаѓања:
  30.958
  Пол:
  Женски
  Нема шанси. Иако ми е сопруг, приватност си е приватност. Ниту му чепкам ни сакам да ми чепка. Не дека имам нешто али несакам. Може ако ми е вклучен тел да види нешто и толку.
   
  На Ицолгудбејбе, Nausicaa, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.278
  Пол:
  Женски
  Јас го знам пасвордот на маж ми (случајно го дознав), а он не го знае мојот. Никогаш не сум го проверувала што пишува и со кого. Се уклучувам само да играм игри и секогаш е он на прво или второ место во игрите. Хахах
   
  На krofnicka27, crazylady и mami-123 им се допаѓа ова.
 9. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  22.596
  Никако!
  Треба доверба да има во мене а не да ми бара пасворд од фб и обратно.
  Кога мене ми побарал пасворд јас би го откачила, таков не ми треба.
   
  На Rama, crazylady и mami-123 им се допаѓа ова.
 10. Proudmama

  Proudmama Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2016
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Ние си знаеме пасворди уште кога се фативме, сега сме во брак и уште си е исто.:) Не е тоа за да се проверуваме, тоа не се случува си веруваме, но онака не можеме да криеме еден од друг ништо :sun:
   
  На Stark, delevingne, macovska и 2 други им се допаѓа ова.
 11. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.538
  Пол:
  Женски
  Секако дека не. Има приватни работи, разговори. Иако знае скоро се' за мене сепак имам другарки кои мене ми ги доверуваат работите, не на дечко ми па и некогаш се консултирам со нив во врска со изненадување наменето за него. Не би сакала тоа да го знае :D
   
  На mila1111, Nausicaa, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 12. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Не сум за тоа да си размениме пасворд. Немам потреба од тоа, некој ако сака да те изневери ќе те изневери и нема ниту да осетиш :) си имам јас и со другарки приватни разговори кои ми се довериле за нешто, секако дека дечко ми не мора и тоа да го знае ^_^
   
  На Nausicaa, cresa-jagoda, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. ssweety

  ssweety Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  Ние кога бевме во врска а и сега во брак си ги знаеме пасвордите ... ништо не кријам а исто и тој ,а мојот фб воопшто не е исклучен. Ако му го знам па тоа незначи дека јас сум љубоморна и сега го проверувам , колку пати ми има мм речено ај уклучи се од кај мене и побарај го тој и тој и пиши му ....А како што спомна феминката над мене мислам дека ако имам доверливи разговори со роднини и пријатели ќе си се викниме на кафенце и ќе си кажиме се што сакаме. тоа е според мое и негово мислење ... :) ;)
   
  На delevingne, crazylady и mami-123 им се допаѓа ова.
 14. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Да, но не ретко сум далеку од тие со кои си муабетам и не сме во можност да пиеме кафе и да си кажуваме :)
   
  На mami-123 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно не.
  Не дека кријам нешто, всушност и што би криела? Ама си стојам зад тоа дека и фејсбукот си е лична работа и не сакам никој друг освен мене да ми чепка, ниту за игри, ниту за ништо. Поголема глупост од ова немам видено, всушност имам тоа е чепкање по туѓ телефон. Довербата е една работа, социјалните мрежи друга. Ако сакам да го изневерам некого преку фејсбук секако не можам.
   
  На Nausicaa, crazylady и mami-123 им се допаѓа ова.
 16. ssweety

  ssweety Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  е да ако си далеку не можите да си разговарате на кафе ...како и да секој си има право на мислење за пасвордите :)
   
  На s&s му/ѝ се допаѓа ова.
 17. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Да, како и за се друго, секој има различно мислење :) Но, држи вода и твоето... за жал, далечината е проблем :worried:
   
  На ssweety и mami-123 им се допаѓа ова.
 18. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.344
  Допаѓања:
  20.931
  Пол:
  Женски
  Ние сии ги знаеме пасвордите со дечко ми уште од почеток ама не му копам по разговори со другари а ни он мене со другарки само чисто онака си ги имаме ако некој нешто сака да погледне :)
   
  На mami-123 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.667
  Допаѓања:
  59.730
  Да бе, јас моиве одвај си ги памтам, стопати морам да се самохакнувам на разни мрежи, па уште на некој друг да ги мислам! :rofl:
   
  На Yowannty, LittlePinky, Grungie и 18 други им се допаѓа ова.
 20. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  5.757
  Пол:
  Женски
  Јас на дечко ми му го знам пасвордот уште пред да го стави. :D Не, најсериозно, му ги знам пасвордите на сите мејлови, не зашто ми ги кажал со посебни церемонии туку зашто знам како размислува и кои пасворди би ги ставил. Фб немаме ама милион пати се случило да се уклучам на негов меил зашто треба нешто да му завршам работа. Јас имам еден и единствен пасворд за сите мејлови, страни, форуми... Да сака некој да ми хакне, нема ич да се измачи. :D И дечко ми го знае и памти само зашто е тој еден пасворд. И не гледам ништо страшно тука. Нит ми отворил, нит ме проверувал, нит па ми наредил да мора да му го кажам пасвордот.

  Штознам, за мене е ова небитна ствар. Чудо големо ако ми го знаел пасвордот или јас неговиот. Одма во трансови паѓање приватноста ми ја нарушувал. Бре, бре... :D

  Да било задолжително давањето пасворди, јас немало ни да бидам со него, зашто тука не би бил проблем пасвордот, туку неговата посесивност и болна љубомора. Така што... ;)
   
  На rose60, Mrs.Cuper, delevingne и 6 други им се допаѓа ова.