1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Размена на пасворд со партнер

Дискусија во 'Врски' започната од mami-123, 18 февруари 2016.

  1. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Nema shansi da spodeluvam moi lichni passwordi so nikogo. Jas mnogu vnimavam na privatnosta, vodam smetka shto spodeluvam i ja mrazam pomislata nekoj (bilo koj) da prebaruva vo ona shto e moe. Lozinka mozham da otkrijam samo ako dojde do preka nuzhda. Mnogu logichno, podocna povtorno kje ja promenam. Tugji passwordi ne mi se potrebni. Sekoj treba da ima svoj privaten prostor.
     
    На cresa-jagoda и Abrakadabra им се допаѓа ова.
  2. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    funny-picture-computer-password-wedding-anniversary.jpg
     
    На Lella, Victorian, deskarada и 21 други им се допаѓа ова.
  3. flavor

    flavor Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    235
    Не кул работа е тоа.
    Јас и да сакам од шо ги заборавам пребрзо пасвордите мои и туѓ не би памтел.:D
     
  4. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.846
    Допаѓања:
    133.051
    Пол:
    Женски
    Си ги знеме пасвордите со мм, меѓутоа никој од нас не е болно љубоморен па редовно да проверува по фб, со кој шо како комуницираме. Он ми го кажа ради тоа шо често му требаат некои личности а не секогаш може да ги добие на телефон, а мојот го знае бидејки у слободно време сака да игра Candy Crash па си прака животи :D и како што кажа една членка погоре сигурно доверлив разговор нема да водам на социјална мрежа.
     
    На ssweety и Abrakadabra им се допаѓа ова.
  5. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Има едно нешто што се вика приватност , и треба да се почитува.
     
    На mami-123 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    јас сум против тоа бидејќи јас си имам своја приватнос тој негова. Јас можеби не би кријала ништо од него но имам разговори со мои другари другарки со личности што можеби ми се довериле или и без значаен муабет да е мислам дека сепак секој си заслужува своја приватност
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    А па пасворд од фемина да ти знае? :D
     
    На Mishela, LittlePinky, kukla21 и 10 други им се допаѓа ова.
  8. marijaz

    marijaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    190
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема потреба од тоа, ако побара тогаш е љубоморен :D
     
  9. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    Не. Мислам не кријам ништо. Ако ми спомне слободно би му уклучила фб нека види што го интересира и крај. Секој си има право на приватност.
    Ако не ми верува до тој степен што му е потребна лозинка за да биде среќен, имаме проблем.
    Таков дечко не сакам!!
     
    На crazylady и s&s им се допаѓа ова.
  10. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.537
    Допаѓања:
    155.434
    Пол:
    Женски
    Јас го знам пас на дечко ми ама сметам дека е најглупата можна работа. А не го знам зошто сакав, туку против моја волја. Ми прај, пас на играта ми е тој и тој, на фб тој и тој, ко ќе ти треба нешто влегвај. До сега имам влезено кога беше заразен со една игра па кога неможеше да игра јас му играв, а на играта пасвордот му го знам зошто некогаш јас играм од кај него. За мојот пас ме нема прашано и не чувствувам потреба да му го кажам. Знам дека за нешто пасвордот му го кажав, не памтам за шо зошто мораше тој да се најави од кај него зошто кај мене нешто не штимаше.
    Исто често знај да ми јави и да ми речи де најави се од кај мене и пиши му на тој и тој, за некоја работа (ако сум дома), а му е итно.
    Јас секогаш велам, довербата ја држи врската. Јас го знам пасвордот ама до сега ми се нема случено да му влезам. Да му лајкувам работи - да, онака на мајтап кога е до мене, а јас сум кај него, а фб никогаш не го исклучва па уз мајтап - ајт сега на овај лајк, чекај роденден да честитам, чекај песна да си објавам :rofl: Додуша уште не знам зошто ме остава да му играм било шо, зошто му менвам алиштата и му купвам нови, а тој то го мрази. :smirk:
    Сепак, покрај други причини, не гледам валидна причина со некој да си го знајш пасвордот. Јас многу ја ценам мојата приватност. Уште порано неможам да трпам да пишам со некој ако некој друг седи до мене, ме вознемирува и често моите дома мислеа дека кријам работи само зошто го спуштав прозорецот од фејс дур пишев со некој. Дури и од другарка ми. Чести ми замеруваше за тоа ама јас од збор до збор ќе ѝ кажев истата работа, слика ќе ѝ пуштев, ама да не ме види дур пишам. Не знам зошто. Ете тоа ми остана и мислам тоа е причината зошто сметам дека е лошо разменување пасворди. Сепак тоа е приватност.
     
    На cresa-jagoda и s&s им се допаѓа ова.
  11. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.906
    Допаѓања:
    30.652
    Пол:
    Женски
    Нема потреба од размена на пасворд. Ако имаш доверба во партнерот, нема ништо во што да се сомневаш и да љубомориш.
     
    На Summerlover и crazylady им се допаѓа ова.
  12. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Дис ис ступид.
    Не. Ни ми знај пасворд, ни му знам пасворд. Знам со кој пиши, знај со кој пишам. Кога сме заедно ако сака си гледа нешто, ако сакам јас си гледам нешто кај него и крај. И тоа онака од љубопитност. Ако некој сака да мати нешто не му треба фејсбук воопшто.
    Сите другарки ми се странство на студирање што си имаме една групааа па внатре кој да прочита коса ќе му се крени! Не му е дозволено таму да чита тоа се женски муабети приватни и тоа 7 чупиња не сум само јас нема тој што да знае за нив. Така да се е океј. А некој праша за форумот. Нема шансааааа! Ме има сто пати прашано како сум потпишана да ме читал. Аха му викам важи. Па не пасворррддд....
    Што сте чудниии 8)
     
    На Nausicaa, cresa-jagoda, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ako i dvajcata ne se ljubomorni togas moze,ama ako se ljubomorni togas pasvordot ke bide dupla glavobolka,a deka se steknuva so toa doverba ne se steknuva
     
  14. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Може ова сега ќе го прочита и ќе сфати дека ти си ти :!:

    Инаку и јас сметам дека не треба да се разменува пасворд со партнерот, сепак треба малку и приватност.
    Е сега ако се повеќе време заедно, или во брак или во врска сигурно не кријат ништо едни од други па онака по цел ден си стои фб пуштен и не се секира дали видел партнерот. Ама одма на почеток од врска кој будала би дал пасворд од било што.
    А сега ми текна дека на компјутерот што го користат и мајка ми и татко ми, фб цело време си стои уклучен од мајка ми, а татко ми кога пишува пасворд (дали на мејл, фб или не знам каде) треба сите да излеземе од соба и да ги затвориме ушите и очите :?: Пасворд, кола, мобилен и жена никому не се давало ^_^
    Паметен или сомнителен :?::?::?:
     
    На cresa-jagoda и s1a1n1d1r1a1 им се допаѓа ова.
  15. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Нема шанси.Зошто некој да ми го гледа разговорот со другарките или со некој член од семејството?
    Јас моментално немам фејсбук,ама кога би имала не би го дала :D Немам ни дечко,заборавив да кажам па сега редактирам,ама си важи ова што го кажав.:D
     
    На cresa-jagoda и mami-123 им се допаѓа ова.
  16. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас колку пати сама си го заборавам пасвордот, ако ми се одлогира од мобилен или од компјутер, ми отвара работа да го барам ливчето кај што ми се запишани таквите работи. Како некоја стара баба сум, ама па не можам да памтам долги и комбинирани пасворди, башка користам четири имејл адреси. Така што, и да ми го кажал неговиот пасворд, гарант сум го заборавила. Мојот не го знае, ама и да го знае, не би се уклучувал. А и да се уклучува, ќе му биде досадно, на мојот профил нема ништо интересно :wasntme: Не ми е којзнае колку битен фејсбукот, па толку да се притресувам за нарушување на приватноста. Профил на социјална мрежа мене не ми е некој интимен дел од животот. Немам некои тајни разговори, ако сакам сериозен муабет со некого да направам, сигурно нема преку фејсбук тоа да го правам. Мене муабетите во инбокс ми се претежно договарања за кафе :D
     
    На Magnolija и mami-123 им се допаѓа ова.
  17. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Не требало да му кажуваш ни дека имаш профил овде.
     
    На cresa-jagoda и mami-123 им се допаѓа ова.
  18. Tove Lo

    Tove Lo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    419
    Си ги имаме разменето само чисто онака кога некој сака да види ако му треба нешто,не дека се замарам или било што,па не е причината за разнишана доверба ако му бараш пасворд според мене.. тој или таа ако сака нешто да направи не треба фб ниту мобилен..така да интернетот е чисто тепање на време за некој (како мене ) и независам од ништо што е таму,и заради тоа му го дадов ..а приватните моабети јас најчесто не ги правам на фб туку ако е нешто си зборам на моб или викам на кафе и очи во очи и тоа е тоа ..чиста работа .
     
    На mami-123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Iskreno, od femina, ne bi mu dala, nitu nik nitu pasword, a, od fb bi mu dala bez oko da mi trepnit, poso, fb nemam xD
     
    На LittlePinky, Yeeah, Lella и 7 други им се допаѓа ова.
  20. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    јас и дечко ми си ги знаеме лозинките, но ни му читам разговори со другари, ни тој на мене.Лозинките си ги имаме ако сакаме да видиме нешто и не ни е проблем бидејќи ништо не криеме еден од друг. А некој ако сака нешто да направи, ке направи по секоја цена и лозинка и се да му имаш џабе е. Така да кој како си сака, така да си прави. Нема правило дали да му ја дадеш лозинката или не.
     
    На mami-123 му/ѝ се допаѓа ова.