1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Расеаност

Дискусија во 'Насмевка' започната од Lella, 18 мај 2013.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.206
  Допаѓања:
  28.492
  Пол:
  Женски
  Колку сте расеани? Јас сум многу. :geek: :geek:

  Врвот на мојата расеаност беше кога го барав ќесето по опремата за ФЗО, и ете така го отворив фрижидерот, се ѕверев во него, се додека не ми текна дека ја барам опремата. :|

  А многу често ми се случува сакајќи да земам нешто од фрижидерот одам во ВЦ-то и се мислам што требаше да правам.. ц ц ц :x

  Кога вие сте биле најрасеани досега?

  Се извинувам ако веќе постои ваква тема.. :bow:
   
  На LittlePinky и elka.timova им се допаѓа ова.
 2. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Е штоако постои сакала да отвори нова ваква тема. А кога сме кај расеаноста и јас сум иста како тебе :D :D :D
   
 3. martina98

  martina98 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  10
  Туф мислам дека од мене порасеана личност нема како мува без глава сум еден момент знам со сум сакала да направам другиот веке сум заборавила...за мене само билобил хахах
   
 4. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Понекогаш ми се случува да бидам расеана. На пример, барам нешто и без размислување го отварам фрижидерот, стојам неколку секунди и потоа ми текнува дека она што го барам не се наоѓа во фрижидерот. :lol:
   
 5. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Јас многу сум изгубена наместо да одам во вц одам во кујна и не ми текнува што треба да направам..
   
 6. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  па,богами и јас сум расеана на моменти и тоа многу...моливот го држев во рака и се дерам низ дома МОЛИИИВООООТ КААААДЕЕЕ МИИИ ЕЕЕ?! :fubar: како некој орангутан звучев |( :P ...денес неможев хеланките да си ги најдам,а јас сум ги пикнала во просторчето каде што ги чувам ролките |( е ај сеа? и уште и се јавувам на мама:мамооооо ама хеланките неможам да ги нааајдааам...а мајка ми ги нема ни допрено хеланките,јас си го средував плакарот пред 2 дена,перната колку сум. :D :lol: :rofl:
   
 7. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Многу сум расеана |( :D
  Сакам да си направам сендвич, ќе влезам во тоалет и ќе заборавам што сум сакала да направам а успат ќе си ја подместам косата на огледало :lol: Сендвичот може да почека додека не ми се пријаде или да ми текне што сум сакала да направам
   
 8. tejjaam

  tejjaam Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  14
  На моменти и јас сум расеана.
  Еднаш мајка ми ми вели да го донесам маргаринот од фрижидерот,а јас и го носам млекото.Кога ќе ми текне се газам од смеење. :lol:
   
 9. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Тато ме пража да му направам чај. Јас одам во кујна, земам чоколада, се враќам по 5 минути. Тато ме прашува каде е чајот, а јас: „Кој чај?“
  [​IMG]
   
 10. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  43.537
  Пол:
  Женски
  Ме праќа мајка ми да и купам кафе,јас и купувам цигари |( ...На моменти знам да бидам многу расеана...
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Aбе кажвајте вие колку сте расеани ама 10000000000000000% не сте повеќе од мене.Секој ден одам по нешто и заборавам шо треба.Кога треба да купам нешто по 1111111100000000000000 пати си го повторвам до породавницата за да ни го заборам и пак ќе заборам нешто .Вчера ми вели купи хулакопки 4 црни јас и зема 2 дим цццц. :|
   
 12. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Сестра ми ме прати да земам крпа и сапун од вц,јас отидов го земав сапунот отворив прозор и отидов доле..И таа ме прашува,а крпата , а јас :^) и крпа требаше.???


  А еднаш отидов до продавница и требаше да купам леб,кисело млеко,чоколада и сок.Кога отидов таму заборавив на се и се врткав 2 саати за да ми текне :lol:
   
 13. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Врв на расеаност е кога полначот за мобилниот го бараш во фрижидер :D :?: :wasntme:
   
  На Indiegurl и Lella им се допаѓа ова.
 14. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Врв на расеаност е кога ја раштимуваш гитарата наместо басот,и после двете ги враќаш во првобитно стање...за на крај да ти текне дека требало да учиш Holy wars да ја свириш.
   
 15. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  -јас сум ептен расеана другарките нешто си зборат таму а јас на сосем трета страна сум забајдена, ко од небо падната (а уствари сум под седмо небо :inlove: )

  -ако ме пратиш на дуќан да земам нешто ќе треба два пати да отидам дека од прв пат не се памти по што си отишоллл :lol: КОЈ НЕМА ВО ГЛАВАТА - ИМА ВО НОЗЕТЕ (јассс :emo:)

  -а врв ми е на школото на тестот наместо своето име да го напишам името на школото 8) после класот ми се смееше ама со правоо..
   
 16. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.410
  Пол:
  Женски
  :worried: Зборувам на мобилниот, а го барам каде е!!! Или наочарите на глава и упорно ги барам каде се.
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.661
  Допаѓања:
  73.388
  Пол:
  Женски
  Јас не сум расеана, фала Богу.Но секако дека сум имала такви моменти.
   
 18. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Телефонот во рака, а јас паничам, викам, го барам на сите страни.. (facepalm)
  Еднаш со другарка ми бевме во вц, а со нас карминот од друго девојче. И дур се мочавме, го ставивме во џебот од кошулата на другарка ми.
  Леле едни паники.. Девојчето многу си го сакаше карминот.. Паники, паники, ја викнавме надвор и кажавме дека сме го изгубиле, дека ни е жал и дека ист ќе и купиме. И после 2 саати, се појави карминот од џебот..:x
   
 19. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.402
  Допаѓања:
  54.602
  Пол:
  Женски
  Сум имала големи моменти на расеаност,кои фала Богу се зад мене:D
   
  На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Ми се дешавало многу пати упорно да барам нешто, кое е тука негде до мене, а јас не го регистрирам и упорно барам. Или, да појдам во друга соба за да земам нешто и кога ќе влезам, заборавам за што сум тргнала да земам. :)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.