1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Раскинавме долга врска-трудна сум

Дискусија во 'Разделби' започната од Jovanka-jove, 7 ноември 2013.

  1. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    Aaaa pa taka kazi si bre @KoZee, jas si pomisliv i seriozno se zacudiv, koga rece deka sakas da si samohran roditel vo Makedonijava, a za stranstvo e sosema druga prikazna, epa so srekja neka ti e, seriozno i jas bi postapila isto kako tebe, i vo pravo e majka ti, ne se misli, site znaeme deka vo stranstvo toa e i sosema normalno, nemoras da imas maz, za da rodis dete, vekje sekoja vtora vo Amerika i Avstralija si ima dete od prethoden brak ili vonbracno. toa e tamu normalno, no tuka e druga prikazna. so srekja
     
    На cresa-jagoda, anakonda88 и Victorian им се допаѓа ова.
  2. kavadar4anka

    kavadar4anka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    4.387
    Пол:
    Женски
    Исто и мене мајка ми ме изгледа со помош на баба ми и дедо ми, па фала му на Господ никогаш ништо не ми фалело, права здрава, моментално спремам магистратура... Татко ми ја оставил додека била бремена во 7ми месец.... Прв пат го видов на 12 години... Неговата мајка т.е. баба ми отсекогаш била на страна на мајка ми и во постојан контакт со морална и финансиска поддршка... Секоја чест... нека ти е добра мисла и биди храбра! Камо сите жени да ја имаат таа храброст! :hug:
     
    На MilaP, donna.17, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    4.764
    Јас ти кажав еднаш ќе ти кажам уште еднаш. Безоглед дали си имала редовен или нередовен циклус огромно БРАВО за тебе и мајка ти. Поздрав и ви посакувам со бебушот да имате само убави моменти и да не се навраќате на озборувањата на луѓето.
     
    На KoZee и kavadar4anka им се допаѓа ова.