1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Раскинавме поради тип што го запознав на Fb

Дискусија во 'Разделби' започната од kokica, 7 јуни 2010.

  1. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28
    Се сложувам комплетно со 2те мислења над мене.
    Се знае до која граница можат да одат родителите. Ако дозволуваш комплетно да ти навлезат во животот па дури и да те наведат да се срамиш и плашиш од нивната реакција ако ти го направиш тоа и тоа.... Тогаш стварно не е во ред. Нивната работа во животот е да те насочат кон правиот пат и кога ќе го направат тоа да те следат полека без да се вмешуваат во твоите одлуки, освен ако ти не го побараш тоа.
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    дарки,да ти одговорам.
    ако имам син и девојка му му направи такво нешто после 6годишна врска,јас целосно ќе му пружам доверба и ќе го оставам да направи така како што сака и чувствува дека треба...јас ќе сакам моето дете да е среќно,а тоа најдобро ќе знае како да го постигне сам...од мене ќе има само доверба и поддршка
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јасно! Одлично ве разбирам. Но неможе истото да се каже за луѓе растени во време на комунизмот.
     
  4. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    zatoa curice sleden pat vnimavaj ne gasi ogan so slama ;) si trebala predhodno da stavis :fubar: prst na glava i da razmislis za posledicata.ne mozam da te svatam kako 6god.gi frli u voda za nekoj virtuelen tip od fb???i sto e najloso moze i da se smirite so toj 6god sto ste bile zaedno NO ke ti prefrla sve u lice za taa tvoja nepromislena greska ima niz nos da ti izleze dodeka si ziva .a da ne praime muabet za roditelite....
     
  5. sugar.kiki

    sugar.kiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    3
    Мислам дека вреди да се бориш,но исто (да не ме сфатиш погрешно) вреди и да си ја платиш грешката,затоа што стави се малку и на негово место...дека по 6 год. губи секаква верба во тебе и доживува срам пред неговите...малку е лошо за него,но верувам дека ќе ја врати довербата и пак се ќе биде по старо,ете дава знаци дека не му е сеедно,но мислам дека сака да те помачи :)
    не губи надеж и продолжи да му покажуваш дека тој е тој за тебе..среќно :)
     
  6. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    затоа е најдобро да се нема таа глупава работа, наречена ФЕЈСБУК!!! зошто сите проблеми поткенуваат од таму?? Или имајте доверба или оставете го фб, што е филмот? не можете без тоа? зошто секој еден од цел свет да има пристап до вашите слики и информации и мисли??
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Читав баш денес на еден сајт за парови кои раскинале поради фејсбук. Една вика, дечкото ми раскина затоа што еден од Малезија што го прифатив ми пишуваше на ѕидот и на слики дека сум секси и најубавата девојка што ја видел. Исто имаше потенцирано и дека ги прифаќала сите покани за пријатели.
    Епа кој и е крив? Па уште вика дечкото ми беше љубоморен поради тоа. Е не бе, нема да биде љубоморен дечко ми некој од Тумбузија да земе да ми пишува секој ден. Па и намерно не го бришела. Секако, човечки е да и рече и да се побуни нели? Љубомората му била оправдана. На крај краева, љубомората е човечка особина. Што очекувала таа? Свашта... Јас велам, имајте фејсбук, ама да знаете правилно да го користите. А не да се натпреваруваат кој повеќе пријатели ќе собере. И зошто би прифатила јас некој со кој немам ниту еден заеднички пријател? Апсурдно е стварно, од каде ме нашол како прво?
    Сета приватност на тацна си ја ставаат, отидов оваму, отидов онаму со овој со оној... Колку е лесно некој манијак или педофил што си го додал да те најде... После ќе се чудиме што се случи и зошто.
     
  8. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Се согласувам со Дарки :) Иако веќе подолго време немам фб (а и воопшто не ми недостига), мислам дека тие што го имаат дефинитивно треба да го користат правилно. Но што е со категоријата фб провокатори и провокаторки, лица кои имаат фб кој го користат на сите можни начини да повредат некој, да растурат некоја врска, брак и тн., водени од верувањето дека тоа што го прават е борба за "заслужена" љубов, "праведна" одмазда или "оправдана" љубомора? :^)
     
  9. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Немам Фб, никогаш сум немала и не планирам да имам, зашто стварно мноооогууу проблеми може да направи. А и која е продoбивката, нема ни една добра страна... За интернет комуникација може да се користи скајп, месенџер и мал милион други работи кои не ја нарушуваат вашата приватност, а за тепање време нема што нема. Јас мислам дека голем дел од корисниците го користат за да привлечат внимание, па леле ќе качам слики, па најубави сме, па преубава слика, па до сликарот е :D Ова се значи коментарите на секоја 3 слика што ја имам видено на фб :D А згора на се, луѓе кои немаат ни 'Здраво ' или воопшто не се познаваат на фб се пријатели :D Мислам, стварно смешно е. Се губи време кое може да се исполни со вистинско дружење, а не виртуелно.
     
  10. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    И јас имав сличен проблем. Со дечко ми сме во врска 8 години, а некаде пред две години и јас се залетав и се допишував и ден и ноќ со еден друг на нет. Но дечко ми хакериште невидено, верувале или не, сите разговори ги снимил на usb и ги испринтал. И така една вечер додека јас се допишувам со овој другиот ми ѕвони на мобилен дечко ми и ми вика со кого се допишуваш ти на интернет. Ја онака у паника одма се исклучувам од нет и викам со никој бе што ти е ја не сум на нет. Он вика не сега, наназад еден месец со кого си се допишувала? Ја како гром од ведро небо, сфатив дека ме фатил на дело зашто и претходно ми имаше кажувано дека постои некое програмче преку кое може да влезе во мојот компјутер и да види се, али ја будала не верував. Е сега се уверив. Отидв кај него и има што да видам, цели реферати испринтани, се ама буквално се. Во колку саат сум се логирала на кој страни што се сум пишувала, абе ми се стемни. Имаше жестока караница, он ми вика дека ни у сон не би поверувал дека ја сум можела да напишам такво нешто или да направам, али ете се случи. Знаев дека сум виновна и дека ова може да ни ја уништи врската, али враќање нема. Почнав да објаснувам дека се почнало на шала, зошто така и беше, дека не ми е битно, дека он ми е битен и дека несакам ова да ни ја уништи врската. Среќа моја што многу долго време сме заедно, што ме познава како дишам, па си направивме отворен муабет. На крај увидовме дека јас сето тоа сум го правела затоа што ми фали она што го имавме на почетокот на врската, заведување, нежност и такви ствари. Не дека тоа го немавме ич, али некако повеќе личеше на рутина. Ми прости (иако јас не го сметам за неверство) и продолживме. На почетокот бев скептик мислев дека нон стоп ќе ми префрла, но не беше така. Уште сме заедно и супер ни е, само што сега и двајцата повеќе се трудиме и вложуваме во врската, зошто една врска треба да се негува за да успее.
     
    На girl1985 и Offspring им се допаѓа ова.
  11. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Љубовта е комплицирана работа, сега си згрешила ајде па и тоа е за луге. Јас мислам да седниш со него и се убаво да му објасниш. Дека ти е жал и дека си свесна дека си згрешила, дади му сигурност дека нема да го повредиш пак и замоли го да разговара со неговите. Секој сака да му е среќно детето, најубаво собери храброст и разговарај со сестра му. Мислам дек лугето само се загрижени да не го повредис пак. не се предавај, ако се сакате се ќе се среди. :)