1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Раскинавме...по моја вина

Дискусија во 'Канта' започната од Katty-Lolly, 11 јуни 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Katty-Lolly

  Katty-Lolly Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  После една и пол година врска раскинав со дечко ми. Верувајте многу ми е тешко 1недела сме скарани а јас се уништив, не јадам, не спијам, не се смеам. Ме мачи помислата шо до мене имав СОВРШЕНСТВО (не во физичка смила, туку во поштовање, верност, љубов...) и се тоа исчезна поради моја вина...прев пат се скаравме пред 2месеци и од тогаш не беше исто, станав многу љубоморна, почнав да го напнувам, да го контролирам, ми беше страв да не го изгубам и токму тоа си го направив. Ги оладив неговите чуства кон мене, а сепак ми даде друга шанса. Јас не ја искористив и неа и сега го загубив засекогаш! Го молев да се смириме, го барав, му се извинав ама тој прекина секаков контакт со мене и решив да го оставам на мира, убаво ми кажа НИКОГАШ ПОКЕ НЕКАМ ДА БИДАМ СО ТЕБЕ ОСТАВИ МЕ НА МИРА и тие зборови секогаш ке одекнуваат во моите уши. Многу ми е тешко, премногу сум заљубена. Излегвам со другарки скоро секој ден, ама дури и нив му се смачи да ми го гледаат лицето смуртено и тажно. Не сакам да се затворам дома, лето е а мене ми е прелошо. Никогаш нема да си простам шо дозволив да го изгубам. А за нова врска, нов дечко не ми ни иди на памет да помислам (знам дека е рано ама сепак ми е страв). Ве молам за совет, незнам како понатаму, незнам како без него. Премногу ми недостига, а му ветив дека ако ми речи да го оставам на мира ке ја почитувам неговата одлука и нема поке да го побара. Советувајте ме нешто феминки...како понатаму без него?! :( ;(
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.904
 3. Katty-Lolly

  Katty-Lolly Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  Незнам како да ја избришам темата, не сум толку активна на форумот си мислев дека баш во категоријата разделби треба да пишам за мојот проблем па затоа..
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.