1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Раскинување со жртва

Дискусија во 'Разделби' започната од HadesRising, 7 јуни 2017.

  1. HadesRising

    HadesRising Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Pominav rechisi godina vo vrska so zhrtva koja imala navistina teshko minato. Prvite meseci beshe odlichno, do odreden mesec pochnaa da se vrtat rabotite.Jas bev taa ,,prichina za zhivot". Taa najde prijateli i poleka pochna da me otfrla. Potoa gi proektirashe site nejzini gluposti na mene.Najposle jas bev toj shto upropastil se dodeka me gledashe vo najgolema poplava so nejzinite sochuvstvitelni grimasi.Taa ne ispadna nishto porazlochno od nejzinite machiteli.Teshkoto e taa psihopatska manipulacija da se dojde do mokj, shto za mene znacheshe pomosh. Gledam deka se bilo edna golema scena.Sega vo se se somnevam i bi bil dobredojden nekakov feedback. Pozz
     
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.526
    Пол:
    Женски
    Немој да се сомневаш ако немаш причина или знак кој упатува на нешто за кое треба да се сомневаш. Има девојки кои сакаат искрено и не би требало да трпат тие заради некоја твоја бивша што манипулирала со тебе, или што и да било. Тешко се стекнува доверба но зошто да си затворен пред некоја која всушност ништо не ти згрешила? Не е фер нели? :) И сите знаеме дека врска без доверба е ништо.
     
    На melnicanecot, sj *O* и Vitaly им се допаѓа ова.
  3. HadesRising

    HadesRising Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Pa, komplicirano e :rofl: Od druga strana vistina imaa i drugi faktori udel vo seto toa i pritisoci od nadvor i beshe seriozno. E sega psiho li e, narcis, shto i da e..Bash pishuvam od prichinata shto vekje spomna i mng dobro go znam (i sposoben sum za toa) da ne ispadne taka:D Fala ti
     
  4. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Не за џабе рекле ТЕШКО Е КОГА СЛЕП ЌЕ ПРОГЛЕДА и ГЛАДЕН КОГА ЌЕ СЕ НАЈАДЕ.
    Така и во случајов
     
    На Feminka192, Arthur, HadesRising и 2 други им се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Затоа што се плашиме да не бидеме изиграни.
    Наивно не се влегува во ништо макар и да не згрешила ништо.
     
    На Ники., *Amethyst* и sj *O* им се допаѓа ова.
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.526
    Пол:
    Женски
    Познат ми е тој страв @buba4e89 . Но додека човек така се држи на дистанца, врската не тоа што треба да биде... И јас сум се штедела и штитела себеси се додека не сфатив дека подобро е да се отвориш и да веруваш, па макар и да бидеш разочаран и повреден на крај отколку така да се биде затворен цело време... Но добро, на кој како му одговара. :)
     
    На melnicanecot и HadesRising им се допаѓа ова.
  7. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Не сфаќам, сакаш да продолжиш со неа или не знаеш како понатаму во животов после оваа врска?
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lost_L

    Lost_L Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски

    И покрај тоа, колку сериозна и стабилна ви била врската и на која возраст сте?
     
  9. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    F*ck off everybody:DДо времето ли е или 10ти јуни се ближи?:?:
    :sun:]:)
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Раскинување со жртва?

    КОга го прочитав ова си помислив дека некој раскинал и принел жртва- јагне на боговите, за да му пратат подобар дечко/девојка во иднина.
    (lalala) :fubar: :smoke:

    Или некој некого убил кога расикнале...Па ете ти жртва (waiting)
     
    На elenaxbbg, Bozica1980, ccca и 14 други им се допаѓа ова.
  11. HadesRising

    HadesRising Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Za samata uloga na zhrtva, potochno stanuva volk pod jagneshka kozha so privrzuvanje i zhalenje za potoa da ja iskoristat samata slabost, postojat povekje tipovi na vampiri, toa e eden tip-zhrtvata.

    Da se najde pravecot samo i da se stekne samata doverba vo izgubena maltene naprazno u globala beshe proba da vidam kakov odgovor kje se dobie, toa e toa
     
    Последна измена од модератор: 9 јуни 2017
  12. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Боже, во каква секта влегов преку темава :D
    Ај чао, ја нисам одавде (lalala)
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    ти ја одржуваш во нормален мајндсет за да најде друг/нареден/или претходниот што ке ја злоупотребува за после него да најде друг на кого ке му се жали. Ако не е нелегално пробаај да го емулираш тоа што го викаш "мачење" ...и онака сакаш да и раскинеш вака може ке научиш нешто
     
  14. Novecento

    Novecento Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Машки
    Burn it.
    Најсериозно вака.
    Секоаш ќе бидеш лошиот, особено ако ја имаш уводната роља на "nice guy" v.s. енергетски вампир.
     
  15. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски

    Mene samo me interesira, koe ti e prasanjeto i kakov feedback ocekuvas? Ako sakas da raskines - raskini, ako sakas da ostanes vo vrska - ostani. Ne davas konkretni informacii za devojkata, a mozebi i samiot ne si dovolno direktnen so nejze za da dojdes do toj odgovor sto go baras ovde.
    Gledam od juni deka e otvorena temava, pa vo meguvreme se nadevam deka si gi sredil dilemite :) Pozdrav se najdobro.
     
  16. Daern

    Daern Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки
    Немој да се грижиш во опште. Ако си ти бил причина за живот, а потоа си отфрлен, само си ја отфрлила причината за живот. Остај ги жртвите нека бидат жртви. Ти заслужуваш подобро ♥