1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Раскинување со жртва

Дискусија во 'Разделби' започната од HadesRising, 7 јуни 2017.

 1. HadesRising

  HadesRising Нов член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Pominav rechisi godina vo vrska so zhrtva koja imala navistina teshko minato. Prvite meseci beshe odlichno, do odreden mesec pochnaa da se vrtat rabotite.Jas bev taa ,,prichina za zhivot". Taa najde prijateli i poleka pochna da me otfrla. Potoa gi proektirashe site nejzini gluposti na mene.Najposle jas bev toj shto upropastil se dodeka me gledashe vo najgolema poplava so nejzinite sochuvstvitelni grimasi.Taa ne ispadna nishto porazlochno od nejzinite machiteli.Teshkoto e taa psihopatska manipulacija da se dojde do mokj, shto za mene znacheshe pomosh. Gledam deka se bilo edna golema scena.Sega vo se se somnevam i bi bil dobredojden nekakov feedback. Pozz
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.626
  Допаѓања:
  59.485
  Пол:
  Женски
  Немој да се сомневаш ако немаш причина или знак кој упатува на нешто за кое треба да се сомневаш. Има девојки кои сакаат искрено и не би требало да трпат тие заради некоја твоја бивша што манипулирала со тебе, или што и да било. Тешко се стекнува доверба но зошто да си затворен пред некоја која всушност ништо не ти згрешила? Не е фер нели? :) И сите знаеме дека врска без доверба е ништо.
   
  На melnicanecot, sj *O* и Vitaly им се допаѓа ова.
 3. HadesRising

  HadesRising Нов член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Pa, komplicirano e :rofl: Od druga strana vistina imaa i drugi faktori udel vo seto toa i pritisoci od nadvor i beshe seriozno. E sega psiho li e, narcis, shto i da e..Bash pishuvam od prichinata shto vekje spomna i mng dobro go znam (i sposoben sum za toa) da ne ispadne taka:D Fala ti
   
 4. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  4.887
  Пол:
  Женски
  Не за џабе рекле ТЕШКО Е КОГА СЛЕП ЌЕ ПРОГЛЕДА и ГЛАДЕН КОГА ЌЕ СЕ НАЈАДЕ.
  Така и во случајов
   
  На Feminka192, Arthur, HadesRising и 2 други им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.212
  Допаѓања:
  139.111
  Пол:
  Женски
  Затоа што се плашиме да не бидеме изиграни.
  Наивно не се влегува во ништо макар и да не згрешила ништо.
   
  На Ники., *Amethyst* и sj *O* им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.626
  Допаѓања:
  59.485
  Пол:
  Женски
  Познат ми е тој страв @buba4e89 . Но додека човек така се држи на дистанца, врската не тоа што треба да биде... И јас сум се штедела и штитела себеси се додека не сфатив дека подобро е да се отвориш и да веруваш, па макар и да бидеш разочаран и повреден на крај отколку така да се биде затворен цело време... Но добро, на кој како му одговара. :)
   
  На melnicanecot и HadesRising им се допаѓа ова.
 7. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.936
  Допаѓања:
  13.985
  Пол:
  Женски
  Не сфаќам, сакаш да продолжиш со неа или не знаеш како понатаму во животов после оваа врска?
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lost_L

  Lost_L Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски

  И покрај тоа, колку сериозна и стабилна ви била врската и на која возраст сте?
   
 9. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  F*ck off everybody:DДо времето ли е или 10ти јуни се ближи?:?:
  :sun:]:)
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.376
  Пол:
  Женски
  Раскинување со жртва?

  КОга го прочитав ова си помислив дека некој раскинал и принел жртва- јагне на боговите, за да му пратат подобар дечко/девојка во иднина.
  (lalala) :fubar: :smoke:

  Или некој некого убил кога расикнале...Па ете ти жртва (waiting)
   
  На elenaxbbg, Bozica1980, ccca и 14 други им се допаѓа ова.
 11. HadesRising

  HadesRising Нов член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Za samata uloga na zhrtva, potochno stanuva volk pod jagneshka kozha so privrzuvanje i zhalenje za potoa da ja iskoristat samata slabost, postojat povekje tipovi na vampiri, toa e eden tip-zhrtvata.

  Da se najde pravecot samo i da se stekne samata doverba vo izgubena maltene naprazno u globala beshe proba da vidam kakov odgovor kje se dobie, toa e toa
   
  Последна измена од модератор: 9 јуни 2017
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.235
  Допаѓања:
  16.957
  Пол:
  Женски
  Боже, во каква секта влегов преку темава :D
  Ај чао, ја нисам одавде (lalala)
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.200
  ти ја одржуваш во нормален мајндсет за да најде друг/нареден/или претходниот што ке ја злоупотребува за после него да најде друг на кого ке му се жали. Ако не е нелегално пробаај да го емулираш тоа што го викаш "мачење" ...и онака сакаш да и раскинеш вака може ке научиш нешто
   
 14. Novecento

  Novecento Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  2.367
  Пол:
  Машки
  Burn it.
  Најсериозно вака.
  Секоаш ќе бидеш лошиот, особено ако ја имаш уводната роља на "nice guy" v.s. енергетски вампир.
   
 15. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски

  Mene samo me interesira, koe ti e prasanjeto i kakov feedback ocekuvas? Ako sakas da raskines - raskini, ako sakas da ostanes vo vrska - ostani. Ne davas konkretni informacii za devojkata, a mozebi i samiot ne si dovolno direktnen so nejze za da dojdes do toj odgovor sto go baras ovde.
  Gledam od juni deka e otvorena temava, pa vo meguvreme se nadevam deka si gi sredil dilemite :) Pozdrav se najdobro.
   
 16. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.243
  Пол:
  Машки
  Немој да се грижиш во опште. Ако си ти бил причина за живот, а потоа си отфрлен, само си ја отфрлила причината за живот. Остај ги жртвите нека бидат жртви. Ти заслужуваш подобро ♥