1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Расцветани врвови

Дискусија во 'Коса' започната од jasmin, 19 ноември 2009.

  1. sarah13

    sarah13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    probaj gi kapkite za rasvetani vrvovi od AVON imaat efekt i se samo 200-250 den.
     
  2. eci656

    eci656 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    koristete gi kapkite na egable pobarajte vo apteka jas gi koristam pomagaat :P
     
  3. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Kapkite na AVON i jas gi koristam..mnogu se dobri...ama za zal samo nozici za rascevtani vrvovi....
    Znam deka site nie sakame dolgi kosi ,ama podobro cm.pomalku otkolku grda slika :)
     
  4. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    точно така...тоа се фрлени пари за мене...малку да прикриеш да но ништо повеќе...
     
  5. jasmin

    jasmin Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    35
    Фала многу за советите, пред недела и пол бев кај нов фризер и сега ќе видиме што бива од теоријата со ножиците...

    Иначе ја пробав маската на Peace.Love.Happiness и морам да ја пофалам :clap: :clap: Користев и претходно маски и се обидувам секогаш да ставам нова.
     
  6. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    мене косата многу ретко ми цвета ,научив една финта од една другарка патем е и фризерка коа се шишате ставете ги ножиците во врела вода нека опстојат неколку минути и скратете ја косата верувајте во нареднита година дена да ви биде потребно потстрижување од искуство ми е ова го практикувам долго време
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Како мала имав многу убава и долга коса.Сега косата ми е многу мутава, ниту ја пеглам, ниту ја сушам со фен а постојано имам расцветани врвови.И јас ги употребувам капките од Авон и плус спреј за расцветани врвови, ама кај мене како да не делуваат.Ете се шишав пред нова година а веќе 5 см одоздола ми е метил :( Матурантка сум и сакав да ми порасне малку до мај ама изгледа нема шанси... Иначе косата ми е средна должина.Има ли некој начин што со сигурност ќе ми порасне побргу косата? Однапред благодарна.
     
  8. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас имам проблеми со расцветани врвови бидејќи ја пеглам косата, ама силиконските капки и маската од Авон за таа намена многу ми помогнаа :)
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    frizer mi ima kazano deka silikonskite kapki ne stitat tuku prikrivaat,a maskite se tie sto stitat
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Силиконските капки во моментот ти ја прават косата супер, но ствараат зависност на влакното и што повеќе ги користиш, се повеќе влакното не може без нив.
     
  11. strudla

    strudla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    7
    лек за расцветаните врвови е само редовното шишање, пред некој месец имав многу голем проблем со врвовите но отидов на фризер и ја скратив некои 5 сантимерти и од тогаш секој месец одма и само минимално кја кратам само обликот ми го оформува и од тогаш немам гајле али секоја долга коса бара и маска значи после секое миење маска и капки за врвовите биди стрпелива и ке видис дека има резултати и тоа големи али само не ја многу пеглај и не ја многу третирај косата со разни препарати
     
  12. ivanapinki

    ivanapinki Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски



    Se slozuvam so Sarah i jas gi koristam i mnogu se ubavi mi pomagaat i so e najvazno ubavo mirisaat :lol:
     
  13. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Нема врска, јас еве користам капки, ми се случува одреден период да користам после секое миење, ама после да ми текне да преминам на маска за коса. Врвовите посебно мора многу да се негуваат, бидејќи не само што не изгледаат убаво, туку и создаваат тешкотии при чешлањето и косата се кине.
     
  14. lale

    lale Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Koja maska za rascvetani vrvovi najmnogu spored vas vi pomaga . jas nikako nemozam da si najdam soodvetna maska bidejki kozata na glavata mi e mnogu custvitelna i dokolku ja mijam so mnogu jaki samponi i dr preparati mi sa javuvaa jades i mi se isfarla so brumcenca koi se potkozni.
     
  15. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас за користам маската на Авон за фарбана коса, бидејќи сум шатирана. Ама не ставам и на скалпот, маската не ја употребувам како шампон. Баш напротив - го избегнувам скалпот бидејќи фризерката ми рече дека коренот така побрзо се мрси. Бидејќи имам коса со средна должина, ставам на долниот дел од косата и на врвовите обавезно.
     
  16. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Исто и јас ке потврдам дека лек за расцветани врвови е само потскратување,едно време и јас сакав долга коса па ја немав потскратено ептен долг период,неколку месеци,чекав да ми порасне и од што беа врвовите за никаде,само се кубеше,кинеше косата ништо повеќе и плус не беше убава.Почнав од одамна често да ја потскратувам,па си расте :D уф едвај чекам да порасне,да имам дооолга кооосицааа :D :D
     
  17. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Еххх и јас едвај чекам да ми порасне косава аман веќе ајд некој совет некоа маска за расцветани врвови знам дека лекот е само ножичката ама највеќе се нервирам кога же отидам на фризер и речам да ми ја скрати косата 2 цм а добивам дупло :twisted: :D хелп? иначе и јас ги користам капките на Авон ама ми скиснаа...
     
  18. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    за сува коса лекот е БАДЕМОВО МАСЛО
    го има во сите поголеми маркети и е ефтино, чини околу 100 денари
    се става 1 час пред да се бањате на косата
    и уште по првата употреба косата изгледа прекрасно...
    јас немам испукани врвови.. но косата ми сува(сите виткани коси претежено се суви)
    поззз пробајте и нема да згрешите
     
    На Cvet1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    и моите врвови се расцветани.ќе ги скратам и наместо да се опорави косата пак расцветани врвови.лек за тоа?
     
  20. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Наместо силинконски капки, подобро е после миење на врвовите да ставите чичково масло ( го има и во аптеки и маркети од 100 ден. не е повеќе) и мнг добро дејство има. А уште поголем ефект има ако пред миење се намачкате со бадемово или чичково масло и оставите да постои околу пола саат па после да се измиете. А една моја другарка става мајонез на косата против испукани врвови, остава да и отстои мајонезот неколку минути па после се мие и она вика дека имало многу добар ефект.