Расцветани врвови

Дискусија во 'Коса' започната од jasmin, 19 ноември 2009.

 1. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  1.263
  Пол:
  Женски
  И каде може да се купи?
   
 2. Ina!

  Ina! Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2017
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Nema seuste nekoj sto ke ni odgovori
   
  На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  4.207
  Пол:
  Женски
 4. v.nails

  v.nails Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Split ender trimmer se vika , go ima na aliexpress okolu 30 evra e :)
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  И за да се нема разцветани врвови не треба често косата да се пегла или витка и да се допира со рацете,кога ја допираме косата краевите цветаат
   
  На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ina!

  Ina! Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2017
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Fala vi na site
   
 7. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  Се шишав пред 2 месеци нецели и косата веќе гледам дека ми цвета, ова до сега не ми се счучило. Не ја пеглам ниту виткам само ја сушам со фен а ја мијам на 3 дена. Можно ли е од фенот да е? Како да го спречам ова?
   
 8. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.715
  Допаѓања:
  25.772
  Пол:
  Женски
  Пробај остави ја сама да се исуши, мене секогаш после 2 месец ми е расцветана и се шишам на секои 3 месеци.
   
  На Leat му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.074
  Допаѓања:
  74.280
  Пол:
  Женски
  И мене истото ми се случува само од фен. Како заштита од топлината на фенот, нема што многу да се превземе за жал. :(
  Користев спреј од Балеа за заштита од топлина, но нема никаков ефект освен пријатниот мирис.

  Пробај да не го пушташ фенот на многу висока температура и држи го на поголемо растојание од косата за да ја спасиш колку толку. Нормално, доколку самата коса го дозволува ова.
  Мене ми е „луксуз“ да ја оставам косата да се суши природно. Ме фаќа мигрена и косата добива многу волумен па не можам да ја обликувам како што сакам.
  Исто така, кога се сушам на послаба температура и брзина, косата ми изгледа како грмушка без разлика што се обидувам да ја чешлам како за фенирање. Не се суши убаво така и ми станува нескротлива.

  Ставам кокосово масло на врвовите пред капење, во подебел слој. Потоа искрено не ги ни одмивам врвовите посебно, туку оставам да пројде низ нив остатокот од шампонот додека се мијам, со цел да остане малку маслен филм за да не ми бидат толку суви врвовите додека фенирам.
  Ова најмногу ми помага, освен редовно шишање на два месеци.
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  @Mishela ИСТО!
  Главата ќе ми пукне ако ја отавам да се суши природна и ми се увиткуваат шишките напред без фен, тебе барем волумен кај мене ако се суши така ко што паѓа сплескана ми е после иако ми е густа. Абе ужас!
  Ќе пробам и јас тоа со кокос да го применувам и сега преку лето надвор на сонце ќе ја сушам, до тогаш ќе се нервирам, ќе си трпам и ќе гледам да спасам колку можам.
   
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  14.610
  Пол:
  Женски
  Девојки имам проблем,приметив дека косата почнала да ми цвета и распукани врвови имам но само на пократките влакна од косата :( чаре некое? се шишав пред 2-3 месеци но не сакам да се шишам џабе е и да ги скратам врвчињата неможам да ги скратам тие пократките влакна

  плс хелп
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.319
  Допаѓања:
  70.662
  Пол:
  Женски
  @Kimberly11 мора малку да ги скратиш расцветаните врвчиња , за жал што и да ставиш нема ништо да помогне
   
 13. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Повеќе другарки споделија искуства за вакви тримери и сите што ги имам досега слушнато се негативни зошто се крателе и оние влакна што "штрчат" а не се расцветани и резултати катастрофа. Можеби зависи и до видот на апаратче кое се користи, типот на коса..
   
 14. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  409
  Пол:
  Женски
  Девојки препорачајте ми некој спреј/капки било што добро за пред сушење на косата. Немам некој посебен проблем освен што ми се кине малце, ама со години се фарбам и пеглам редовно. Врвовите суви, коренот масен. Нешто што ја одржува убава и здрава.. :)
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  5.514
  Orzene шампон и регенератор за сува и оштетена коса и земи си маска од Schwarzkopf не знам која боја и сега ми текна мислам Gliss шампонот што е розев има така убав мирис и добар е за косата.
   
  На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  409
  Пол:
  Женски
  Моментално го имам глис розевиот со црно, и маска и спрејче па ќе видам дали ќе имам позитивен ефект. Благодарам :)
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  s-l400.jpg
  Некоја да ги пробала? Збор два?
   
 18. A N A

  A N A Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Jas ti preporacvam ELSEVE CICA CREME od vero e 320den ne ja mrsi kosata a mn pomaga i jas se peglam mn cesto
   
  На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ivanamackica

  ivanamackica Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар фризерски салон низ Ѓорче или Влае? Итно ми треба!
   
 20. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  28.217
  Пол:
  Женски
  Линк од али ако може?