Расцветани врвови

Дискусија во 'Коса' започната од jasmin, 19 ноември 2009.

 1. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  409
  Пол:
  Женски
  Виола во влае.
   
 2. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  964
  Пол:
  Женски
  Препорака, добар спреј да не ми гори косата од пегла. Користев еден на Oriflame, не сум нешто задоволна од него.
   
 3. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Број да ни кажеш? Или ако има некој профил по социјалниве мрежи :)
   
 4. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  409
  Пол:
  Женски
  022039339 еве бројче
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Пред 7,8 години мака мачев со расцветани врвови, откако го користам кокосовото масло, косата некогаш повеќе од година дена да не и скратам врвови немам ниту едно расцветано влакно.

  Косата не ја пеглам, не ја фарбам, ама за таа сметка ја сушам со фен постојано откако станав мама, а ја мијам преку еден ден.
   
  На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ana992

  ana992 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2014
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  2.967
  Девојки предложете ми нешто за да имам мазна коса како на кардашиан ? Јас имам должина ама мн ми е разлетана:|на англиски фризи хеир
   
 7. alessah

  alessah Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  кокосово масло :muscle:
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.359
  Допаѓања:
  115.012
  Пол:
  Женски
  Со расцветани врвови ич немам проблем. Се немам сега 8 месеци некаде шишано, а уште врвовите ми се океј. Сепак ја пазам косата ептен. Освен ретко фен или фигаро еднаш у 6мес, не користам нешто што може да ми ја изгори. Уште да ми се згуснеше и ќе си бев задоволна од косава. :(
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  28.208
  Пол:
  Женски
  Убава коса имаш Дримке те памтам од порано ( во живо те имам видувано) не се жали јас би дала се да имам како твојата коса. @Dream-Girl .
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.359
  Допаѓања:
  115.012
  Пол:
  Женски
  Денеска и друго девојче ми даде комплимент за косата, а сега и ти, се осеќам малку посамоуверено у врска со косата сега. :$:$ Фала ти инаку. :f:

  Сепак многу ми падна, стварно репчето 3 влакна ми е. :shake: Порано стварно убава коса имав. Се надевам период е, па ќе ја средам ко шо сакам. :nod:
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Имам ретка и сува коса и многу брзо после стрижење ми расцветуваат врвовите. Кое масло да го земам рицинусово или кокосово и како го употребувате?
   
 12. BadMarija

  BadMarija Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Ако косата ви е мртва и превише расцверана.Многу ја третирате со пегла, фигаро и фен тогаш немате спас со производи само на фризер на еден кератински третман за обнова на косата(има кератински за обнова и за исправување внимавајте).Нема мака да си имате 3-месеци, косата ќе ви биде како на малите деца како од соништата.Цената на еден таков третман е околу 3000 но вреди верувајте
   
 13. Strawberry1238

  Strawberry1238 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Колку му е цената и дали знаеш како се користи по колку се става на косата??
   
  На Snowflake13 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.899
  Пол:
  Женски
  Да се надоврзам на темава. Како малечка имав огромна коса и ми беше премногу густа па се случуваше да одам два пати годишно да ми ја ретчат бидејќи имав голема мака ми тежеше и ме болеше главата, а неможев ни во репче да ја врзам од што имав главоболка. Потоа во средно за на школо стално на пеглав цели 4 години редовно од тогаш косата премногу ми се изретчи ми се чинеше 10влакна имам на мене. Од тогаш ми е премногу реткна и ми е премногу криво што ја пеглав. Сега и се плачи.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Ве молам доколку некој знае во кое фризерско студио работат со ваков апарат за отстранување на расцветаните врвови, без да се скрати должината? Имено, ова може да се прави дома и со ножички, но сепак сакам да отидам во салон.
  Препораки?
   

  Прикачени фајлови:

  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас има искуство со таа машинката што членката ја има постирано за отстранување на расцветани врвови? :|
   
 17. v.nails

  v.nails Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Јас ја нарачав машинката од алиекспрес околу 30 евра беше, многу е добра ги отстранува само расцветаните врвови не сите но сепак ги отстранува , а должината си останува иста.
   
  На Cvekence789 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  850
  Колку отприлика земаат во салоните со таа машинката што е за отстранување на расцветани врвови? Викат дека одзимало време можеби затоа е многу поскапо?
   
 19. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Одприлика 500 денари зависи од должината и густина на косата може и повеќе ако имаш долга и густа и да трае скоро 1 сат
   
 20. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  А кои салони во Скопје работат со таква машинка?