1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реакции на фемина форумџии за одредени ситуации

Дискусија во 'Насмевка' започната од KateKane, 4 декември 2018.

 1. KateKane

  KateKane Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  3.180
  Допаѓања:
  57.670
  Пол:
  Женски
  Пред да почнам со темава морам да напоменам дека е од забавен карактер, да се посмееме малку. Се надевам нема да ми замерите и да се налутите(poolparty)

  Во темава ќе споделам како мислам оти би реагирале ние ако сега би почнало да врне снег.

  @KateKane Снегот ви е уствари замрзната h2o. Знаете исто што е интересно за водата? Што најголема густина има на 4 степени. Исто знаете ли дека секоја снегулка си е уникатна и нема две исти? Ова исто и за @Briar Rose може :D

  @DAngel Снегот паѓа на Земјата пошто е елипсовидна, не е рамна.

  @Someonespecial Јас и ти на снегот. На нашиот прв заеднички снег. Па знаеш ли ти колку те сакам, колку чекам облечени во топла облека да се држиме за рака и да шетаме јадејќи костени?

  @lovestoneddd А снегов lgbt е? 8)

  @RainBow Држете се до темата, а тоа е снег за да не ве бришам!

  @Bridget Не ви е крив снегот што ви натрупал, вие сте недомаќинки што не сте го зачистиле на време:D

  @Purplelilac Снег, мириса на зима. Јас малце трапава сум на снегот, ама ако нека врне. Ја сакам белата идила.

  @Yipman2 300 гифови од мачки и снег. Мухххахахахх снеггггг

  @Читател . Врне снег. RUN.

  @joy1 Модна комбинација за на снег.

  @EvAngelos Снегот е од Господ пратен, го има и во библијата.

  Слободно продолжете.
   
  На smile:), Chocolate.me, WarriorMind и 71 други им се допаѓа ова.
 2. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  39.587
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: врв

  @baba Rada На снегот како мочате, криво ли ????111
  @Mamli Со лавстоунд на снегот, лимонада да пиеме.
   
  На tessie, SummerGirl, Srckata28 и 38 други им се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.333
  @Cka и @JuLleE снегот си има правна рамка, според Законот за облигациони односи -застарува:!:
  @bittersweet снег не сум видела со голо око 20 години:tmi:
  @stetoskop како ќе ја шетам кучката по снег ?!:?:
  @Rebecca_R здраво друштво, јас кафе, цигара, снег:lol:...
  @WildMk обожувам секс на снег:$
  @PUPICA сеа Пупче мали ќе ми бара чизми за снеК со мињони:Dж
  @vitamina јас овде се преселив оти нема снег, оно и тука заврна|(
  @Dust овде горе-50см снег...му реков на Алек да исцепи дрва, тој само на кафана мисли]:)
   
  На Dust, bittersweet, Srckata28 и 64 други им се допаѓа ова.
 4. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.245
  Допаѓања:
  124.503
  Умиииираааам хахахахахахаха 100% сите си ги погодила.

  @Viktorijaaa5 убав снег, убаво ми е, друг пат ќе ви пишам!
  @referentka нека си врне, јас со Рефче ќе си играм со куклички.
   
  На LadyC, kuc, GoodGirl45 и 41 други им се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.333
  @Bozica1980 кафе ке пијам, оно надвор снег заврнало, сега ѕверка ќе ме тера да ја санкам
   
  На LadyC, kuc, GoodGirl45 и 35 други им се допаѓа ова.
 6. KateKane

  KateKane Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  3.180
  Допаѓања:
  57.670
  Пол:
  Женски
  Баш ве чекам вас од темата за 40 да видам како ќе се претставите :D се пресмеав до сеа, продолжете :D
   
  На LadyC, kuc, GoodGirl45 и 23 други им се допаѓа ова.
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  105.778
  Пол:
  Женски
  @Rebecca_R - јас кафе, банана, обврски, нека си врне снегот :D
   
  На 1209, LadyC, kuc и 29 други им се допаѓа ова.
 8. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.195
  Допаѓања:
  235.248
  :D:D:D:D:D
  Скроз сите си ги погодила, уште се смеам:D:D:D

  @zhap4e Привет красни луѓе, не е овој снег за овие стари коски:D.
  @Bozica1980 надвор снег и ѕверка е спремна за надвор, куќава плачи за чистење ама ме мрзи денес да чистам и готвам, а тоа мора :D
  @duffi надвор снег, а јас и бебе сами, ќе се шетка до после :D
  @Bubce38 надвор снег, а јас и маже у Боко на по една и мезе:D.
  @referentka нека врне снег, Рефче во Снешко ќе ме претвори сега:D
  @WORRIED.BT надвор снег, а јас втора смена на работа:D
  Толку засега:)
   
  На galapce, LadyC, kuc и 48 други им се допаѓа ова.
 9. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  39.587
  Пол:
  Женски
  @Mr. Right тројка на снегот, мммммм :D
   
  На 1209, Victorian, NarCis@ и 23 други им се допаѓа ова.
 10. KateKane

  KateKane Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  3.180
  Допаѓања:
  57.670
  Пол:
  Женски
  @Doozy Снег и пмс, тоа е таа комбинација ]:) пак ќе фатам некој вирус, пак ќе настинувам. Аман веќе.

  @Yowannty Тамам падна снегов, New Years resolutions да си направам, ама прво едно џиновско кафе и благо да се касне нешто. Ајде 2019, доаѓај.
   
  На 1209, galapce, kuc и 31 други им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  @LejlaD немам јас мака со ринење :D
  @Lilit мислам дека снегот кој падна, е симболика за нашите потиснати чувства :D
  @SV1911 многу го сакам зборот снег, изговорен на Германски :D
  @Cosmi арно што заврна, баш сега имам проект за цртање зима.. а немав инспирација :D
  @vitamina обожавам снег!! на Алпите!! :D
   
  Последна измена: 4 декември 2018
  На galapce, kuc, GoodGirl45 и 38 други им се допаѓа ова.
 12. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  39.587
  Пол:
  Женски
  @Mamli Јас сум богат и за мене зима и снег нема.
  :rofl:
   
  На kuc, NarCis@, Ivan4e04 и 14 други им се допаѓа ова.
 13. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.333
  @iki26 Шилегов е виновен за снегот.
  И Црпко исто...уствари тој е крив за СЕ !:D

  @Mihajlo ке има краток прекин , поради снегот инсталираме нова платформа:D

  @Sesil поради снегов ќе си поднесам за иселеничка виза за УСА]:)
  @Sky-butterfly сад кад је пао снег, ќе инсталирам елка:D
  @Annath снегот и ладното влијаат врз забната глеѓ

  @baba Rada кога ќе падне снег веднаш ме фаќа депресија и жалам за младоста

  @An-na снегот има голема врска со поставување камери во градинки:D

  @Mishela уствари снегот е многу добар за кожата на лицето, особено после маска со црн јаглен
   
  Последна измена: 4 декември 2018
  На kuc, GoodGirl45, Victorian и 38 други им се допаѓа ова.
 14. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.774
  Пол:
  Женски
  Катерино мор, јас ли трапава? ]:)
  Се зезам :D Само нека заврне и ќе биде Лебедово Езеро :rofl::rofl:

  Да се прикЉучам :D

  @EvAngelos Атеистите за снегот мислат дека е настанат со ерозија 8-|
  @KateKane Како? Како море златен го поврза снегот со атеистите и ерозија? Лелее очобол ме фати од ова што го читам :D

  @theowndemon Чупиња гледам надвор не е многу ладно па ќе одам да се видам со љубенио.
  Бидете ми поздравени!

  @Gosh Не мора да пишуете по 213887920 статуси за снегот. Имаме снег и у Дојчландија.
  ФМП! 8)
   
  На galapce, sweet-cherry, kuc и 35 други им се допаѓа ова.
 15. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.864
  Пол:
  Машки
  @carangigia Зошто лажете комуњарчиња не е тоа снег,тоа е дожд во боја.
   
  На 1209, Victorian, NarCis@ и 28 други им се допаѓа ова.
 16. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  3.887
  Пол:
  Женски
  @theowndemon Надвор снег и ладно, ама јас после теретана каква ужинка сум си направила. Овес, млеко и замрзнато овошје. Додека ми се симне новата епизода од некоја серија од Марвел, ќе гледам слики од Том Хидлстон. Видете го каков е.

  @Rebecca_R Здраво како сте. Јас фино, смути, кафе, обврски.

  @DreamGirll Колку е убаво кога рано ќе си ги добијам сите 5ки, сега со нес(слика во соодветната тема) уживам. Прееска набрзина се видов со мојов, ме изненади на автобуска, многу сум заљубена.

  @LitttleRNBPrincess 10/10 Многу добар филм. Многу интересен.
  (Од имдб преведено на гугл транслејт овде).
   
  На HardSex, sweet-cherry, kuc и 25 други им се допаѓа ова.
 17. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  @Tan4ence Кај ќе најдам жаби по овој снег :worried:
   
  На kuc, NarCis@, Ivan4e04 и 17 други им се допаѓа ова.
 18. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.333
  Имам предлог...бидејќи ќе ја исцрпиме темава со снег, секој ден кој прв ќе предложи тема, на таа тема ќе пишуваме.

  Напомена: нема лутење:!:
   
  На GoodGirl45, Milobebence, Espadrila и 16 други им се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl: Умрев на темава :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

  @srhsejbsk учам со денови и па неам 5ки ко шо очекував, а уште и снегов, е сеа па ич не ми се учи. |(

  @Amellie13 супер, снег падна, сега со дм ќе идеме на прошетка, ќе уживаме максимално во снегот, романтично :inlove:

  @theowndemon снег, чаша зелен чај и лаптопот во рака, време е за гледање серии на вакво временце (wfh)

  @Doozy уште снегов ми фалеше, фала ти Марфи :nod:

  @Mishela снегот не ме спречи да одам на шопинг и да потрошам се иако сум веќе во минус со картицата (hollest) :D:makeup:

  @Feminka22 ма у три лепе и снег и све :envy::envy::envy:

  @Rebecca_R како сте? Јас фино, портокал, шолја кафе и уживам на снегот. :D

  @Snow-Star падна снег и тука, но секако ми е небитно, се посветувам сега на учењето. :D

  @Anabelle.Amorette падна снег и сега ќе и праам фотосесија на мачката на снег, па после и фотосесија покрај елката, така зимски. :D

  @Someonespecial снег падна, времево е совршено за да читам некоја книга и после со либето да си прошетаме, обожавам снег и зима :inlove:
   
  На srhsejbsk, kuc, GoodGirl45 и 28 други им се допаѓа ова.
 20. KateKane

  KateKane Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  3.180
  Допаѓања:
  57.670
  Пол:
  Женски
  Така мислев и јас, секој ден да се менува темата. Секој ден аманет се остава нa некој нов. И стварно без лутење, трејдмарк ни се фразиве на сите :D

  А иначе @Rebecca_R мислам уште еднаш нема да пише кафе, цигара, смуди, портокал и слично, го уништивме девојчето :D
   
  На GoodGirl45, Victorian, Ivan4e04 и 16 други им се допаѓа ова.