Реакции на фемина форумџии за одредени ситуации

Дискусија во 'Насмевка' започната од KateKane, 4 декември 2018.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.947
  Алишан, треба да специјализираш психологија :hug:
  Те бива за проценување карактери.

  On Topic>
  @Bridget јас тоа што ќе правам за Нова година, вие не можете ни да сонувате. :makeup:
  Јас да си поминам убаво, вие небитни! /одмавнувадраматичносораката/
   
  Последна измена: 11 декември 2018
  На LejlaD, Skorpija25, WORRIED.BT и 16 други им се допаѓа ова.
 2. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.196
  Допаѓања:
  104.462
  Пол:
  Женски
  :D:D:D
  Шо си злоба злоба си , ама ова е врвот. :D

  Витамина
  Ние за Нова година ќе одиме доле. Ми се смачи од ладново ич не сакам ладно.
  Еве доле сме, овде е лето, значи стварно не сакам ич лето. Зима си е зима. Замаглени прозори, кебе и чај.

  @iki26
  Како не им е срам на комињариве, како ке дозволат да дојде 2019 година. Ова е неопростиво, а за нив гласав. Страм да им е, 2018 да беа вмро ке траеше две години а ќе се рачунеше една а со тоа и јас за една помлада .

  @WildMk
  Добро, ако ви се вара сопругот, или сопругата за нова година, поарно кажете им.
  А не да ве фатат на маса во ресторан, па да се брукате со тепање.
  @baba Rada
  Јас сум скромна невинс баба, незнам зошто не сакате со мене за нова година?
  Што толку сте ми се закачиле, да бев трол ке славев ли нова година?
  @danichap
  Мајка ми ќе стигне пред нова година.
  Ќе има бебиситинг, ќе може да потшетнуваме по пет десет минути сами.
   
  На Sandrin4, LejlaD, gjoker4e и 25 други им се допаѓа ова.
 3. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  20.339
  Пол:
  Женски
  Lepotitsi имам предлог тема, кажујте дали ви се свиѓа.

  Тема: Тимот на Фемина организира голема предновогодишна прослва, поканети се сите членови :D
   
  На Purplelilac, LejlaD, LiliBoz и 9 други им се допаѓа ова.
 4. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.569
  Допаѓања:
  188.304
  Пол:
  Женски
  @galapce ова за @WildMk е врвот. Толку затварам фемина за денес :rofl::devil:
   
  На LejlaD, mal.ecka, Mr. Right и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.969
  Допаѓања:
  159.719
  Пол:
  Женски
  @Briar Rose: I absolutely don't give a (wtf) за новогодишните празници. Никако не можам да ја разберам еуфоријата на луѓето во овој период. Не ја гледам причината да се слави Нова година, тоа е едноставно уште едно заобиколување на Земјата околу Сонцето :^)

  @vitamina: Ах, Нова година и Божиќ :inlove: Уживам во секој аспект на празнициве, украсувањето, подготвувањето на храната. Насмевки насекаде, радоста и среќата зрачат од секоја игличка на новогодишните елки, од секоја снегулка. Не, не е клише, за овие работи вреди да се живее :f:

  @WildMk: 2019. Уште една помината година, уште еден чекор кон поголема сексуална едукација и слобода на луѓето, посебно на жените :party:

  Немам нешто многу инспирација веќе, само овој контраст ми истекна :D
   
  На M&M, LejlaD, Lolipop23 и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.221
  Допаѓања:
  13.260
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На M&M, LejlaD, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.947
  се согласувам 100% :hug:
   
  На LejlaD, Milobebence, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.245
  Допаѓања:
  116.444
  Пол:
  Женски
  @vitamina За нова година се мислеме сеуште со мм дали на море или на Алпите ама ваљда Алпите ќе биде, таман и снег да има ко што доликува за празниците. Ќе се надишеме свеж воздух и ние и малиот.

  @duffi За Нова Година со маж ќе бидеме излезени со друштво. Малиша на бабите ќе им го оставиме, му се радуваат тие нему, тој ним. Супер ќе ни биде на сите. Ние малку ќе уживаме двајцата.

  @baba Rada Овие стари коски за ништо веќе не се, ама сепак ќе славиме со дедото. Сами, двајцата, децата веќе ни пораснаа. За шетање не се овие стари нозе, ќе се лизнеме на мразот, уште колкови да сокршеме ни фали. Дома ќе си седеме, ќе напраи баба вечера, ќе апнеме и после 12 ќе си легнем

  @referentka Ќе испечам меФце, ќе здробам салатка, ќе отвориме некое вино со Рефо и дома ќе си седеме. Мала Рефка до нас и ништо друго не ми треба. Му велам на Рефо немој да ме зезне ко минатата година, да договори славје со комшиите. СО никој не ми се дружи.

  @Bubce38 Ох море ништо не можеме да испланираме. За сите можни празници маже е дежурен. Останува јас да му се тупнам на работа па после 12 да си одам. Ќе земам за него една чашка ракија, јас алкохол веќе не пијам, знаете кажав нели.

  @WildMk со маж со години сами тераме нова година. Ќерка е веќе голема па со друштво си слави. Ние до 12 ќе меземе, после ќе си честитаме со една ,,кока-кола'' и ќе си легнеме
   
  На NarCis@, M&M, Dadusicka и 13 други им се допаѓа ова.
 9. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.267
  Допаѓања:
  267.942
  Предлог за тема за денес:
  КОЈ КАКО РЕАГИРА ВО ВРСКА СО ИЗБОРОТ НА ФОРУМЏИКА НА ГОДИНАТА

  @Aleksandar1212 јас само еден предлог имам за една форумџика за оваа година...не од што нема за кого, туку зашто несмеам:punch:

  @Abeja овие па|(...ние со денови секој ден во 16 часот си штрајкуваме, а тие форумџика ќе избирале.
  П.С....а наградата што е ?:?:

  @Cka во мое село веќе избравме селанец на годината, овде Михајло вечито касни со избори]:)...гајле му е(wtf)...кликајте вие само , го наполнивте со пари:devil:.
  Еве се шминкам во автобус и цела книга прочитав:nod:

  @Bubce38 а може ли вонка ФеминИ да се кандидира некој ?
  Јас планираХ мојО Фемин да го кандидирам:|

  @CameliaMiller младино обединете се !:!:

  @Emy867 кого сакам, тој ќе го номинирам и ве молам не ми се закачувајте:emo:

  @PUPICA јас ќе номинирам, ама за гласање незнам дали ќе бидам тука, Пупо организира некоја лесковачка скара на имањето со друштво:headbang:

  @Bozica1980 јас спанаќ требам и мислам кого да номинирам:fubar:... комшиФката од влезот, онаа карши мене или онаа во Капитол што ја сретнав:|.Еве Ѕверка ми донесе деца дома, како детска градинка сум:|

  @Annath лани беше тесно богами....ама трудот и борбата се исплаќаат.Ќе си ги земам и 31 и 1-ви , ваљда нема некој заб да го заболи баш тогаш,и ќе си следам и ќе си гласам тука

  @kravce ако наградата е телефон, тогаш да се номинирам сама и да причекам, да не давам пари за нов, зашто мојот ме заебава

  @EuHenIa децата ми се станбено обезбедени, ама нема да е на одмет и да победам да добијам награда и да им ја оставам во наследство
   
  На theowndemon, Skorpija25, NarCis@ и 21 други им се допаѓа ова.
 10. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.579
  Допаѓања:
  67.574
  Ме засркна ма од смеење :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Сељо на годинатааааааа
   
  На NarCis@, M&M, WORRIED.BT и 9 други им се допаѓа ова.
 11. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.538
  Допаѓања:
  111.167
  Пол:
  Женски
  ^^Не си тачна мајке ми :rofl:
  Џабе ти се упикувам , ем те номинираХ, а ти мајтап со меН си тераш :D @referentka

  Се шалам :P
  Догодина ќе си го номинирам мојО.
  За најтатко :!:
   
  На Skorpija25, NarCis@, M&M и 13 други им се допаѓа ова.
 12. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.267
  Допаѓања:
  267.942
  Бубче шалата на туѓа сметка е најсмешна:D:D:D
   
  На theowndemon, NarCis@, M&M и 9 други им се допаѓа ова.
 13. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.540
  Допаѓања:
  157.644
  @referentka

  Некои работи во животот се такви какви што се, нема допрва јас да ги менувам.
  Ако рекле само три, само три.

  Јас бирам во зависност од тоа кој колку ќе ми се најде.
  Не ме кошта ништо еден глас за побрзо да си завршам работа.

  @vitamina
  Секогаш за се' се борам, па така и овој пат.
  Не е лесно, не е, тешко е, животот е непредвидлив, ама мора да се одлучам за само три.
  Дали сакам?
  Не, не сакам само три.

  Ама како и секогаш, товарот ќе си го истргам сама и ќе одлучам.

  @Cka шо е важно ако не заслужиле. Најблиски ми се. Нормално ќе ги номинирам. И ќе најдам начин и другите да ги номинираат нив.

  @Lilit јас вакви притисоци не сакам. Одлуката си е само моја, товарот си е само мој.
  Сум се зачленила, сум се фатила за орото, тоа е, сугестии не ми требаат.

  @duffi мене бебето ми е на чување кај баба, а мажот на пат. Имам време да размислам кои три пред да се вратат дома, а после таман на шетање да се пуштиме.

  @Rebecca_R ќе номинирам според содржајни мислења. Не може да се номинира само зашто некој е лајкабл.
  Мора малку да бидеме реални и да не се тапшаме.

  @SV1911 Ich werde für wen auch immer ich stimmen und niemand wird es verstehen.

  @Bubce38 јас ќе си ја номинирам бабе. А и Бубо. Ми ги сакаат манџите.

  @RainBow мора од се' проблем да правите. Ако е една, зошто една, ако се три, пак не чини.
  Ме прашал некој мене дали смеам јас да номинирам воопшто?

  @Dust поради модераторска етика, не знам дали ќе номинирам. Би номинирала три, ама и тие се модераторки. Не знам колку е тоа исправно.

  @WildMk шо бе три? Сте виделе вие тројка па да зборите. Како да не.
   
  На theowndemon, Oxymoron, Skorpija25 и 26 други им се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.947
  :rofl::rofl: Убо е шо па се инспириравте :rofl::rofl:
   
  На NarCis@, M&M, Dadusicka и 8 други им се допаѓа ова.
 15. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.446
  Допаѓања:
  138.045
  Пол:
  Женски
  @Cka би учествувала само ако подарок даваат лопата за снеК. обична си имам. за во село мое треба еве ви кажувам и ќе се сликам дур ринам за во модни критики. (fingers)

  @Emy867 ич не ми е гајле кој ќе победи битно Лилибоз да ја цитирам до миле воље и назад!!!!!!

  @Bubce38 ако дават ваучери за фламинго и јас сакам 8-|

  @WildMk да не е купон за бесплатна масажа кај мускулест младиЌ??
   
  На theowndemon, Skorpija25, NarCis@ и 12 други им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.947

  Во исто време кога лајкнав пост на другата тема: Шо е наградата? - ти ова си го пишала :rofl::rofl::rofl:
   
  На NarCis@, M&M, Dadusicka и 6 други им се допаѓа ова.
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.194
  Допаѓања:
  16.705
  Пол:
  Женски
  @RainBow ако номинираш, номинирај, или не ми го губи времето зашто ако не ме номинираш полесно за мене да те банирам ако сакаш еве и трајно. Не ми е мене за една мочана номинација, ама последиците да си ги знаеш. И скриншот обавезно, и слико од тебе да видам дали беше сериозна кога ме номинираше.

  @referentka абе нема мене кој не ме сака, ме обожават. Си знам јас, редовно си ги лајкнувам, иако ги пречекоруваат правилата, другачки ми се. А ти ако не сакаш да ти бришам мислења, ќе си платиш златна, ќе си платиш дебело. Преку лп ќе се договориме. Ова не важи за тие што си го имаме на ти го дај ми го. Од тие номинацијата ми е загарантирана, другите мислете му ја, после да не слушнам цвикање од типот зашто ме избриша мори ова она. Ве предупредив на време.

  @Cka ние од таборот на бабите играме со картите на маса, вадиме вилиците на маса, засукуваме ракавите и по ред која за кој гласала. Нема овде бомби што ќе не изненадат, црно на бело да си имаме а оние дечиштана што седат на плочки и не не номинираат, само да ми дојдат , има да видат со која баба се закачаат. Ја со мои две раце што имам постигнато, никој ништо не ми може. И да не ми дадат таблет од фемина, јас си имам компјутер и на работа и дома.

  @BabaRada јас па не знам што сте чудни, цело човечанштво е отидено у курац, вие за таблет од фемина сте се фатиле. А не ли сте се запрашалe кој све го фаќал тој таблет, кој све сурфал на него, дали мочал пред да го фати и дали измил раце по мочање. Не знам како може да се радувате на еден смрдлив таблет. Треба ригорозни контроли, па макар и за фемина, мора да се знае потеклото и кој све ја фаќал.

  @WildMk не знам за вас, ама јас имав ситуејшн, ова де се покакав од среќа ко претседателски избори да сум добила а не номинација од феминка. Готово, исто како да сум веќе избрана за најфеминка. Ви благодарам на сите, срцуиња сте, ќе продолжам да ве следам 24/7.

  @kravce многу сум хај у вакви ситуации. Кулирам и чекам најбоља понуда, ништо не е бесплатно у денешно време. Ако даваш дај или откачи ми се имам работа до 20-ти декември. Не се палам на номинации, повеќе ме исполнува блакце, мито, станко, мани итн...Без гајле, си отворив јас резерва профили пред тринаести (а вие мислите не знам да читам, хехехеее)

  @Mihajlo Шо ве е*ам, не ве рецкам ни 2%. Ќе се замарам тука вас ќе ве читам. Ко кокошки сте се запалиле за еден таблет (којзнае од кого све допиран)
   
  На theowndemon, Someonespecial, NarCis@ и 15 други им се допаѓа ова.
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.890
  Допаѓања:
  46.286
  Да те исправам.
  @Mihajlo
  [​IMG]
   
  На theowndemon, Oxymoron, Someonespecial и 10 други им се допаѓа ова.
 19. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.194
  Допаѓања:
  16.705
  Пол:
  Женски
  Се изгубил у сред пустелија?
   
  На Dadusicka, Milobebence, LejlaD и 2 други им се допаѓа ова.
 20. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.890
  Допаѓања:
  46.286
  Сигурно.
  Некаде без интернет.
  А може и на некој далечен остров ужива на плажа и ич не му чуе за Фемина :D
   
  На Skorpija25, Someonespecial, NarCis@ и 3 други им се допаѓа ова.