Реакции на фемина форумџии за одредени ситуации

Дискусија во 'Насмевка' започната од KateKane, 4 декември 2018.

 1. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.563
  Допаѓања:
  76.165
  Пол:
  Женски
  А на пример: св.Валентин или св.Трифун,како феминките би прославиле?
   
  На DAngel и Sesil им се допаѓа ова.
 2. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.257
  Допаѓања:
  116.803
  Пол:
  Женски
  може оваа, а и таа за морбилите би била интересна :D
   
  На CameliaMiller, TeddyGrey и Alishan30 им се допаѓа ова.
 3. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.579
  Допаѓања:
  159.461
  Епа како ќе реагираат феминките ако им кажат таква дијагноза :D
  За мене знам :)
   
  На JuLleE и Alishan30 им се допаѓа ова.
 4. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  21.142
  Пол:
  Женски
  Овој ден ми е од оние што сакам да ги преспијам, да ја освежиме темава да се посмееме.

  Денешна тема е: Феминките за време на секс.

  @lovestoneddd Ела да те ебам да ти покажам како 8)8)8)

  @Oxymoron Јас само сакав секс а ти се испозаљуби ;(

  @x.Daisy.x lepotitsa која има нежан, ћедан и ћутлив секс :D

  @WildMk оф оф се поднапалив од темава :$:inlove:

  @JollyGirl откако се преселивме со дм странција редовно си везиме гоблени :devil:

  @Someonespecial Ела си љубов моја да те гушнам :inlove::D

  @Harper Неам време за секс јас, за учење имам ;(:D

  @John Snow ц и ц к и

  @Fauhxy нема тоа јас, за брак се чувам :rofl:

  @Mr. Right тројка сакам јас :angel:

  @prominent едвај чекам либе да ми се врати, не спијам, ги бројам деновите дури да си дојде. Ептен сум заљубена :l:

  @theowndemon со дм се бацвавме досега. Сакам Томче да го бацвам.

  @Anabelle.Amorette Со Аморетовски едвај чекам да се видам, да си дојде од работа и ќе се видиме на рајат 8-|

  @Amellie13 Срамежливи сексови :angel:

  @Nigredo Odor и @Afrodite¥ немаат време за темава да дебатираат, у пракса они две све ова :emo::D

  Вие од 40 редовно кафе си пиете, да ве видам на темава :D
   
  На WarriorMind, *Ench@nted*, Annath и 24 други им се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.531
  Допаѓања:
  273.414
  @JuLleE супер сексов ама ко глуфче да ми се мува нсоколу.
  @WORRIED.BT после 100 палачинки ваљда ќе падне нешто
  @Ordinary дечки, секс ќе има,туку знае некој црвениот конец каде се изгуби?
  @Bozica1980 јас не зборам за тоа, ако сакате муабет за кучиња-може
  @Bridget кој многу збори за секс, го нема.редовно
  @PUPICA јас упражњавам само во рисортО,под услов да нема.комарци
  @ninja35 јас секс само на оглас или тендер
  @malerozna кај.мене врне.7/24, тешко секс, а и работа имам, тешко малку
  @WildMk секс признавам само со трети лица
   
  На LadyC, *Ench@nted*, Annath и 19 други им се допаѓа ова.
 6. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.372
  Допаѓања:
  10.840
  Пол:
  Женски
  абе да сте живи ме пресмеавте.:rofl:
   
  На WildMk, cresa-jagoda, Sandrin4 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  21.142
  Пол:
  Женски
  @JuLleE нема секс, заб ја боли :rofl::rofl::rofl:
   
  На Annath, Skorpija25, WildMk и 11 други им се допаѓа ова.
 8. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  5.289
  Допаѓања:
  120.856
  Ми помина забот|(:D.
   
  На Annath, WildMk, WORRIED.BT и 5 други им се допаѓа ова.
 9. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  21.142
  Пол:
  Женски
  Карантин, ден 100ти. Се сетив на темава.
  Овој пат темата е многу едноставна - како се однесуваат членовите на фемина форум во време на карантин. I'll start слободно придружете се :D

  @lovestoneddd пуши, пие и не ги дружи другарките од фемина на group call |((hollest)

  @Afrodite¥ слуша турбофолк воглавном :D

  @x.Daisy.x не трпи нас останатите пустата :D

  @Oxymoron ебава матер дома на инвертарот.

  @Someonespecial постира слики од скриншотови на верници кои тропаат глупости во името на Хесус и се крсти :D

  @Bridget снег во Март падна, Бриџа уште не омекна со инаетот. Ако, пак те сакаме, не е форумов ист ако не промрчиш негде :D

  @WildMk исправа криви дрини за сексој за време на доба карантина.

  @John Snow тек тук пушта по некој муабет низ темиве за да го видиме оти е жив.

  @Yipman2 ко кокиче се појави во карантин.

  @Doozy се мисли како да ја задоволи мачката со нови рецепти и нови играчки :D

  @Mishela пизди колку е глуп народов. Не само Мишела додуша :D

  Ова колку за старт, ќе продолжиме понатаму. Може и реакции на фемина членови за воведувањето на карантин :D
   
  На Oxymoron, eli25, Mishela и 17 други им се допаѓа ова.
 10. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.563
  Допаѓања:
  76.165
  Пол:
  Женски
  ^со душа, чекам да се смеам на темава, повторно:D
   
  На mariz, ivi1987, TeddyGrey и 6 други им се допаѓа ова.
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.531
  Допаѓања:
  273.414
  @WildMk леле ќе забранат секс во тројка до крајот на мај
  @Bozica1980 со ѕверка по дома учам и чат пат кучето во дворпт го играм
  @ninja35 карантин само за нас и пендрек да игра,закон мора да се почитува
  @CameliaMiller секој ден сум на работа најизложена сум од сите
  @Ordinary ме немаше долго време ,немаше кој црвен конец да ви врзи,
  затоа до корона дојде

  Дете да заспијам па ќе.продолжам
   
  На marchi-cool, theowndemon, NarCis@ и 11 други им се допаѓа ова.
 12. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  21.142
  Пол:
  Женски
  @Alishan30 пишува совети за да следи народов рецепти и и доаѓа да се рокне во аркадата коа ќе ја прашаат дали со сумамед се лечат сите болештини на земјава.

  @CameliaMiller тука е некаде, ситно брои дури да почне шамари да дели на сите кои дигаат паника.

  @NarCis@ не можам да ја ругам, професорица со наочари е. Сори фиш.

  @ivi1987 се пробува смирено да дебатира и тогаш ќе излезе некој со некоја мерка од која и се умира и ќе изнапише реферати. Арна е иначе, се држи :D

  @JuLleE и закажува на катекане ферска за Филипче. Ќе видиме ќе се пресметаме накнадно за ова.

  @manja666 ги чита Jule и катекане и се крсти за погорниот исказ.

  @prominent се гали со либето и ги ужива благодетите на каранинот. Бидете како проминент, сакајте се.

  @stetoskop не го брмчи голфот пошто карантин, јеби га. А и да го брмчиш сеа нема кој да те слушне :D

  @theowndemon веројатно свршава уште на Томче. Ја немам проверено ама штом ја нема изгледа зафатена е :D

  @Anabelle.Amorette уште не се мажи. Немој Ано, не можам сеа на тапан да се качам.

  @Amellie13 уште е срце, како да те ругам тебе, душа не ми дава.

  @Annath уште ја оправа цела фемина за забите. Ни карантин ни бутур :D
   
  На Annath, smile:), theowndemon и 15 други им се допаѓа ова.
 13. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.400
  Допаѓања:
  71.427
  Пол:
  Женски
  А сакаше да ме ругаш? :o Одма на поправен, смисли нешто.
   
  На ivi1987, TeddyGrey, stetoskop и 3 други им се допаѓа ова.
 14. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  21.142
  Пол:
  Женски
  Не можам, стравот ти го имам тебе :D
   
  На ivi1987, stetoskop, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 15. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.594
  Допаѓања:
  189.488
  Пол:
  Женски
  @malerozna не се плашете дечки, ви кажав јас, сите ќе умреме до мај еве го каде е, џабе и стапот и мерките ќе видите дека мојава прогноза вклучно до крајот на април ќе биде таа, после дојдете да кажете дека малерозна не знае математика.
  Да така сите ќе умреме, удри со стапот :rock::rock::rock:
  Ќе се прочитаме и преиспитаме пак на 3 април до тогаш останете поздравени :smoke:

  @Dust нели ви кажав пред 2 недели и пред 200 страни дека е опасно? Сега доаѓате на моето а? Испазаривте квасец?
  Ехммм јас си ја направив залихата уште пред 2 недели вие сликајте се :devil::devil::devil: сега а ем ви кажав дека ќе дојдете на моето, дека залихи ќе се треба, дека ќе се умира не и не сега еве ви еве ви ги бројките и моите панични прогнози мхмммм ај чао сега :d:

  Имам инспирација за двеве девојки само во моментот чирз:drunk:
   
  На Annath, JuLleE, smile:) и 11 други им се допаѓа ова.
 16. ivi1987

  ivi1987 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  2.383
  Допаѓања:
  57.157
  Пол:
  Женски
  @KateKane оди во темата за корона и :swear: све по список.
  *Извинете дечки што пцујам ко кочијаш, ама :swear: седете дома :D
  Многу те сакам, знаеш :hug:
  @malerozna сите ќе умреме. Кријат за бројките, 70000 имаат отидено :D
  @Dust пак вие смејте се на тие што си направија залиха до март 2021. Ви кажав дека е опасно.
  @vitamina бев до маркет со заштитна опрема. И замислете, не ми дадоа играчки да купам :fubar:
  @stetoskop одам да свртам некој круг со гољфот, не се седи 8)
  @JuLleE Сум ви кажала дека Филипче ми е симпатија 8-|
  @referentka не се доседува дома, ама ќе издржам мушки :muscle:
  @M&M леле дечки, знаете дека не си направив залиха со чипсови :punch:
  @NarCis@ јас изедов кило сончоглед :rofl:
   
  На Annath, JuLleE, smile:) и 11 други им се допаѓа ова.
 17. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.716
  Допаѓања:
  35.631
  Пол:
  Женски
  @malerozna Земете дигитрон.
  Пишувајте по мене 50*100/ 21 + 7 000 000 000 / просечна возраст 65 е еднакво на стапката со која се движи вирусов.
  Значи 2.4 % + 65 = 100%.
  Сто посто сите ќе умреме, што не е јасно.

  @WildMk Среќа што не се мажив Белгија.:D
   
  На Annath, JuLleE, smile:) и 12 други им се допаѓа ова.
 18. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.400
  Допаѓања:
  71.427
  Пол:
  Женски
  Сите од 40-ка :D

  Може некој лесен рецепт за мусака со кременадли и свински увијач со 7 вида на кашкавал? Исто и рецепт за десерт, може торта со 8 фила, ама да е без печење. Ок, може и со печење.

  Нареден пост: бутките не ме собираат во фотеља, од стомакот не можам да се наведнам и да ги соберам играчките и чорапите расфрлани по цел под. Предлог некои вежби, ама да се гледа ефектот по едно вежбање. Ова карантинов ќе нѐ уништи.

  Понареден пост: Ги дојадов увијачите, а и тортата, морав, немаше место во фрижидерот. Од утре почнувам со вежбање. А утре за ручек шо ќе правите?

  :bug: :bug: :bug:
   
  На Annath, JuLleE, Alishan30 и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.620
  Допаѓања:
  113.723
  Пол:
  Женски
  Уште понареден пост:
  Не е лошо да почнеме со тројки.
  Кк само со мажите дома Не ни брка работа.
  Ајде да се групираме кој со кого сака:emo:
   
  На Annath, JuLleE, Alishan30 и 4 други им се допаѓа ова.
 20. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.400
  Допаѓања:
  71.427
  Пол:
  Женски
  Немаме маски и ракавици, немаме заштитна опрема, а и алкохол нема по аптеки. Не не, прво да излеземе од карантинов.
   
  На Annath, JuLleE, Alishan30 и 5 други им се допаѓа ова.