1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реакции на фемина форумџии за одредени ситуации

Дискусија во 'Насмевка' започната од KateKane, 4 декември 2018.

  1. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    @KateKane многу страствено пцуе зошто не ја сфаќа никој озбилно
    и мијте заби и мишки пред да се качите у автобус!

    @lovestoneddd чурка цигарче, прави палачинки, се мисли кој од списокот да го пријави следен у инспекција

    @Oxymoron елоквентна госпоѓица дегустира црвено вино во карантин

    @Afrodite¥ се кае зошто не може да оди да си игра на снег

    @theowndemon е на почеток на љубовна приказна почната во време на корона преку писма :P

    @ivi1987 ужива во времето дома со семејството

    @Doozy собира залихи за храна за мачката со млеко од пиле и месо од кокошка чувана на планина на свеж и чист воздух

    Ај Като да не се жалиш оти никој не ти пишувал на темата :D
     
    На Afrodite¥, Oxymoron, lovestoneddd и 5 други им се допаѓа ова.
  2. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    Хе хе хе, ќе почнам пак да елаборирам на одредени теми, ќе те мемираме пак, седи мирна :D
     
    На LejlaD и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Omg. :rofl:
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  4. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    Ми текна дека темава баш пред Нова Година е отворена и ќе ја активирам малку :D Овој пат ќе пишуваме пак во тој стил, односно како членките и по некој член китат елка. Ќе ја таговам @referentka се надевам и овој пат ќе се покаже :D

    @lovestoneddd е премногу андерграунд за китење елка, пре иде во кафана да си дрмне некое коњаче.

    @x.Daisy.x ја кити елката, ја зема мачката и се слика 300 пати со неа.

    @fana кити елка, чита фемина и се смее колку сме шлакнати.

    @prominent кити елка, се гушка со либето и доаѓа да ни каже колку е заљубена

    @Harper кити елка и учи (сори :D )

    @theowndemon сама црта на лампиони, прави некои ѓурултии и става лампион со Томче.

    @Lella кити елка и ги оправа пола членови на фемина оти се недоветни :D

    @CameliaMiller кити елка, мачките и ги туркаат лампионите, ги бубнува, ој син мајкин.

    @Anabelle.Amorette е фејк такси, може кити елка, може не. И да накитила, да не ја верувате од прва.

    @Amellie13 си пишува еден убав и топол пост за китење и Нова Година и ми дава елан да не се рокнам вака предновогодишно.

    @Ugly Duckling кити елка, се слика во модна комбинација пред неа и ни ја покажува тука. Извинете за ташничката :D

    @RainBow кити елка и лупа банови, се нервира колку сме немирни пола фемина.

    @WildMk кити елка напалена.

    @JuLleE може уште нема накитено, ваљда у антисептик и дреме елката.

    :angel::angel::angel:
     
    На tirkenbal, Mantub, Ahoy и 37 други им се допаѓа ова.
  5. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    @theowndemon кити елка, готви некоја манџичка и здраво благо, ги слика под елка и ги става на Фемина инстаграм. Успат пишува на некоја актуелна жешка тема и си се поштува со Витали иако имаат дијаметрално различни ставови на темата
    @prominent кити елка и ни кажува како цела вечер си седеле со љубовта до елка на топличко и пиеле топло чоколадо. Ах, колку сум заљубена, животот е убав! После тоа, иде и коментира на сите откриени и неоткриени теми на форумот
    @Ketchup кити елка, мудро молчи и ја следи цела драма на форумот. Ретко учествува во неа, понекогаш со две реченици и после го снемува, но затоа знае се. После оди во Светски јавни фаци да искоментира колку е (не)воодушевен од најновиот албум на Х пејачка
    @Lella кити елка и зошто веќе се има откажано од дебатите со Евангелос и Витали, често лајкнува мислења во тие неколку теми како поддршка на другите членки. Никогаш не се нервира, не навредува, кога дискутира е толку сталожена и аргументирана што на крај другиот ќе се изнервира
    @cresa-jagoda кити елка и седнува да модерира на форумот. Сериозно и смирено дели љубовни и секакви совети на феминки што имаат проблем, не лајкува сите и дава средно кратки но издржани мислења на секакви теми

    Толку овај пут :D
     
    На Ahoy, LejlaD, prominent и 15 други им се допаѓа ова.
  6. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.058
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    @LadyC "дојде другарка ми со кучето, ми ја клеца елката"
    @Sexybaby86 "сијаличките не работеа, после 2 дена сами проработеа"
    @LiliBoz "елкава арна, вие арни?
    @Lilit "ме замисливте дали секоја година вака ја китам елката, викате сум се сменила"
    @CameliaMiller "ја иам гаџет, сам ми ја кити елката"
    @kravce "лампионите ми се во форма на крава"
    @ALISA0000 "елка китење парт ту"
    @Bubce38 "љубави се изнаспа, ја китам елка и гледам серии"
    @Yowannty "скршив прст китејќи елка"
    @JuLleE - ја прска елката со средство, кое стои поред елка, со машниче
     
    На sweet.november, happygirl, LunaGrey и 44 други им се допаѓа ова.
  7. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.127
    Допаѓања:
    147.117
    Пол:
    Женски
    На happygirl, Ahoy, Idedemja и 6 други им се допаѓа ова.
  8. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Љубави пак ми донесе пакетче :inlove::D
    @M&M за нва гоина со деата дома ве слвиме :P
     
    На happygirl, Estranged, mareane и 15 други им се допаѓа ова.
  9. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.864
    Допаѓања:
    134.419
    Пол:
    Женски
    :*
     
    На LejlaD, Annath, NarCis@ и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    6.999
    Допаѓања:
    118.099
    Пол:
    Женски
    @referentka елката ја китевме со Рефо и Рефче, се напивме по една жолта со Рефо, за циркулација и мезе ставив на даска па сега уз мезе си ја гледаме елката.

    @LadyC овие од сетек, анхоч, тошиба нека одат све по список, секогаш знаат да ме изнервираат, па елката ме чека да ја накитеме со децава, а овие ме закаснаа.

    @Lilit денес времево е закон, мириса на елка, мирисот е чувство за осет кое, секој го нема.
    Посебно со вирусов, и топломер често се користи. А сепак и цимет асоцира на празнична атмосфера.

    @LiliBoz кран дали ќе најдеме, под елката да го ставам? Денес ќе се растрчам од гејзер, трк кон елката. Вие арни?

    @JuLleE елка украсив, на тик ток ќе си ја ставам, ќе си се снимам, после се ќе издезинфицирам и на елката еден ковид брз тест ќе и направам.

    @CameliaMiller ми стигна новата палета на шминки, сега ќе си се нашминкам со боите на елката, која плишковци 100 пати ми ја бутнаа.

    @NarCis@ не сум сеуште во форма да украсам, набрзо ќе се вратам и ќе ви пишам што сум направила, со @M&M ќе јадеме чипс и ќе ја гледаме украсена.

    @Sexybaby86 направив нови мафини, во форма на елка се, сега ќе се бањам, ако го направиле болјерот мајсторите.

    @ALISA0000 елка парт три, после работа и копање во дворот и дојде редот и на елката.

    @Bubce38 35ќесиња имам за нова година, почнав и уште елки да купувам, трошам пари од ќесето, што ми е гајле љубавсито ќе ми ја покачи платата.

    @Dust главата незнам каде ми е, ама уште 3-14 проекти ќе изработам, од кои 6 се за елките во малешевијата, ќе има пари овде.

    @Sesil се сме дома, некни дома, сеа дома, и за нова година дома, се сме у изолација и само елката ќе си ја глеаме.

    @dunika елката ја накитивме, ние од дијаспората порано го славиме божиќ, вие спијте си на тоа уво дека има уште време.

    @Yowannty тука море, мирис на сол, воздух милина, не ми лепи баш за елка, оваа година бебка ќе украсува нешто симболично.

    @Kate Rina 93 бебка спие, татко и после ќе ја чува, јас ќе украсам елка, а тие двајца ќе ме чекаат, па и ќе се сликаме на крај.

    @malerozna абре 5 локдауни ќе ни дадат, аман веќе, елка не украсивме, јас стандард рмбам на работа у 4 смени одам. Ајде повелите доручек со поглед.

    @Biljarkata кучето ни е главна занимација сега го учиме и елка да украсува.

    @KateKane кога се курназат по град и прават фестивали, барем една елка да украсеа, ама нее бре, ги бидува само за курназење.

    @fana умрев од вас, не стигнав елката да си ја украсам.

    @mareane сите се жалат, сите се болни, кругот се стеснува, а не им текнува елките да си ги накитат.

    Се изморив, толку. Доста е(highfive)
     
    На Dust, happygirl, LunaGrey и 39 други им се допаѓа ова.
  11. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.772
    Допаѓања:
    259.759
    Умрефффф :rofl:
     
    На LunaGrey, Ahoy, Idedemja и 8 други им се допаѓа ова.
  12. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.127
    Допаѓања:
    147.117
    Пол:
    Женски
    Срцка :rofl:
     
    На Idedemja, mareane, LejlaD и 4 други им се допаѓа ова.
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.243
    Значи, не преслика сите како што збориме:D
     
    На happygirl, Idedemja, mareane и 6 други им се допаѓа ова.
  14. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    131.380
    @Val-Dim кај сте +/- 40 ка, омилени мои. Направив кроасани, го средив спратот, втора сум на работа. Таман имам време да китам елка. Сама ќе китам, дечкиве не сакаат, големи биле.

    @CameliaMiller ми фали море, ама ќе се стрпам уште малку. Па во духот на празниците ќе китам елка, иако плишковци ќе ми ја буткаат по 100 пати. Ама ги сакам бре, многу. Ми фали боја да направам и џинџер бред кукис, за под елка. А мало станче имам, ама се си купив. Ако де, се ќе однесам во новата куќа.

    @LejlaD јас, ехе од кога накитив. Средив цела куќа, спремив сом за домашните, нив да ги подмирам со јадење и сега на тераса тегнам цигарче со џин тоник. Комшиите се чудат што ме гледаат вака секоја вечер. Еее заборавив до Веро да идам да им купам новогодишни колачи. Ај да палам патиките и да одам.

    @fana значи умрев од смеење со смешните накитени елки од градовите. Море ај и ја да накитам со ќерче, по битолски ќе ја китам, дека битолско чупе сум ја. И не ме смејте, починав веќе од смеење.

    @malerozna епа на 5ти локдаун, нема што друго да правам, освен елка да китам. Си ја порачав онлајн, чекам да ми стигне пратка. Еден куп лампиони купив, цела плата отиде. Е ако де, одмор нема секако годиинава. Станав уште во 4ч, јадев, пиев кафе, море 3 кафиња испив. За стап сум, дајте стапот тука.

    @Yowannty елката ја накитивме со мм, ама бебла ги фаќа лампионите. Вчера бутна еден лампион и јас да го фатам, си го удрив прстот и сега ми е скршен
    Оваа година нека заврши веќе. Ама битно средниот прст ми е здрав да и го покажам кога ќе си оди оваа 2020 година.

    @flower30 цел ден готвам, мм не ми помага. Ама со ќерка ми накитивме елка пред 2 недели. Турбо ми е цел ден, секој ден со страв, аман веќе. Ај нареднава година нека биде подобра.

    @PUPICA Пупче си доби еден куп подароци, мил на мајка тој. Ние елка накитивме во ресортот, светилки и спремни сме. Комшиите доаѓаат да ја видат елката, а јас работам од дома. Пупо спрема некоја пршута за Нова година.

    @Mantub значи ме нервира кога гледам деца китат елка и ќе скршат некој лампион и ќе ги исплескаат родителите. Абе леле, да ми се до мене...
    А да, накитив елка, мачорот се вртка околу неа. Ама умен е мојот, чист како солза и не бутка ништо. Само ме гребе.

    @Biljarkata де кажете како да го научам кучето да не ми ја гризе елката. Море неам многу место, ќе ставам една даска и на неа ќе ја ставам. Плакар не направив годинава, ама даска имам. Не ми фали даска мене, таман сум си јас.

    @LadyC кај сте бе цурици. Е многу ве сакам бе, одма ми давате совети и одговори. Абе ве сакам и не само онака, туку вистински, ме знаете мене дека не лажам. Сакав од Сетек едни сијалички да земам, ама ми текна дека се никакви со купувачи и не отидов. Море лом ќе ги направам на фб. Ај повелете на кафе, мм не можам да го разбудам ме нервира, сама пијам кафе

    @Bubce38 јас накитив елка за љубовсито да ми купува пакетчиња да ги редам под неа. Пекачот испече леб, сварив јајца за салата со ракиичка. Ќе одам на фризер и ќе тркнам до фри шопот по уште некој украс. Ама да ја догледам серијата. Љубовсито раат е од мене сега. Ај за 2 дена е слободен па ќе се гушкаме тогаш.
     
    На LunaGrey, petunija77, Val-Dim и 28 други им се допаѓа ова.
  15. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    6.999
    Допаѓања:
    118.099
    Пол:
    Женски
    И јас ко @fana умреФ:rofl: :rofl:
     
    На happygirl, LunaGrey, Ahoy и 11 други им се допаѓа ова.
  16. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Темава треба да е од забавен карактер, да се насмееме, како што и пишува во првиот пост. Што значи да се искористат истакнати карактеристики кај одреден член и да се претстават низ хумор. Како карикатура во цртање. Вие ко да сте цитирале членки за работи што некогаш ги кажале.
     
    На Estranged му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.127
    Допаѓања:
    147.117
    Пол:
    Женски
    @referentka фативме патот на наше место, таму сакам голема тераса, сакам двор да китиме елка. Рефо и Рефче нека му ја мислат, ја ќе спремам ракииче со мезе. :D
    @NarCis@ ја поминав корона, една елка ли на пут да ми стои? |(
    *Слика од елка од сред соба* (у твој стил :D)

    @Peco ја дома сам, до елка една баба Мразица ако може? :angel: :D

    @Annath јас искрено би ти препорачала освен фиксна и некое елче цирконче на 2ката... :rofl: Да означиме нг де. :D

    @Alishan30 јас ич не сум спиена од беба, ама со мм се мењамез док он ја нишка ја ќе китам. :inlove:

    @fana ќе умрам ама ќе накитам овој пат НАААА 2 МЕТРА ВОЛКАВА ЕЛКА !од таа на Јуле си починав :rofl:

    @JuLleE ракавици нитрилни , алкохол 96%, антивирусно што има др?
    Природна е елкава, може да има корона?

    @Mantub *заедно со мачето кити елка.
    И слика од мачето у гро план, елката некаде у сенка.* :rofl:
    Нели е убава елката? :inlove:

    @stetoskop количево ама си го накитив, сеа низ мое село има да го прошетам 8)
    Со мене у кола ќе земам само кој заслужил :!: :D

    @flower30 ај добро утро. Спремив брашно ќе правам колачиња новогодишни, елка накитена, и ќе правам некој новогодишен колач. :inlove:

    @simonka93 конечно мм дома е со децава, јас да ви се пофалам дека бебо лежи под елка и ги граба лампионите додека брат му ги прередува цело време одново кога бебо ги бута. :D :inlove:

    @Bridget дојде Баба Рога да ви ја уништи цела новогодишна еуфорија. :devil:

    @Yowannty и со ваков прст ли ќе китам елка ?
    Ептен ради бебла може.

    @ALISA0000 елка парт уан китење. Да завршам домашни обврски ќе продолжам и со парт ту. :l:

    @LiliBoz од гејзи си симнав елка.
    Тазе, ќе китиме со малиша. Вие арни?:D


    @WildMk upgraded елка иам годинава. Јајца и дотурив. :lol: Кој како сака нека сфати. Сеа може да збориме за секс?


    @TeddyGrey у лп интерно меѓу нас.
    Теди ок си?
    Ок Лејди китам елка. Зашто?
    Мислев не си ок. Јас ради корона ситуацијава у бед сум.
    Имаш корона?
    Не бе Теди, иам елка. (facepalm) :rofl:
    *муабет глув и нем* :rofl:

    To be continued...
     
    На petunija77, Val-Dim, Skorpija25 и 27 други им се допаѓа ова.
  18. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    131.380
    @Alishan30 ми стана малово па прекинав. Ама Бриџа вика не требало така и сега не знам како треба да продолжам да пишувам
    :^)
    @LadyC браво:clap::D
     
    На Val-Dim, kuc, Idedemja и 11 други им се допаѓа ова.
  19. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.127
    Допаѓања:
    147.117
    Пол:
    Женски
    @JuLleE кучево со син ми се бркаат па по дома, одма ја бутнаа елката. |(
    Ене го гризе лампиони, син ми се смее. (Морав втор пат сеа ми текна :rofl:)

    @CameliaMiller плишковците со мене редат, додуша кој реди кој растура, ама не е битно док си се гушкаме заедно :inlove:


    @Bozica1980 да не знае некој да не имаат попуст некаде на чевли?
    Ми се допаднаа едни па совет / искуство ако може, за малата ми се под елка да ги ставам :l:

    @kuc дома фамилијарно и без собиранки нормално, скромно ќе чекаме заедно сите. Ќе спремам од најубавите сарми - гледајте и учете. 8)
    Елка накитена, сарма навиткана, руска може и некоја кифла плус. За нг доста е. :D


    To be continued...
     
    На petunija77, Val-Dim, Ahoy и 22 други им се допаѓа ова.
  20. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.127
    Допаѓања:
    147.117
    Пол:
    Женски
    @Ariel за нг посакувам да сум Нинџа или Пецо па да видам како е маж да си и да глеаш жена како се' спрема за нг . 8)

    @dunika маШ изненади за предновогодишно.
    У 5 сабајле док ја со бебе бев , он ми донесе преубав поклон ;) :l:

    @emiliana ставај капучино :D
    Китиме цела куќа, ќерче у нејзин филм, ја у мој. Фамилијарно гушнати со неа у сред кревет ќе чека бебе за нг. :D :rofl:

    @ALISA0000 имам 36 елки. Чисто да знаете. 8)

    @ninja35 не сакам ни да замислам да сум баба Мразица некој по гз да ме шлапа. 8-|


    @mareane ќе ме дружите на шетња или не?
    Денес им оставив нека си спремаат што сакаат за нг, јас ќе земам одмор и со вас ќе се дружам. :l: :D

    @LejlaD пак ме пратија да одам да зимам работи у продавница, нарачки за јадење и сл пак...
    Им кажав НЕ и се спремам за добра дружба уз мезе . ;) :l:

    @Val-Dim Елки?
    Чочеци јок, собирање никако, ајде, гасете светло :!:
    Годинава да не видам астали умни да бидете. :lol: :l:

    @mal.ecka со двете цуцки сум, преморена сум без помош, ама не се давам. :muscle:
    Една стани, друга стани, цела ноќ неспиена пак.
    Елка ќе китам кога ќе имам време. :l:

    @Sexybaby86 ќе замесам сеа кифлите, кој ги пробал знае што кажувам. Малечка те сфаќам сесре. Женски сме, ќе издржиме. :l: :D

    @zuto ја као воајер.
    Спремам најкул елка оти планирам са станам форумчика на годината. 8) :P :D


    @princess5 се надевам 2021 година ќе ми биде умножена. (fingers) (ќе ти биде секако) :D :l:

    P.s. некои се по двапати оти ми текнало отпосле плус. :D
     
    На petunija77, Val-Dim, Ahoy и 23 други им се допаѓа ова.