1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реакции на фемина форумџии за одредени ситуации

Дискусија во 'Насмевка' започната од KateKane, 4 декември 2018.

  1. mareane

    mareane Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    8.232
    Допаѓања:
    260.164
    Пол:
    Женски
    Алал да ти е...
    Ти си само за колумни пишење
     
    На LejlaD, TeddyGrey, dunika и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    @flower30 :rofl: :rofl: :rofl: ме насмеа и ме орасположи. :inlove:
    Ама не сум знаела дека до толку ти оставам впечаток, во топ три сум. (hollest) 8) :l:
     
    На LejlaD, Milobebence и flower30 им се допаѓа ова.
  3. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.306
    Допаѓања:
    132.052
    Ама ве читам јас, внимателно:DСе надевам не се лутиш:hug:
     
    На Rebecca_R, mal.ecka и LejlaD им се допаѓа ова.
  4. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736
    @Annath на новава работа како шо треба. Шо личеше тоа пред тоа...!!?? Многу си ја сакам работата ама па не можев да бидам све таму сама. Денес успат од работа до ДМ, си земав од убавите креми.
    @Bubce38 за љубависито денес дома ќе му спремам салатичка, нешто мезенце и узо. Некако се оладив од нет, и ФБ и се. Од ко го решив лајното пред година и нешто... раатот ми е битен. Ќе земам после и една тепсија бурек со месо, да го дружам мм на мезето. Кај мајка одиме следна недела. На внучка и изнакупив свашта.
    @mareane со другарка кафе испивме в центар,ко нова сум сега. Од една страна стариве, тука домот за средување, в село, па по болници... А и децава... Нее не, толку е тивко и повлечено детево ќе ме полуди.
    Со ставив една чаша вино. Мачево ми се вртка околу нозеве...
    @LadyC значи комшииве... сега сфаќам шо значи да имаш добри комшии. До сега само сме се карале со нашиве, ова сега и куќава околу, фини луѓе ми стојат. Значи како се нанервирав, Големиот со сипаници, а овие со кујнава шо требаше да ми ја монтираат ми откажаа у последен саат. И тоа за следна недела.

    @WildMk и аман те веќе со тоа чистење, сите не домаќинки излеговме. Шо е битно дали сме геј, хомо, би, мора да се бориме за правата. Ако треба сите на улица, само така. А ќерче ми се вртка со штиклите.... А бе ќефој сум ептен, и јас и мм.
     
    На felisitas, Indiegurl, g8lQQk и 10 други им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Леле ме пресмеа!!!! :rofl:

    Се дерам за време на полициски час!!
    Срамота! :rofl:
     
    На LejlaD, M&M, mareane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736
    @WildMk да се потсетиме, пред некоја година многу забава падна тука :D:D
     
    На LejlaD, mareane и WildMk им се допаѓа ова.
  7. mareane

    mareane Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    8.232
    Допаѓања:
    260.164
    Пол:
    Женски
    Што убаво ти текна да ја размрдаш темава...:):hug:
     
    На LadyC, LejlaD, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.649
    Допаѓања:
    161.737
    Пол:
    Женски
    Баш сега се вративме од Штип. Ама овај пат на внучко му купував. Крштевка правеа на дечкото:)

    Бурек и баници уште ми се често на мени:D
     
    На LejlaD, Espadrila, molikaMk и 2 други им се допаѓа ова.
  9. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.402
    Пол:
    Женски
    На LejlaD и Espadrila им се допаѓа ова.
  10. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.306
    Допаѓања:
    132.052
    Добар ден,
    Во ова време - невреме, во време на пандемија, прилогов ќе биде ист како лани. За оваа емисија интервјуиравме неколку случајни минувачи, кои ни одговорија каде за најлудата ноќ, како накитија дома и што ќе имаат на новогодишната трпеза

    Предлагам да ги слушнеме.

    @referentka ааа јас да ви кажам, годинава сум во нова дома. Аа фала, фала да ви се врати се најубаво.
    Мислам, оваа пандемија ми дојде ко кец на десетка за да си бидеме сами дома со Рефо и Рефче. И лани така бевме.
    Ама сум си заштедила од цела година во црн фонд, има парички за Новата.
    Па не си ги купив чизмите и одма ќеш на страна. Рефче дека поголема е ќе ја оставам со син ми и снаа ми, а ние со Рефо најлудата ноќ во хотел ќе ја минеме. Каков комплет сум си купила, мераци.
    А телово, ко видра сум сега, подвижна 100 %:D Мезе, што мезе. Ќе си порачаме собна послуга, еднаш и Рефа да живее ко принцеза. Е сега за 1ви ќе има пача, џварчиња, сарми. Па нормално, мора да се испочитува се.

    @Bubce38 значи не знам дали знаете, мислам на оваа телевизија не сум кажала, ја сум трудна :inlove:Да,да. Фала да сте живи и здрави.
    Па мм не ми дава ништо да спремам, значи да не се мачам дури едно девојче прати елката да ми ја накити. Не знам кај ќе одиме за Нова година, уствари ја може и во Чаир, ќе лапкам телевизор:D
    Само не знам како да си ја донесам и фризерката, да ме среди малку, да ме зафарба за на телевизија па да речат браво оваа мајка средена, од дека е ваа жена:DА и сигурно овој мојов ќе ке на сите. Море не да каже, има цела болница да ја части. Леле му спремив з атогаш кошула и панталони, ним да му текне од среќа да заборави па по блуза да отиде. Па да викат еваа ваа жена му ич не го пазе:D

    @mal.ecka јас кога си бев кај моите секогаш имавме семејна вечера за Нова Година. Оваа година таман се договоривме ќе одиме кај моите, свеќи ми се тупна кај нас да сме славеле. Сакала да биде со снаа и син и:)И сега и реков, не може ние кај моите ќе одиме. Па ај после па ја лоша.
    Ама ја си спремив мњзе за кај моите, печени пиперки, тиквички, печен модар домат, салата, благо.

    @ALISA0000 вадете да ви ги видам ај8)Боже ама сте безобразни. Елките бре. Дајте да ви кажам кој на шо му фали, експерт сум.
    На 31 ви се ќе иЗперам, ќе иЗчистам, сарма ќе замотам, месо ќе запечам и во спална со лаптоп и серии. Газдата ќе си дошол од пат и вика Алиске организирај некоја забава у фирма. Е му викам, не мора да се трошиш. А уствари ја неам време, мора кај куќата да идам, да навадам дрвца да им кажам на мајсториве колку кубика бетон треба:DСе ја, за се ме бива еј.
    И да додама, Бубе стај уште едно боденце, Витамина малку бели лампиони и таман ќе е.

    @flower30 колку сум нервозна значи. Душа немам
    Се ја да спремам, благо, месо, сарми, па да декорирам. За најлудата ноќ дома, кај да одам. Ја се плашам во продавница да одам. Неам веќе пари за рестови против Ковид:DСекоја недела "имам симптоми". Елка не сум накитила, леле колку прашина и ѓубре ќе има после. Пак се ја сама да си чистам треба. И шо, ќе видам ја Нова Година, аха:(

    @Mantub значи ни Австрија ни никаде за НГ. Изгледа пак со мачорот дома ќе седиме. Тој па ме гребе, цела сум по рацете ко да ме колел некој. Одам да си купам капут и пробувам, таа продавачката ме гледа, а мм стои настрана нешто намрштен. И ме глњда ко да ми нуди помош, мисли ме тепа маж ми:DИ ми вика извини, ако треба поддршка кажи ми, дојди утре сама ќе ти помогнам. Леле ко ми текна, и викам не бе што имам еден мачор, сака да се гали да гребе. Па вадам слики и покажувам. Она ме гледа, не сакала она мачки. Уф мачкомрзачка. Епа и реков фала, ама ќе разгледам и ќе дојдам писле за капутот. Не отидов, нормално.

    @LadyC јадека ново работно место имам, немам време за ништо. Да бев на претходното место ќе си донесев од работа мезе, ама вака тешко:lol:
    ќе порачам бе, што има веза. Битно алкохол имам 100 врсти, ќе мезиме
    Елка накитив, шо убава ми е. Па во двор иато сијалички. Комшииве одма трчат да видат, крадат идеи:^)Па ај викам да не бидам намќор им стаив кафе од новиот кафемат
     
    На sunshinebabe, *Ench@nted*, Yowannty и 51 други им се допаѓа ова.
  11. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    @flow30 да, јас сум таа.
    браво, се изнасмеав сама, одлично си ме отсликала:D:D
     
    На sunshinebabe, Hortenzija, M&M и 17 други им се допаѓа ова.
  12. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.260
    Допаѓања:
    124.754
    Мезето го погоди,посна трпеза јер во петок е Нг:wasntme:
    Ме пресмеа мори,животот ми го продолжи..за тебе и Буба најмногу сум се смеела:D
    Пишувај....
     
    На sunshinebabe, Hortenzija, M&M и 22 други им се допаѓа ова.
  13. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.306
    Допаѓања:
    132.052
    @WildMk секоја година истото. Елки да китиме. Абе луѓе, дај да се крениме на протест, за правата на жените, значи не мом.
    Во некоја куќа сигурно некоја е малтретирана од маж и да кити, дека то е женска работа. Па и гаќите да му ги пере после. Семејно насилство.
    Среќа мм не е таков, инаку го фрлив од тераса. Ко што сум напраена, попраена де, па и нови заби имам, има да го изгризам и да го фрлам.
    Уствари, ми текна:inlove:Ќе го гризам, ама нежно, романтично. Ете може тоа за Новата година. Ја не готвам, тоа ќерче ако спреми нешто. Туку ме фати и мене еуфорија да китам, ама не знам како. Не ме бива ич. Де некоја нека дојде да ми накити, па и таман ќе се запознаеме, па ќе ги викнам и Божа и Еухениа, Лејди , па ќе биде весело.
    Еее а колку време ве молев да се видиме, е сега на. Нема.

    @referentka се надевам не се лутиш:)

    @Milobebence ја сега бизнис имам, и оваа година не можам да месам , да спремам. Му реков на мм изненади ме ти. Па ми вика на едно ритче тука, ако има снег ќе сме седеле на клупа, таму и елки има, може некој лампион да земам и сијалички и ќе си поминеме таму за Нова година супер. Романтика на отворено :DМоже и Симба да го (ја) земам, она нека си гриза од дрвата ние ќе си се гушкаме;)
    Вчера една госпоѓа ми кажа многу сум била фина, па ме частеше бурек. Ја не не, она вика мораш. И си го изедов. И после на диета ќе треба да бидам. Ама шо, не купувам фустан, по дебели хеланки ќе одам. И така мрзнам на работа, па сеа ли ќе се дотерувам;)
     
    На sunshinebabe, *Ench@nted*, Emotional123 и 49 други им се допаѓа ова.
  14. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.075
    Пол:
    Женски
    :rofl: Се фаносав готово :rofl:
     
    На sunshinebabe, Hortenzija, M&M и 22 други им се допаѓа ова.
  15. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.306
    Допаѓања:
    132.052
    @mal.ecka ја не знам ни кој ден е Нова Година :D
    @Estranged го заспав малото, само да се напијам еден ап и ќе се вратам:D
     
    На sunshinebabe, Hortenzija, M&M и 18 други им се допаѓа ова.
  16. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.349
    Допаѓања:
    91.830
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: срце сиии :rofl:
     
    На sunshinebabe, Hortenzija, M&M и 18 други им се допаѓа ова.
  17. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Абе @WildMk :rofl::rofl::rofl:
    ИСТО !!!
    Е не мом веќе
     
    На sunshinebabe, Hortenzija, M&M и 24 други им се допаѓа ова.
  18. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.260
    Допаѓања:
    124.754
    Си ги разбудив маливе од смеење верувале или не..:D
    :@
     
    На sunshinebabe, Hortenzija, TarantulaA и 22 други им се допаѓа ова.
  19. andrejko82

    andrejko82 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    51.485
    Пол:
    Женски
    И јас те чекам, за мене да видам што ќе биде...:)
     
    На sunshinebabe, Hortenzija, kuc и 14 други им се допаѓа ова.
  20. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.640
    Допаѓања:
    152.409
    На sunshinebabe, Hortenzija, M&M и 24 други им се допаѓа ова.