1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реакции на фемина форумџии за одредени ситуации

Дискусија во 'Насмевка' започната од KateKane, 4 декември 2018.

  1. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Ја заборавив @Rama и снегот :D
    Заврна и овде снег и излегов да сликам, а овие теткиве ме прашуваа што сум се радувала на снегот ко мало дете. Ќе праам како сакам бе |(
     
    На sweet-cherry, kuc, GoodGirl45 и 28 други им се допаѓа ова.
  2. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    @monik55 нека си паѓа, јас и маже се исселивме, баш ме брига
    @Justicija значи оваа XX (некоја јавна фаца) сељачана невидена, со чизми на снег излегла
    @RAF Camora најинтересни се оние личности со кои се немаш видено одамна па правиш муабет за ланскиот снег
    @buba4e89 ма каков снег|(, овде кај што сум само сонце грее
    @Lella баба ми како тргнало ќе ме однесе на бајачка за уплав од снег
    @Tan4ence убав е снегот, со него се ебело (апропо грешките во пишување)
    @Herrera снегов ги испразни аеродромиве, раат ми е денес
    @Mr. Right Офцијално започна сезоната на глупи муабети 2018-Падна снег
    @toogood (слика од ирваси на снег, и под неа:)неочекувана средба - јас и снегот.Сами.
    @Mamli ако немате вода, мијте мишки со снег
    @Lilit ЗоЖДоооооо снек
    @Bubce38 На снег се јадат најубавите крофни:D
     
    На kuc, NarCis@, TeddyGrey и 37 други им се допаѓа ова.
  3. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    @sharenpetel Баталете снег,земете канестенче за гљивице така ни кажуваа во војска
     
    На Victorian, NarCis@, Tan4ence и 14 други им се допаѓа ова.
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.740
    Пол:
    Женски
    @Rebecca_R кафе, банана и снег. :hug:

    Реакциите за мене ви се spot on. Серии, храна и Том Хидлстон. Понекогаш и дечко ми. :rofl:
     
    На GoodGirl45, Victorian, NarCis@ и 16 други им се допаѓа ова.
  5. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    бешика ми расипавте да не пукнете :rofl:

    ЏонСноу-а снегот ако е женско колкави ц.цки ќе има? 8-|
     
    На Abeja, kuc, Victorian и 19 други им се допаѓа ова.
  6. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    @Yipman2

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

    [​IMG]
     
    На galapce, sweet-cherry, kuc и 33 други им се допаѓа ова.
  7. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.611
    Допаѓања:
    161.126
    Пол:
    Женски
    @emkaemka Добро е што заврна снег , ќе имам време да склопам малку подолг пост . Од дамна не сум напишала нешто повеќе од
    2-3 реда :hai:
     
    На emkaemka, galapce, kuc и 23 други им се допаѓа ова.
  8. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.178
    Допаѓања:
    57.652
    Пол:
    Женски
    @Herrera Снегот е бел, магијата убава е бела. Коинциденција?

    Special edition @lovestoneddd

    1. Ко ќе заработам многу пари ќе си купам Ровер ни за снег ќе ми чуе ни за ништо.

    2. Надвор снег врне а јас си готвам пилешко со пеќури и ми е гајле.

    3. Па кд не га чистив снег ќе се натрупав много нормално.

    4. Искочисва на снегот, овој младина така си стоив во кафиќ ни игра ни ништо (се извинувам за броукен Кумановски, не ми е мој дијалект) :D

    5. Винце и снег, ама винцето скапо да е.

    6. Поарно надвор на снег ќе дремам отколку внатре на свадба бидермаер да ме погоди. А тетка ми ќе ми вика, ајде сине влези.

    7. Аца Лукас - Снег белооооо око мене све је белооо, сат на руци, кошуља, ципеле, одело
     
    На kuc, GoodGirl45, Victorian и 21 други им се допаѓа ова.
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Кога е снег у прашање :worried: , ваква сум:
    [​IMG]
    Ама nice try, ме расположи скроз. :D


    Јас ќе се обидам вака:
    @*Ench@nted* : нема што да се прави, ќе се чита. Ама па навистина не беше книгата нешто посебно, а ќе дадам висока оценка да не ме гледаат попреку фановите на Ј. Бачиќ Алимпиќ.

    @macka91 : епа за во снежна зима, чорапа и апостолка за по дома е права ствар, кој пробал знае.
    (Mishela лајкс дис)

    @theowndemon : таман надвор не пеј живо пиле и сабајле цртнав нешто, ама цртежо ич не ми го прај кејфо. Утре ќе почнам од ново, со новите стила. 8-|
     
    На sweet-cherry, GoodGirl45, senjorita-v и 19 други им се допаѓа ова.
  10. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    @Ariel -- Се изнаскокав по снегот. Ручавме смоки,палачинки и колачи. Не кажувајте. Некој ќе ме пријави во социјални служби:D (i like your parenting) :D
    @Bozica1980 -- Разнесувам деца по снегов. Кочан надвор, они уста не затвараат. :D
    @JuLleE -- Ми излезе оток на десната рака и на вратот. Малку е црвено и ко да ми трне. Можно е нешто да ме полазило или нечист бил снегот пошто, ме удрија со топка? :D иначе тамам е со коските:)))
     
    На galapce, Sexybaby86, Bridget и 31 други им се допаѓа ова.
  11. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.611
    Допаѓања:
    161.126
    Пол:
    Женски
    @referentka нека врне подолго ,нека затрупа ако сака . На раат ќе си го испланирам буџетот за цела следна година . Само на Рефче да купам едни нови чизми и некој пар хулахопки:)

    @LiliBoz ме изнервира една мајка во паркот сега . Го истепа детето зш мавало со топки снег:@ Ми идеше бокс да и мавнам
    Вие арни ?

    @vitamina Ваљда снегот ќе ги исплаши глувците и веќе со очи нема да ги видам

    @CameliaMiller сакам да ги прошетам плишковците,ама ќе ми измрзнат.
    На мајка златните ,дома ќе ги играм:)
     
    Последна измена: 4 декември 2018
    На galapce, GoodGirl45, Sexybaby86 и 36 други им се допаѓа ова.
  12. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Рефии маа, ја не пушам. :tmi:

    Скроз си у право Бубале, така нешто би ја составила воведната реченица. :D

    :lol: :lol: :lol:

    Ејј кај ти текна девојче, баш ме погоди. :lol:

    Мислете си вие. :rofl: Ребека е неуништлива. :muscle: Воведот нема да го сменам - никад! :emo:

    Демон маа :hug:
     
    На GoodGirl45, Sexybaby86, NarCis@ и 25 други им се допаѓа ова.
  13. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    You know me too well :D:D
     
    На NarCis@, KateKane и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  14. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    @Tan4ence: Едвај чекам да поминат испити и експерименти со жабите, па да се гушкаме со либето како мачиња, по пижамки под ќебе и да јадеме милка :sun: :hug: :lol:

    @Scott Weiland: I sexually identify as snow. People say to me that a person being snow is impossible and I’m fucking retarded but I don’t care, I’m beautiful. I’m having a plastic surgeon paint me white and decrease my temperature to below 0 °C. (etc, не го знам целото :rofl:) Идам да играм и да си пуштам подкаст од 3 саата :P

    @Rebecca_R: Хај :D Како сте девојки? Јас супер, банана, смути, обврски... снег :D Кој е за кафе? :coffee:

    @Yipman2: Годинава на избори 40ка и мајчински ќе паднат како снегот МУАХАХАХА :devil: *гифови од откачени животни по снег* :D

    @Читател: 1. Што и да правите, не го јадете жолтиот снег!!!
    2. Првата точка не е празна, треба да изгребете за да го прочитате предупредувањето
    3. RUN!

    @EvAngelos: И снегот со својата совршена структура е очигледен доказ дека Господ постои! Ако видите парче стиропор, сигурно нема да мислите дека само паднало од небо, туку некој го изработил. Шах-мат атеисти!
    Btw шо е она жолтото во снегот бе, жолто има во ЛГБТ знамето, нѐ отруја со пропаганда терористиве :puke:

    @baba Rada: *нова тема* - Како ќе реагирате на снегот кога ќе остарите? Ех, старост:(... ќе видите вие кога ќе имате деца/внуци, сега ништо незнаете... ААА некој нацртал дунда во снегот хахаахахахахаха неможаааам здив немам од смеење:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

    @Mamli: Пола од народов мисли на секс на снегов, пак ги подриваат традиционалните вредности!

    @referentka: Дечки, да не ги бришам досегашните постови :) Ќе Ве молам оттука да се држите на темата и без навреди :)

    :D:D:D

    П.С. Не сум толку чизи бе, и лошка и саркастична сум :devil: :$:D
     
    На galapce, sweet-cherry, GoodGirl45 и 38 други им се допаѓа ова.
  15. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    @LiliBoz Додека гледав низ прозор како паѓа снег напраив гулаш,сарма,пунети пиперки,руска, тулумби,реформ торта испратив маш на работа и така.Дете спие јас на фемина.Вие арни
     
    На galapce, GoodGirl45, Sexybaby86 и 31 други им се допаѓа ова.
  16. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.971
    Допаѓања:
    260.980
    @Bubce38 дека вчера ја оставив сама, денес бабе ќе ја санкам по снегот, нек се радува.

    @LejlaD нека се мрзне, кафето на тераса се пие.

    @stetoskop pozdrav od nas, na kuckava i smrznaa sepite, mene mi e toplo na dusata :l:

    @malerozna возот ми заглави во снег и комшиите се степаа... пак.

    @Annath среќа заврна снег, па се подзачисти и воздухот.

    @Mr. Right снегов ме инспирира да направам еден колач, имам рецепт подолго време, ама ете, дошол ред денес
     
    На SV1911, kuc, GoodGirl45 и 38 други им се допаѓа ова.
  17. Fauhxy

    Fauhxy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    2.130
    Пол:
    Женски
    @John Snow цицкиии врне снег цицкиии
     
    На theowndemon, ocicka2014, John Snow и 4 други им се допаѓа ова.
  18. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Awww. :inlove: :D
    Оргинал Гош си! :D

    Падна Рефи на матура. :D

    @vitamina Снегот ми носи особена топлина во душата. Имам убави спомени. Со мм се договоривме да одиме на Алпите викендов. Сакам кога сите тројца сме заедно. :inlove:

    @referentka гајле ми е надвор што врне снег, јас од дома работам. Не морам да излагам и цел ден со Рефче ќе си бидам. :l:

    @LiliBoz Се успав сабајле, гледам низ прозор снег паднало. Бебка уште спие. Јас кафе и цигарче на тераса и ќе бегам накај работа.
    Вие арни? :wasntme:

    @Peco Падна снег. Сега сметката за струја уште повисока ќе дојде. :D

    @CameliaMiller Кај мене на работа хаос е. Ми дојдоа пациенти со скршеници од снегов, со некои и се скарав. Сакаат преку ред. Епа не може така. Ќе си чекаат! :!:

    @stetoskop Добро утро и од нас. Кучка прошетана, јас кафе и цигарче. Вчера си ги правев ноктите со гел во вид на снегулки за атер на снегов. :P

    @WildMk Падна снег дечки. Ќе треба некои контакти да обновам од порано. :$ :D
     
    На SV1911, galapce, kuc и 37 други им се допаѓа ова.
  19. Lianna Anna

    Lianna Anna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2017
    Пораки:
    2.456
    Допаѓања:
    19.572
    Пол:
    Женски
    @Nigredo Odor Ако имате основно познавање од филозофските правци, ќе знаете дека темата ви е промашена. Не се работи за снегот како поим, туку како паѓа истиот.

    Отворените врски не се етапни стадиуми кои се минуваат само кога врне снег.

    @lovestoneddd Снегот ја прави жената нерамноправна со мажот, јер у Библија пишува оти само мажите смеат да го чистат.

    @Yipman2 Грујо го угнетуваше народот, ама нему сеедно му беше оти јадеше сендвичи на снегот.

    @Lella Ова има врска со еволуцијата колку ланскиот со годинешниот снег. Бог не ги почитува сопствените закони за снегот. Некои снегулки се топат одма, некои не.

    @Bender Rodriguez Ваков снег уствари, според мнението на поголемата народна маса кај нас, е дело на HAARP.

    @sjdgo Овие преписки се празна магла. Не знам што има да се замараме дали имало или немало снег. Нашето постоење и мислење не влијае на истиот.

    @Mamli Воспитувањето на децата треба да биде по теркот од дамнини, јер ништо не им фалело кога им мавале шамарчиња порано. Треба да работат од мали за да научат како се рине и чисти снег.

    Мислам дека е најдобро Македонија да се подели, снегот секако ќе падне.

    @Rebecca_R Здраво друштво. Како сте? Јас фино. Банана, кафе, обврски, снег.

    @EvAngelos И јас бев атеист, се додека не разбрав дека снегот е пратен од Бога, како доказ дека тој постои. Не може снегот да постои случајно. Тој е совршено господово дело. И Бог му дал слободна волја да паѓа каде сака. Така пишува во Библијата.

    @WildMk Љубовницата нема никаква одговорност за изборот на снегот да паѓа каде сака.

    Политичарите излегуваат од народот. И снегот годинава не може да ги изненади, оти е народот виновен.

    Значи сепак дојдовме на моето. Треба да пријавите дека паѓа снег, иначе ништо нема да се смени.

    @iki26 Јас сум неутрална и сеедно ми е дали паѓа снег или врне дожд. Важно е што снегот е чиста лага, а ни ветуваа дека ќе падне.

    @DAngel Не може снегот да изненади, толку колку што изненадува фактот колку многу луѓе се уште веруваат дека земјата е рамна.

    @Someonespecial За да се изградиш во самостојна единка, не мора да веруваш дека снегот е пратен од Бога.

    @Abeja Снегот ве дрибла.

    :D
     
    На Abeja, Bridget, malerozna и 38 други им се допаѓа ова.
  20. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    :worried: Кре кре8-|
    Море има да го ангажирам секој жив, ко што направив летово:rofl:
    Ама бегаат па тие од мене.

    Имам и ваква грешка направено:rofl:
    True:inlove::inlove:
     
    На NarCis@, vitamina, CameliaMiller и 8 други им се допаѓа ова.