1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реакции на фемина форумџии за одредени ситуации

Дискусија во 'Насмевка' започната од KateKane, 4 декември 2018.

  1. LejlaD

    LejlaD Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    9.103
    Допаѓања:
    192.643
    Пол:
    Женски
    На flower30 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    131.380
    29 Декември, 2022
    "Кланот 40ка " во кафана " Иди док си млад ".


    Отспротива отворен нов кафич /lounge bar "Cremissimo"
    Соберени поголем дел од друштвото од ФМЌ. Седат со коктели во раце и муабетат . Се наоѓа некој и коментира - " аман од овие теткиве од 40ка, кај на форумот ги има секаде па сега и тука мораа да дојдат до нас ". Па и оние песните , од времето на дедо ми ( го подига коктелот , пивнува и намигнува на згодниот шанкер :)).

    " Хаххаха таму кој знае какви чичковци ги служат:D Сигурно пијат ж'та и мезат кромид и патлиџан " ( настанува општа смеа ) и почнуваат да "денсаат "на Dj Next;)

    Отспротива, во кафанчето жива музика. За почеток "Не кани ме " . (На ова превртуваат очи од ФМЌ, дека не е секој поканет во 40ка:D).
    Наредени 5 маси со дотерани " тетки" и по некоја девојка која си е како ќерка на нив таму:)
    Узо, ракиичка, Кока кола, Шведска, Кока кола зеро , ама не во шифри туку вистински пијалоци:D.

    @stetoskop - " Ви реков ќе стигнеме на време, голфот мој е машина бре, Формула 1"8)
    @lunicka си ја мести фризурата и и вика -добро Стеки, можесмо да возимо пол'к, едвај направив фризуру код нас, с'к се расипа ".
    @stetoskop -Луне, ти си убава секако,, никој нема да ти замере. А ја мора да докажу дека Гољф е јак. Не за џабе зборисмо лани за него.

    Искача @LejlaD од вц и вика Стеки дај тоа наргиле и еден џин тоник, ми се исуши устата од хаубата:D
    Ја деми баба сум, вие па стварно ме ставивте на хауба да се возам (крева рака да се напие џин тоник и се гледа дел од тетоважа , 2 змеја -олицетворение на старите дома:D

    Доаѓаат @Milobebence и @Kris80. Се гушкаат со останатите и Стеки и вика на Милобебенце -бебе што ти биде на сукњу?
    @Milobebence - трај Стеки , дојде да ме земе Крис со голфот и ја дека нема улични едвај излегов од двор кај зградата. И она вика ќе бидам со плав голф, ја си одам и гледам плава кола, отварам, седнувам, викам Крис здраво, извини што чекаше. Таму седи еден дечко , 2м и ме гледа
    Вика девојко на што дроги си ти:)
    Ја па викам на Дијазепам и Фуросемид:DИ викам извини згрешив и искачам од кола брзајќи да не ме види маж ми ќе рече кај оди оваа жена ми. И да затворам врата ми се закачува сукњата. Дека долга ја викам ќе потегнам, ама лоша проценка:DОстана дел кај него у кола:D(facepalm)

    @lunicka седи бебенце , супер си и ваква. Нема никој да те запримети. Сите пију алкохол:D

    Крис со нејзините долги црни коси седнува и почнуваат муабет ,дека едвај се симнала од викендицата, имало многу снег. Пие една чаша бело вино и почнува да пее стихови од песната.
    Вика - маж го пратив у Скопје во една продавница, таман додека дојде, ќе си одиме заедно:)
    После 10 минути, идат @NarCis@ и @M&M со чипс во раце -знак за распознавање:D
    Се гушкаат сите, Нарцис седнува и вади едно шише греано вино од ташно, да не ја видат, оти мора да се проба нејзиниот рецепт за најубавото греано вино. А Еменем покажува накај ташната и вика ја после ќе извадам чипс за мезе. Овој мора да го пробате додека не дојде @KateKane , со кисели краставички е и уште еден со кисела зелка:D


    ......

    To be continued....
     
    На Dadusicka, Mantub, stetoskop и 64 други им се допаѓа ова.
  3. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    6.999
    Допаѓања:
    118.099
    Пол:
    Женски
    На stetoskop, mal.ecka, NarCis@ и 8 други им се допаѓа ова.
  4. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.159
    На stetoskop, mal.ecka, NarCis@ и 8 други им се допаѓа ова.
  5. LejlaD

    LejlaD Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    9.103
    Допаѓања:
    192.643
    Пол:
    Женски
    Цветче бре:rofl::rofl::rofl::*-значи одбрана моја наредна тетоважа:rofl::bow:
     
    На stetoskop, EuHenIa, mal.ecka и 12 други им се допаѓа ова.
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.723
    Пол:
    Женски
    На stetoskop, boomsleng, mal.ecka и 11 други им се допаѓа ова.
  7. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    Смрт за корнишоните
    Слобода за народот!
    :D:D:D
     
    На Mantub, stetoskop, WORRIED.BT и 20 други им се допаѓа ова.
  8. _Vera_

    _Vera_ Популарен член

    Се зачлени на:
    2 април 2020
    Пораки:
    1.946
    Допаѓања:
    22.333
    Пол:
    Женски
    Wow, @flower30 , се може да се пожалиш, само не дека не си надарена за пишување. Закон си, човече :inlove:
     
    На stetoskop, Skorpija25, boomsleng и 13 други им се допаѓа ова.
  9. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.267
    Допаѓања:
    90.914
    Пол:
    Женски
    Значи значии со солзи се смеамм хахахахх:rofl::rofl::rofl: те обожавам еј те обожавамм :hug::hug::hug:
     
    На stetoskop, boomsleng, mal.ecka и 9 други им се допаѓа ова.
  10. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    131.380
    Парт ту:)

    После 10 минути, влегува една препи@ка со кожени панталони на врата и се вртат теткиве:Dи викаат овоа или е @KateKane или @Mantub ;) и влегува , се доближува до маса и вика "кај сте бе бичес ";)
    И седнува, се претставува и вика " овој таксистот матер му ј@бем големоглава, ме остави пред еден вир со вода, и со штиклата право во вода. Па пред да затворам врата му викам "добро бе dick head, оти ти реков дека мора фискална да имаш или не ти плаќам , вака ли враќаш бе, мајмун. Имаш среќа, брзам.за кафана, инаку ќе те најдам ,мамето ќе ти го расплачам за ова".
    И замислете ја уште на врата он дава гас и отиде. У г@з да му го тииииит;):D:rofl:

    И Нарцис се наведнува малку, вика Като ма , дојди да се изљубимо ма, не сме се виделе. Ела седни до мене, нели и двете летово бевме напраени јаки П:D И вика Кате - Нарцисо извини, ама бегај 2-3 стола подалеку, шмекам сега, не можам со тебе да се карам за дечко
    Плус ти и маж и деца имаш, седи си мадро да не биде модро:D

    Се паркира еден џип пред кафана и се вратат сите и си коментираат, " е така сиромаштија, немале луѓето а само со џипови идат". Кога се отвара врата пола ја препознаваат докторсита @Alishan30 :inlove:
    И одма - ааа за неа не важи ова, она се скапа од работа и фина е и на форум е 24/7 . Море треба Хамер да вози за целата работа . Алал да и е.
    И се гушкаат сите:hug:

    Од другата страна , пак повремено муабети за 40ка и зли погледи:D И @Dream-Girl пие коктел и вика "дечки немојте бе , не се лоши таму. Абе стварно се фини. Ја познавам мн.добри жени од таму.
    И @buba4e89 која дошла специјално од Малта за предновогодишна забава вика " Дримке, оние женичките ко змии се , после си покажуваат отровот:( Не ги брани, те молам.
    Дрим.вкка -Бубаче бе , ја ко се запишав на медицина они беа среќни ко за родена ќерка. Не ги знаеш. Пивнува од коктелот и почнува да раскажува за љубовта на нејзиниот живот :inlove:

    Стига и @mareane , и се нервира што касни . Влегува, ја препознаваат сите, вика извинете каснам, ама ова нашево село еден автобус нема асален бре. Алал да ви е на вас тука. И порачува чаша вино и вика " еееј песнава од наше време "( во позадина се пее Запри дожду).

    И некој вика , абе луѓе абе Бубче ни ја нема. И келнерот иде и вика друштво имате на сметка на Бубче и маж што ќе пиете, она нема да може да дојде
    Мајка и имала работа, нема кој да го чува Бубето:D
    А од страна некој вика, ја не верувам , ќе стигне она и со Бубето заедно:)

    Мареане вика, не ,слават прв роденден на Славен. И стига порака , Бубче пишува - тргнах со љубовсито, една сестра од кај мм на работа ќе го чува Славен и така е трета смена, нема да спие вечер, идам, чекајте ме.
    И држете микрофонот:)У кола пеам " Нисам те се нагледао":)
     
    На Mantub, stetoskop, bertold и 55 други им се допаѓа ова.
  11. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    @flower30 :rofl::rofl::rofl::rofl:
    Фалеше да е активна темава :hug:.
     
    На stetoskop, mal.ecka, TeddyGrey и 9 други им се допаѓа ова.
  12. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    131.380
    Се порачуваат даски, скара, вина , во кафата, а во кафичот од спротива канапеи, овошје, грицки. Оазата на линија, што ако иде Нова Година.
    @Dream-Girl со едно уво во кафаната е:)Сака и она таму, ама страв и е да не и се налутат од ФМЌ.

    А таму веќе се загрева атмосфера, иако каснат поголем дел од Феминките. 5минути после се отвара врата со блех (плех) музика и влегуваат @ALISA0000 @PUPICA @referentka . Стануваат сите, се гушкаат пеат, музика свири " Калашников":):D
    Седнува Алиса, порачува пиење, вика брееј едвај стигнав. Додека да изчистам, намаам пералните, да исчистам вц, да избришам кујна, џогирам и ко да видам , јас каснам. Среќа убава кола имам ( не е битно модел ), па за 1 саат стигнах .
    Па и Пупи и Рефа идеа заедно, викам кои се овие п@тки дотерани, дека одат :DКога гледам вака по косата, аа си викам овие наши се.:D
     
    На Mantub, stetoskop, bertold и 46 други им се допаѓа ова.
  13. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    Дента кога @NarCis@ ќе ми рече у кафана Като ела да се изљубимо ма и ќе се напие нешо со мене ќе ставам од мене слика у 40ка со заматен лик.

    И ќе помирисам корнишон, до толку ми е границата 8)
     
    На bertold, Sesil, senjorita-v и 22 други им се допаѓа ова.
  14. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.786
    [​IMG]
     
    На Ariel, Annath, _Vera_ и 15 други им се допаѓа ова.
  15. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    И ти ќе дојдеш ма, јас без тебе никаде не идам.

    Само не ме тепај со корнишони плс :D
     
    На senjorita-v, mal.ecka, NarCis@ и 10 други им се допаѓа ова.
  16. Kris80

    Kris80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 февруари 2018
    Пораки:
    4.658
    Допаѓања:
    77.644
    Пол:
    Женски
    @flower30
    ГоЉфот е металик сив :rofl::rofl::rofl::rofl:
    Да му кажам на @Milobebence да си знае :rofl::rofl::rofl::rofl:
    :*
     
    На stetoskop, bertold, senjorita-v и 18 други им се допаѓа ова.
  17. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.267
    Допаѓања:
    90.914
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На mal.ecka, NarCis@, LejlaD и 6 други им се допаѓа ова.
  18. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    131.380

    Аууу секојпат во различни голфови ќе влегува:D
    Којзнае комшиите што ќе речат:D
     
    На stetoskop, senjorita-v, Skorpija25 и 15 други им се допаѓа ова.
  19. Kris80

    Kris80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 февруари 2018
    Пораки:
    4.658
    Допаѓања:
    77.644
    Пол:
    Женски
    Викаш и да му кажеме џабе а :rofl::rofl::rofl::rofl:
    @Milobebence :*
     
    На stetoskop, senjorita-v, mal.ecka и 10 други им се допаѓа ова.
  20. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    131.380
    Бар пријателства ќе развива :D
    Е сега ако се лути маж и, ти спасувај ситуација :D
     
    На stetoskop, senjorita-v, mal.ecka и 10 други им се допаѓа ова.