1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реакции на фемина форумџии за одредени ситуации

Дискусија во 'Насмевка' започната од KateKane, 4 декември 2018.

  1. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.860
    Допаѓања:
    133.197
    Пол:
    Женски
    @referentka Направив мезе, отворивме вино и ќе славиме со Рефо за новото име. Рефче до нас си игра ние си пијуцкаме, само тие двајца да се до мене, најубаво ми е славјето со нив.

    @Alishan30 гужва во чекална, гужва пред чекална, куп луѓе прегледав денес, никој не прашува прво што му е дијагнозата туку сите името та името.

    @CameliaMiller а бе што народ ќе бевме бе. Гужва, чекални преполни, и туку ќе се појави некој што сам себе се рачуна за најбитен и ќе гњави со саати зошто е сменето името, па и 100 пати ќе препраша дали стварно е сменето.

    @zhap4e Јутар наредецу ти красен! Што дека е сменето името, јас пак ќе си живеам во барата.

    @Emy867 јас дојдов НА главниот град, работа сменив, името го сменија, а бе свашта се издешава, па и љубоФ оправив

    @WildMk а бе големо чудо име смениле |( дајте некој маж ко за мене, јас маж сакам да сменам на некој саат :$

    @Dust Гледам Михајло име сменил, е му викам на Алек и јас од утре моето ќе го сменам, нели така сме тргнати. Појма немам како ама јас више Даст нема да бидам.

    @Abeja И името го сменија? А бе срамота, а ич не продискутиравме. Ете зошто аплицирам секоја година за грин кард за УСА, оти тука више ништо не бива.

    @SV1911 Професорот ме пофали како склопувам долги реченици и успешно го вметнувам новото име. Ене ги и мачкиве предат од среќа од коа кажаа дека името се смени. А бе сите сме среќни за променава. Уште менталитетот овде да се управи.
     
    На Dust, SV1911, galapce и 32 други им се допаѓа ова.
  2. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш не пишувам вака неаргументирано. Очигледно е кој го нарачал новото американско име и дека Михајло прима директиви од Бејли, но тоа не е толку страшно колку стојазичноста на целиот форум што ќе ни ја воведе в година. Ќе ве видам тогаш и вас, пак ќе се криете два месеци од темите :P
     
    На M&M, LejlaD, candy.cane и 9 други им се допаѓа ова.
  3. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    @Heartagram пих, јас колку имиња сменив тука. Голема работа направиле :rofl:
     
    На LejlaD, candy.cane, Dadusicka и 2 други им се допаѓа ова.
  4. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Денес си ја пеев Jingle bells на факултет :angel:

    Умирам :rofl: Си ме опишала скрос точно :rofl::rofl::rofl: :bow:
    @blackpanter јас ќе одам на дискусија за Преспанскиот договор :D
     
    На LejlaD, candy.cane, ane.bella и 4 други им се допаѓа ова.
  5. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    Сега неможам ама утре сабајле ќе те цитирам од збор до збор;)
    Не сум измислила, биди сигурна:*
     
    На LejlaD, LiliBoz, Bubce38 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Heartagram

    Heartagram Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    8.779
    Пол:
    Машки
    Секој ден сум во матично,досаден им станав.:rofl:
     
    На LejlaD, candy.cane и ocicka2014 им се допаѓа ова.
  7. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    ПријатеЉи имам една идеја за како да се избираат случките за кои ќе се пишува во текот на денот, а со оглед на тоа дека добив благослов :rofl: од @KateKane па еве ќе ја споделам тука идејата :)

    Во текот на денот секој кој има некаков предлог за можна тема да го пише тука, и на крајот од секој ден (до 00:00) оној кој последен ќе коментира во темава, да пише за која од предложените случки да се пишува утредента. (Се надевам дека ме разбравте што ми е идејава, иако често добивам коментари дека малку конфузно објаснувам :$)

    Па бидејќи @theowndemon веќе предложи тема, земете ја и таа во предвид :)
    А од мене предлог: Новогодишен концерт на Аца Лукас во Скопје :D
    @lovestoneddd Се слушаме? :D
     
    На LejlaD, Ivan4e04, Someonespecial и 11 други им се допаѓа ова.
  8. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Од мене предлог тема за коментирање реакции: Од 2019та забрана за емитување турски серии на ТВ и враќање на шпанските теленовели
     
    На senjorita-v, LejlaD, Ivan4e04 и 10 други им се допаѓа ова.
  9. Heartagram

    Heartagram Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    8.779
    Пол:
    Машки
     
    На kuc, senjorita-v, LejlaD и 2 други им се допаѓа ова.
  10. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.189
    Допаѓања:
    235.174
    @PUPICA шо ќе кажеш за Аца Лукас:D.
    На времето кои соништа ги имав со типот|(.
     
    На kuc, Purplelilac, Dadusicka и 3 други им се допаѓа ова.
  11. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Аааа, сакаш овде да дискутираме за политика? :punch: Важи, во секое време, на секое место.

    Јас само напишав како поавтентично да ме доловиш, па сега тебе ако ти е волја, ќе се оправаме :D
     
    На LejlaD, cresa-jagoda и referentka им се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    А вие дебатирајте за политка, на политика!
    Овде ќе си се смееме сите и ќе си се сакаме :hug:

    :D
     
    На Purplelilac, LejlaD, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  13. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.726
    Пол:
    Женски
    Може тема загаден воздух? :wasntme:
     
    На Purplelilac, LejlaD, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  14. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Прпиии, топ предлог <3
    Останатите ајде одлучувајте се, па да распалиме на најбелиот кхм кхммммм најдобриот начин.:D
     
    На Purplelilac, LejlaD, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  15. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.180
    Допаѓања:
    57.667
    Пол:
    Женски
    @KateKane Кој Аца Лукас, кои турбофолкерии ви се тоа, нормални ли сте? Јас исклучително Queen, Muse, Placebo, hip hop слушам, не ви доаѓам на тоа сељачкото.

    3 вотки подоцна, ВОЛИШ ЛИ МЕ КАДА САМ МРТАВ ПИЈАААААААН !!!! !!! !

    Сеа гледам за воздухот, утре нека биде тоа, може? @LiliBoz
     
    На kuc, senjorita-v, Purplelilac и 10 други им се допаѓа ова.
  16. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    @vitamina кај Падова да ти било загадено,така се збори:?:, а дали е така ич незнам.Стандарт ноември си е таков.И колите си прават да е загадено.И ние си имаме две коли, една за по дома една за по надвор иние сме во загадувачите

    @Peco се заљубив во плавата кучкарка, ама кога се крена загадувањето и маглата, кога ја видов каква е, си викам-седи си Пецо мадро....
    Какво значење има ова?:D

    @JuLleE кај баш во најзагадената населба најдов да се вселам?
    Иначе од утрово ме болЕ увото.Дали може да ми е од што си го удрив малиот прст на ногата лани пред Нова година или од загадениот воздух ми е?:D

    @Cka ние во село на ќумбе сме.И вие треба така:!: и нема да е загадено.Ама и коли да не возите , и нема да е толку загадено ама и акциза за нафта нема да се плаќа:nod:

    @zhap4e Јутар народецу красен !:hai:
    Делкам компирче, мислам на месо.
    Загадено а?

    @CameliaMiller Јас си се трудам круелти фри да си живеам па загаденоста не ми смета:D

    @kravce да ви кажам, од ова воздухов што е загаден до ништо не ми е дојдено, ни до пари ни до работа ни до кариера.Да неможе човек модерна филозофија да си каже од што мириса на кисело !

    @Annath незнаеме ние да се обединиме за почист воздух, а за партија први сме на улица !!

    @Sesil Чек да промрчам малку...поарно на лук да труИш отколку на загаден воздух:D

    @WORRIED.BT време е за на работа, нозе ми се враќаат.Загаден воздух ќе дишам, само на работа да не одам.Ајде на палачинки (и слика во прилог хаха)

    @WildMk ти ги прашуваш за секси шоп тие за загадување ти зборат.На кого му се збори за загадување, нека си отвори тема.На кого му пречи за секси шоп да разговара не го тераме со сила.

    @stetoskop да умрев немаше да знам дека замарам с'с кучку !
    Ај добар ден од мене и од кучката:D.Надвор загадено, пушам цигара и не се познава чадот од загаденост.

    @Milobebence вчера околу 21.30 си правев журка со три огромни кучиња, па толку се занесов во загадениов воздух што Зегин го промашив.

    @Bubce38 Ни китка ни тулумба видоХ за извинеЊе..само ќесиште спанаќ|(.И така е загаден воздухот и немам друшки тука за да шетам, ќе чистам спанаќ цел ден

    @Dadusicka деца у школо, ручек нема, јас по загадениов воздух до Ројал ќе тркнам....на децата гравот не им го јадам:D

    @LiliBoz Луѓе надвор не се диши !!!Немора цигара да палиш, си пушиш бесплатно]:)

    @nena2010 Во Турција воздухот не е загаден, сум била и знам.Тука климатски промени се во прашање:!:
     
    На mareane, kuc, M&M и 31 други им се допаѓа ова.
  17. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.726
    Пол:
    Женски
    Без везе упаднав со темава ама ај битно да се насмееме :D

    @Rebecca_R друштво како сте? јас фино, аца, загаден воздух и банана.

    @AngelOfArh лесно ви е на вас. немате поим што значи молзење дур е загадено. на лична карта од ацето поише млеко вадам.

    @vitamina се дур сме ние тројца заедно и загаден воздух ќе дишам и аце ќе го слушам.

    @John Snow све видим цицки не видим! хаштаг -смоК

    @referentka морам зимување да испланирам и пред време К15 да си дадам. греота е Рефче да диши. Јас и Рефо ќе пијуцкаме греана дур ни иде Аце во позадина.

    @Dadusicka кучето си го изгубив у смогов!!! кога го слушна аце дека ми ѕвони како рингтон и во вардар се фрли!!!!
     
    На galapce, mareane, Rebecca_R и 28 други им се допаѓа ова.
  18. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.795
    Пол:
    Женски
    Са тема и загаден воздух и Аца?

    @John Snow али реално најмногу цицки има на турбо фолк концерти.

    @Afrodite¥ *става линкови од песни од Аца и со Џон се спремаат да одат на концерт*
     
    На M&M, candy.cane, Purplelilac и 11 други им се допаѓа ова.
  19. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.784
    Допаѓања:
    131.326
    @Bozica1980 Какво е загадено, а ѕверката цел ден по комшии е, после ќе одам да ја приберам.

    @zhap4e Хаљо, привет, здрасти народецу красен! Загадено е, ама јас во мојата бара среќна сум си!

    @referentka Колку е загадено, морам да уплатам летување за 2020. За 2019 веќе се ни е испланирано. Најубави ми се тие моменти, ние тројцата и никој друг не ми треба.

    @Bubce38 Им направив ручек, а јас и маш ќе тркнеме до Боко. Само да отидам прво до кај него на работа, слушнав дека има нова колешка.

    @dunika загадено е, а ние ќе идеме за МК преку Норвешка, пошто на маШ кафето по бензинските во Норвешка поубаво му било.

    @stetoskop во наше село не е загадено, ама вода пак немаме.

    @Dadusicka Не се излефува на загаденово, само кулката да ја прошетам и со малиот до кладилница да тркнеме.

    @SV1911 Во Карачи е секогаш загадено, што народ живее тука. Среќа професорот по немачки ме пофали, се исплати трудот.

    @WildMk од смогот и од што се замуабетив за квантна физика, за малку секси шопот ќе го утнев.

    @Lilit размислете си убаво зошто е загаден воздухот. Да не речете после дека не сум ви кажала.
     
    Последна измена: 6 декември 2018
    На SV1911, kuc, M&M и 26 други им се допаѓа ова.
  20. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    @Val-Dim загадено е да,ама јас ке си седам домче,ииииии викенд е време за семејството,ке им замесам нешто на дечките:inlove:

    @LejlaD јас сум си котлар по дома,така да не осеќам ништо од загаденото.Сепак ке си појдам со кафе и цигарче на тераса:coffee:

    @LiliBoz таман сакав да шетнам дете,воздухов никаков.Ке правам ручек за утре,и ке си маштам за новата куќа.

    @Cka не сум засегната,си живеам на село,иако 8 часа мора да се поминат во град, сепак сме во ќар.

    @Alishan30 секако си седам домче,ке го гледам загаденото од прозор.

    @referentka гледам апартмани во Грчка,бар на 2 дена да тркнеме да подише Рефче.Сега ке најдам смештај за 15 евра,јадењето ке го направам таму,узо,салатка и ние тројца:l:

    @SV1911 загадениот воздух ви е последница на вашата ниска свест.Јас секако ке си живеам на планина:angel:

    @Sesil шта речи.Се надевам ке ме извлечат за грин карта и ич не ви се замарам.

    @WildMk ај доста зборајте за загадено,синкир од вчера е.Дајте за секс нешто:rofl:

    @Ariel омиленото капучино,нозе испружени,децата ручаа сончоглед и се ми е рамно8)

    @Bubce38 салатка и узо во Боко,и ке заборавите на загаденото:D

    @Bozica1980 да си го соберам Џуки дома,ке спиеме заедно,жал ми е.

    @CameliaMiller и каде да ги шетам јас сега плишковци,абеее еден ден само власт да ми дадат]:)

    @Rebecca_R секако си работам од дома,не сум директно засегната:D

    @Veki4kaa пречи ли воздухов на забременување:$

    .....продолжува
     
    На SV1911, galapce, Rebecca_R и 31 други им се допаѓа ова.