1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реакции на фемина форумџии за одредени ситуации

Дискусија во 'Насмевка' започната од KateKane, 4 декември 2018.

  1. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Мене за зизги веќе не,плиз!!!!
     
    На Rebecca_R, CameliaMiller, referentka и 9 други им се допаѓа ова.
  2. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.726
    Пол:
    Женски
    веќе нема да си тагнат . 8-|
     
    На CameliaMiller, Dadusicka, KateKane и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.784
    Допаѓања:
    131.330
    Цел ден се смеам, ама описот на @Bridget за реакцијата на @danichap е прајслес :bug:
     
    На SV1911, mal.ecka, dunika и 14 други им се допаѓа ова.
  4. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Аца Лукас ми иде у србиченца упс де у виченца.
    А вие небитни уствари скопје небитно
    (poolparty)(poolparty)(poolparty)
    (hollest)(hollest)(hollest)
     
    На dunika, CameliaMiller, kuc и 7 други им се допаѓа ова.
  5. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Ако е тоа близу Торино да направиме една порачка:angel:
     
    На CameliaMiller, LejlaD, vitamina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.180
    Допаѓања:
    57.669
    Пол:
    Женски
    Најмногу од се ми се свиѓа како две неповрзливи работи како загадување и Аца факинг Лукас ги поврзавте и направивте урнебес во темава :lol::lol: Очигледно Аца е како тегет чарапа, со све иде :D

    @Yowannty Кај нас во странција нит загадување имаме, нит Аца доаѓа. Арно Охрид што го имам, иначе ништо не правевме со дм.

    @lovestoneddd ајде идеме идеме идеме на Лукас. Оди на журката, не игра и не пее :D

    @theowndemon Да беше Томче ај да разберам зошто толку скренвате. Шо мајка видовте во овај Аца не знам, алиштана му седат ко урочен да е.

    @Harper Јас еден куп за учење имам, тие за Аца Лукас зборуваат. Стигнав јас да научам па на Аца ќе одам. Плус загадено е, кај ќе одите.

    @WildMk во загадувањево не гледате колку парови надвор секс имаат. Едни на Лукас во кола, мене убаво ми дојде кога ги видов :D:sweat::$

    @Purplelilac Јас од вежбање и од загаденово во принцип не сакам да идам на Лукас, али ајде, таму е журката.

    @рандом новологирана испаничена феминка ИМАВ СЕКС СО ДЕЧКО МИ И ПОШТО БЕШЕ ЗАГАДЕНО НЕ ВИДОВ КАЈ СВРШИ. ПЛУС АЦА ЛУКАС СВИРЕШЕ И МИ СЕ ТРГНА ВНИМАНИЕТО. БРЕМЕНА ЛИ СУМ, help!!!

    @рандом падобранец бугарски државјанин: тази песен от Аца е българска!
     
    На MarigoldA, Purplelilac, candy.cane и 34 други им се допаѓа ова.
  7. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.726
    Пол:
    Женски
    гасете нет го иаме победникот :rofl:

    рандом напален момак што мисли пиќки се делат на фемина како субвенција за жито од државава- маќе дај ми од смогот нема ни да видиш дека ти влегол . хаштаг нумера од аца- а ја пијем само киселу воду киселу воду киселу воду ..
     
    На Mr. Right, dunika, Harper и 14 други им се допаѓа ова.
  8. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Далеку е.
    Уатвари у најмала рака 400 и кусур км.
    Ама кога бил аца тука замисли од алба и канели доаѓале само и само за аца и спиеле у хотел
    #patrijoti #akotrebakeumramzabalkan
    #imetonegodavame
    #prokjletajeamerikaizlatostosja
     
    На Sexybaby86, CameliaMiller, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.624
    Допаѓања:
    161.315
    Пол:
    Женски
    Ако се одлучите за тема здравство ве молам само да не ме чепкате за оризот :rofl::rofl:
     
    На galapce, mareane, Cosmi и 14 други им се допаѓа ова.
  10. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.234
    Допаѓања:
    124.362
    И ете ја новата темаааа! Здравство!
     
    На dunika, LejlaD, vitamina и 3 други им се допаѓа ова.
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.795
    Пол:
    Женски
    Здравство, а? :D
    Ќе фатам малку општ пристап.


    @MagsDestiny ја носев бфф на физикална и мајке ми, докторот беше П-Р-Еубав значи. Ми идеше да му речам де и мене прегледај ме. Онака со црна коса беше, како Џони нешто.

    ]:)
     
    На Purplelilac, candy.cane, GoodGirl45 и 16 други им се допаѓа ова.
  12. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    А како вчера да измешаме две теми?
    На пример ЗДРАВСТВО и СЕКС (да ја здоволиме @WildMk :D)
     
    На candy.cane, Mr. Right, M&M и 14 други им се допаѓа ова.
  13. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736
    @WildMk е затоа сме на тоа ниво на кое сме. Не може вака. И во ЕУ кога ќе влеземе со врски не бива. Пак вие терајте по ваше...Мора да се има ред. А не со врски, со врски за возачка, со врски на лекар. ...А бе луѓето се дое...., вие и затоа врски ќе фаќате..

    @CameliaMiller генерално јас со докторите немам проблем, Баш си се разбирам со нив и имам соработка. Понекогаш и ме излегуваат во пресрет кога правам јас тријажа, од гужвата, па давам приоритет на луѓето.
    Иначе на работа се ХПЛ. Јас куцкам а тој ми вика АЕее колку сакаш, колку кошта за преку ред....Е такви најмногу ме нервираат. Па иди на приватно бе мајка му....шо ми зимаш време, не можам раат сендвичот од татко ми да си го изедам.

    @referentka бонбоњерчето и вискито во кесето, уште едно такво и со кафиња и правец у болница на одделение. Е па вакви ќесиња врата на одделени на полноќ отвараат. Таман дома можев да спремам, Рефче да ја заспам и да стигнам да си го видам пациентот.
    А тоа не е мито, захвалница е

    @Alishan30 дефинитивно ова ја прелеа чашата. Колку сакав да сум во Мкд, и тука да си живеа и работам...Ма сите ќе не истерате, не само лекари. Последниот молам да ја изгасни сијалицата. Како тоа јас од дежурство на брза помош, на кое ќе сум до 6 сабајле, да идам после 2 часа на редовна работа? Ма не....и тоа што останавме сакате да не испоцркате. Се нема слух. Друшки сигурно и на ТВ ќе ме видите.
     
    На candy.cane, Sky-butterfly, mareane и 24 други им се допаѓа ова.
  14. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.795
    Пол:
    Женски
    @toogood za zdrastvo se znaj, dokumenti, vakcini, izbor za se ima vo Kanada i i sde treba da e taka. Mozish da odish i informativno na doktor. Ne znam kako mozi da e tolku nesredno vo makedonija ama toe.
     
    На Espadrila, candy.cane, Sky-butterfly и 12 други им се допаѓа ова.
  15. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.234
    Допаѓања:
    124.362
    @danichap едната ја легнавме, две се јавија, еве третото маж ми го нишка 2 од 3 имаат температура, не ги носам на доктор, знам ќе ми речат да лечам со свеж воздух, па луфтираме. Такво ни е здравствотот, на 50 километри нема доктор а на 200 се зафатени. Да ги успијам и да пиеме вино со мезе. .......по 2 месеци: ми се врти, изгледа тестот е позитивен, се сеќавате кога ви реков ќе пиеме вино....

    @referentka ме боли кичма, рака, мора да се ослабе, ќе земам 2 кафиња и локум и ќе одам на преглед. Вечер да мезиме и ќе го уклучиме бојлерот, детето у 7 заспива.

    @toogood нема одење по доктори тука, моето дете е здраво, никогаш не се разболело, може само ирвас да не удри и што е тоа таму у Македонија за секое прднување по доктори, тука децата на минус 15 на апостолки се шетаат. Ќе читам книга.

    @Bubce38 тешко им е на докторите, секој ден дежураат, плус и дома им се јавуваат, ни спијат ни јадат, јас го помагам домашното здравство, еве одам да однесам тепсија баница за маж ми, не е дојден 3 дена дома, само работи. Нема маж дома, нема секс.
     
    На candy.cane, dayla, galapce и 32 други им се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Му ги читам на маж ми описите за мене!!
    Ќефој е!!
    Сте ме погодиле скроз!! :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Mr. Right, Ivan4e04, JuLleE и 18 други им се допаѓа ова.
  17. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.234
    Допаѓања:
    124.362
    Леле читам наназад, се засркнав од смеење па се закашлав, мислат колегиве дека умирам :))))))))))

    @WildMk Какво здравство сакате со тие пари кои ги давате, 11 години режим, парите се даваа за секаде освен кај што треба, па треба време ова да се среди. И они не сексаат секој ден, најредовен секс имам со владата, послебно 11 години претходно. И секој со секој треба да има секс, кога сака, како сака, јас меркам еден една година, ќе го опнам или нема да го опнам, жал ме фаќа, мал е,ама не знам дали му е мал, а и небитно, битно секс да се има, ќе размислам, се повлекувам на 15 минути да размислам, ќе ме нема. Еве и маж ми вика да размислам. Сеа се повлекувам на пола саат да размсилам. (по 3 минути) абе мал е. (по 3 минути) абе шо па ако е мал.

    @vitamina У Англија здравството крш. У Македонија здравството крш. И Италија сум задоволна, ама коа ќе им се јавам по телефон има лом да ги направам. Секс нема, маж работи, ќе одиме на Алпите, после е дома, за нова година ќе биде.

    @CameliaMiller си закажувам на мој термин. Ќе одам да се лечам, мразам сестри и болничари, докторите се супер, сакам операција со анестезија. ќе пијам хелекс. Секс у новата куќа.

    @Bridget Коа се разболувате ќе трчате по доктори коа не сте способни едно сопствено здравје да го одржите, шо може да се очекува од вас и од државата. И шо секс, секс, само вие ли имате секс да се фалите.
     
    На candy.cane, galapce, mareane и 27 други им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Готово!! Се послав на земја бе!!! :rofl::rofl::rofl::rofl:

    Не ме тагнувајте поќе! Ќе ме пукните!
    Ќе фатам мемоари да пишам ако не! :rofl::rofl::rofl:
     
    На candy.cane, galapce, M&M и 19 други им се допаѓа ова.
  19. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.624
    Допаѓања:
    161.315
    Пол:
    Женски
    @Sesil Коса ми обеле веќе . Реагенси за микробиолошки веќе 2 месеци нема !
    Се жалат докторите ниски им биле платите ,малку им било 5 % покачување . Што да не сакаат 200 % одеднаш ? Нека не ги земаат бе тие 5% ,нека ги донираат тие пари ,еве во реагенси на пример .
    И ај нека не се жалат
    Аман веќе од тема доктУри! Се им е малку .
    Кој оди секој викенд на плажа ??

    @Cka Ужас овие комуњариве . Оној заменик министерот за здравство јавно кажа дека нарачале шлепер со лекови за ретки болести ,ама камионот со лекови отишол во друга земја по грешка . И тоа во Албанија ! Алооооо, како бе баш во Албанија ?! Сигурно шоферот шиптар бил па не се разбрале со царина што и како .

    @wannaBeMomma
    Секој со своето искуство . Во Систина нема утка. Не знам во другите клиники како е ,ама јас во Систина се осеќав како кралица . И следното таму ќе си го раѓам .
    Ама нема да дозволам да ме сликаат со бебето на искачање .
    Сељачки ми е ептен тоа .

    @Bozica1980 Не би да коментирам на тема здравство ,ќе си преќутам.
    Ако одите денес по резултати наоблечете се . Ние со зверка измрзнавме денес .Кој ме тераше и дете да носам со мене
     
    На candy.cane, Sky-butterfly, galapce и 30 други им се допаѓа ова.
  20. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.605
    Допаѓања:
    170.384
    Пол:
    Женски
    Запаление на стомачни на најјако :rofl:

    @WildMk Ќе се лечите сега шипки со расол. Ништо не остана за лечење. Парите се фрлија шо се фрлија, ама барем секс можи да имаме. Уште то да ни го земат. Е не можи! Туку, шо видов едно младо докторче, си сменивме бројчиња. Сакал Германија да оди, ама не го пуштам дури не го пробам.

    @LiliBoz МаШ ми бара, ама го слушам мали како шмрка дури спие, па душа ми се тресе ако треба пак по доктори со нашево здравство. Се мислам дали да му даМ на маШ. Ама па нишо не ми се прави. Уствари може една гибаница да напраам. Вие арни?

    @JuLleE пак правев гастроскопија. Смачено ми е по болници, ама па докторот многу убав се погоди. Да не знае некој како се вика?

    @Mr. Right направив колач, не ми испадна ко шо сакам, ама го изедов. Здравството ни е катастрофа, ама јас би тројка со една докторка и мед. сестра. А нос ми тече цела година и доктори уште не знаат што е работата. Страшно е да се користи оперил една година?


    @CameliaMiller абе здравството е катастрофа, ама па и не можеш со луѓево да се разбереш. Дошол за бубуљица да му стиснеме и сака преку ред. Па уште дали сум знаела кој е? Ма не ме интересира, ќе си чека ко сите. Вечер нема секс со дм, ќе ги шетам плишковците, таман да испробам една нова палета шо ми стигна од мур.

    @Annath не ми се зборува колку е отидено здравството. Ми се бега од државава. Тука окапав на работа по цел ден и за што? Барем да не беше загадено. Не знам дали ќе има секс вечер, уморна сум, а овие моиве пред 5 се веќе станати.
     
    На galapce, mareane, Mr. Right и 28 други им се допаѓа ова.