1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ревматоиден артритис

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Snowflake13, 9 март 2019.

 1. Snowflake13

  Snowflake13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите! Барав низ темиве и не можев да најдам па би сакала некои совети и мислења за ревматоиден артритис. Инаку имам 24 год и имам дијагностициран РА. Примам терапија со Резохин и диклофенак за болки, но проблемот е во тоа што Резохин от веќе не се произведува кај нас, па би сакала да знам ако некој има искуство или информации каде можам да го најдам. Инаку имам синче две ипол години а лекарите ми рекоа дека доколку останам бремена се изложувам на голем ризик. Ајде помош доколку некој има искуство со овие работи. Благодарам и поздрав!!
   
 2. Филотеа

  Филотеа Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  765
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  Дали најде некакви искуства во меѓувреме?