1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рели Крос

Дискусија во 'Политика и настани' започната од friendy, 11 октомври 2014.

 1. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.686
  Допаѓања:
  32.124
  Пол:
  Женски
  Денес Струмица ќе биде домаќин на 35-тото меѓународно рели и рели крос со теренски возила и автомобили, кое за прв пат ќе се одржи „кај Тркања“, на излезот од Струмица кон Валандово.
  Како што информираа денеска на прес конференција, организаторите, Авто мото клубот „Џип Рели“ од Скопје и Општина Струмица, 36 учесници од Србија, Албанија и Македонија ќе се натпреваруваат низ патека адаптирана за ваков вид рели крос натпревари, како што вели Димитрије Пеливанов, на најдобриот терен од сите досегашни рели натпреварувања, најавувајќи атрактивен рели крос.
  Ќе настапат 21 натпреварувач со теренски возила во рели и рели крос, а во класата олдатајмери ќе настапат петмина натпреварувачи. Ќе има СУВ возила кои за првпат се вклучуваат во релито, а во нив и три дами-возачи кои ќе се натпреваруваат во својата класа. Меѓу 36-те натпреварувачи ќе има и тројца струмичани.
  Рели крос натпреварувањето стартува во сабота точно во 12:00 часот, а се очекува да трае до 17:00 часот, кога ќе бидат објавени и официјалните резултати.
   

  Прикачени фајлови:

  • Poster.jpg
   Poster.jpg
   Големина на фајлот:
   243,3 KB
   Прегледи:
   128
 2. bubamara12345

  bubamara12345 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  608
  А, што има врска со политички настани ова?
   
 3. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.686
  Допаѓања:
  32.124
  Пол:
  Женски
  Немаше друга тема за настани, па ја сместив овде. Ако постои соодветно место нека ја премести модераторот.
   
 4. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.686
  Допаѓања:
  32.124
  Пол:
  Женски
  Доделени наградите за 35-то меѓународно рели со теренски возила
   

  Прикачени фајлови:

 5. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.686
  Допаѓања:
  32.124
  Пол:
  Женски