1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ретро заборавени фризури

Дискусија во 'Коса' започната од NovusOrdoSeclorum, 8 март 2020.

 1. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  2.262
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Видов нема ваква тема, па решив да ја отворам. Појавата на нови модни трендови си го прави своето, но и покрај смешните фризури кои се демоде за денешно време, постојат некои чудни но интересни фризурички кои ги правеле порано.
  Дали можеби знаете некој фризер кој знае да направи ваква или слична 50ти, 60ти фризура?
   

  Прикачени фајлови:

 2. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.812
  Мене ова ми се допаѓа. Мислам дека со витлери се прави. Имам прашувано кај фризери за старовремските холивудски локни, имам покажано и слики, ама ми прават обични локни и после тоа ми ги чешлаат. Не е тоа тоа. А баш оваа фризура на сликава само некоја постара фризерка би се нафатила да губи време со витлери, другиве оклучуваат пегла или фигаро за побрзо да те направат.
   

  Прикачени фајлови:

  На NovusOrdoSeclorum, Elaine, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Ina V

  Ina V Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Еве едно видео, девојката прави обид за помодерна верзија на Farrah Fawcett фризура, сепак мислам дека предуслов за да изгледа баш така е природно многу густа коса или екстензии:

   
  На Elaine и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.749
  Допаѓања:
  260.170
  Сакам пин-ап фризури, и воопшто пин-ап модата.
  Посебно модерните верзии ... со тетоважи и пирсеви... и се' со ред :lol:

  Не знам зошто, ама многу ми е женствен тој стил.
   
  На Elaine, bicycle, LadyLollypop и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.012
  Допаѓања:
  23.295
  Пол:
  Женски
  На ова мислиш?
  20D2996E-BF77-4921-B209-4999A1F4E7D7.jpeg
   
  На LanaSGirl, S.W.A.G, GirlLove и 6 други им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.749
  Допаѓања:
  260.170
  На Sahlene, Elaine, Kimberly11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  12.121
  Допаѓања:
  118.430
  Ма какви екстензии. Тапирање и лак8)
  Е колку коса ќе ти остане после тапирање, тоа ми е непознато8-|.

  Мислам дека @WildMk ќе си најде ново хоби:lol:. Убава ќе бидеш (y)
   
  На Elaine, Ina V и WildMk им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.749
  Допаѓања:
  260.170
  Поминав еднаш таква фаза...
  Море два пати :$

  Сега... нема толкај броеви во МК, за да бидам пин-ап пак :rofl:
   
  На Sahlene, Elaine и Biljarkata им се допаѓа ова.
 9. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  12.121
  Допаѓања:
  118.430
  За фризура не ти треба број;). Чешел евентуално:D
   
  На Elaine, Nausicaa и WildMk им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.749
  Допаѓања:
  260.170
  Е ај.... ќе микс-мечам, пин-ап гла и шалвари од Бит-Пазар! :inlove:
  Шо го е*аам! :rofl::rofl:
   
  На Ariel, EuHenIa, Elaine и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.812
  Ти си нај open minded особа на форумов. Секоја чест навистина пак ме насмеа. Не знам како изгледаш но оваа фризура мислам дека добро би ти стоела. Се е до начинот на кој го носиме нештото и начинот на кој се чувствуваме. Гледав филм кога жена што цел живот била со долга коса, една пијана ноќ си ја избричи главата. Утредента кога отиде на работа со такво лице натажено и цела исплашена нормално дека не изгледаше убаво. Потоа една жена ја советуваше и велеше “Own it girl!” Па откако си ја стави самодовербата многу беше поубава.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  12.121
  Допаѓања:
  118.430
  Така не:emo:. Земај чаршаф од џино, фустан лесно се праи. Па стај фото во Модни критики.
  Ај отвори тема за пин ап мода ако нема, да не сме оф.
   
  На Bozica1980 и WildMk им се допаѓа ова.
 13. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  2.262
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20200309-004710_Gallery.jpg
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  2.262
  Пол:
  Женски
  На GirlLove и WildMk им се допаѓа ова.
 15. Ina V

  Ina V Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Фризура со непознати нус ефекти :emo:
   
  На Elaine, WildMk и Biljarkata им се допаѓа ова.
 16. Elaine

  Elaine Активен член

  Се зачлени на:
  8 март 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  За секојдневна оваа ми е добра
  blond.jpg
  а за нешто авангардно ова
  red.jpg
   
  На crimson, S.W.A.G, bicycle и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.386
  Допаѓања:
  78.381
  Пол:
  Женски
  Топка. :|:D Се шалам, ама заинтересирана сум да дознаам.
  Леле колку тапирање и лакирање би било потребно за да се постигне ефектов...ме заболе глава само од гледање.

  Сакам ретро-фризури, особено оние ретро-боб со извиткани врвови нанадвор. Целата коса исфенирана и врвовите нанадвор. Не знам кај видов ама ептен ми падна во око.
  Оваа од сликата не е баш таква, ама и таа фризура ми се допаѓа, има ретро-вајб.
  asymmetrical-retro-faux-bob-hairstyle-updos-bobh.jpeg.jpg

  Ги сакам и тие собраните пунџи како твист. Личат на XXL сармичка, ама многу се елегантни па простено им е. :D
   
  На Iva9612, crimson, nevermet18 и 9 други им се допаѓа ова.
 18. Vanja992

  Vanja992 Нов член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site,
  Znam deka mozebi ne e bash vo sklop na muabetot, megjutoa imam edno prashanje do vas.
  Vekje godina dena se teram da se shisham kratko odnosno pixie frizura. Kako na slikite podole. Gledav videa, sliki, pinterest profilot mi e poln so sliki, gledav videa od dobri i loshi iskustva itn. Pred 7 meseci tidov kaj mojot frizer megjutoa toj me odbi, so toa sto mi kaza deka nema da mi stoi. Mi se skrshi malce filmot i izgubiv motivacija. Sakav da prasham dali znaete nekoj dobar profesionalen frizer sto ima iskustvo so shishanje na pixie frizuri, ili pak imate prijatelki koi imale super iskustvo so nekoj frizer. Postojano gledam niz gradov devojki sto se odlicno ishishani ama malce mi e nezgodno da odam da gi prashuvam. Fala odnapred.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Safira26 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.749
  Допаѓања:
  260.170
  Имав пикси кат на два пати :D
  На лице убаво изгледаше, ама не ми одговараше со телото.
  Ко кумбите на Супер марио бев :D
  Мало главче и ооогромно тело :$
   
  На MarchelineAmaru, crimson, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Vanja992

  Vanja992 Нов член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  A kade se shishashe ?