1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ретчење на срамните влакна

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од yawn, 8 јули 2010.

  1. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Ова не знам дали е здравствен проблем но мене ме мачи.Значи последниов период оставив да ми пораснат малку повеќе за да можам да ги депилирам.Пред некоја недела ми беа со сосема нормална густина, а сега гледам на одредени места ептен се изретчени влакната.Не дека ми падна лошо :D ,но искрено се исплашив (паничарка сум).Имате ли ваков проблем и вие или можеби знаете зошто ми се ретчат ?
     
  2. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Mene mi se imaat izretceno i toa onaka bas na nekoi mesta celi krukcinja falat... Niso ne e toa, nemaj gajle, ne si panici, toa e posledica od prethodnite tretmani na otstranuvanje (na bilo koj nacin). Kako sto e trajnata depilacija-treba nekolku tretmani za da gi snema vlaknata, taka i na ovie ti si im pruzila dovolno tretmani za da ne porasnat vise, t.e. da ti se izretcat. :P
     
  3. zagrizena123

    zagrizena123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    Мислам дека ретчењето е од редовна депилација нормално е со тек на време да се проретчат..
     
  4. Corall

    Corall Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Дали знаете некоја крема за ретчење на влакната што е клинички тестирана. Порано кога бев на депилација си го издепилирав стомакот, а немаше потреба да си го издепилирам и од тогаш морав постојано да се депилирам и сега ми е проблем зашто ми се појавуваат повремено и црни влакна. Пробувам со постојана депилација ама тешко да се изретчат. Дали некој знае некоја таква крема за континуирано користење ама да има ефекти?