Ретчење на срамните влакна

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од yawn, 8 јули 2010.

 1. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
  Ова не знам дали е здравствен проблем но мене ме мачи.Значи последниов период оставив да ми пораснат малку повеќе за да можам да ги депилирам.Пред некоја недела ми беа со сосема нормална густина, а сега гледам на одредени места ептен се изретчени влакната.Не дека ми падна лошо :D ,но искрено се исплашив (паничарка сум).Имате ли ваков проблем и вие или можеби знаете зошто ми се ретчат ?
   
 2. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  98
  Mene mi se imaat izretceno i toa onaka bas na nekoi mesta celi krukcinja falat... Niso ne e toa, nemaj gajle, ne si panici, toa e posledica od prethodnite tretmani na otstranuvanje (na bilo koj nacin). Kako sto e trajnata depilacija-treba nekolku tretmani za da gi snema vlaknata, taka i na ovie ti si im pruzila dovolno tretmani za da ne porasnat vise, t.e. da ti se izretcat. :P
   
 3. zagrizena123

  zagrizena123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  Мислам дека ретчењето е од редовна депилација нормално е со тек на време да се проретчат..
   
 4. Corall

  Corall Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  Дали знаете некоја крема за ретчење на влакната што е клинички тестирана. Порано кога бев на депилација си го издепилирав стомакот, а немаше потреба да си го издепилирам и од тогаш морав постојано да се депилирам и сега ми е проблем зашто ми се појавуваат повремено и црни влакна. Пробувам со постојана депилација ама тешко да се изретчат. Дали некој знае некоја таква крема за континуирано користење ама да има ефекти?