1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рецепти за Ун диета

Дискусија во 'Канта' започната од SilverGirl, 21 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SilverGirl

  SilverGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  7
  Веке 2 часа листам страници во Ун диета за да најдам некој рецепт, знам дека имаат феминките пишувано но неможам да ги најдам, неможам да вртам 160 страници :(

  Затоа ја отварам темата и доколку имате некој рецепт кој го подготвувате пишувајте го тука, и би било корисно да напоменувате за кој ден е .. Протеински, Јагленохидраден или Скробен.. (а нормално, искуствата ке ги споделуваме во веке отворената тема dieti/un-dieta-t518/) :rock:
   
 2. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Епа искуствата се споделуваат таму и таму можеше да прашаш се што те интересира а не да отвараш нова тема ;)
   
 3. mamma

  mamma Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  сарма без месо може во скробниот ден
   
 4. Violeta86

  Violeta86 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
 5. marina.m.g

  marina.m.g Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  91
  е баш е супер темава и штета што не е активна,на секој форум кај што има диети има и теми за рецепти,тоа се посебни теми и според мене најкорисни,таму можеш да видиш што можеш да јадеш и да си го направиш тоа,а на општата тема за УН си пишува секој свое искуство и нема прегледност.
  може овој рецепт го има во книгата,овошна ‘мусака‘ за овошниот ден- јаболко,круша,портокал,или некое друго овошје,се сецкаат на покрупни парчиња и се ставаат во длабока тава,се става малку сок од портокал или јаболко, и одозгора мелени ореви (бадеми,лешници,било што,само да не се претера,калорични се бајаги) и се пече 10-15 мин во рерна,превкусно е
   
 6. feeling

  feeling Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  23
  Кажете ми кога можам да јадам проја.во протеинскиот или јагленохидратен
   
 7. mimoza.mk

  mimoza.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2012
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  662
  Еве јас ке ти одговорам,во ЈХ ама посна проја,знаци без јајца,јогурт и сл.само со брашно,зејтин и кисела вода правена.
   
 8. feeling

  feeling Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  23
  благодарам многу
   
 9. Kiril Lazov

  Kiril Lazov Нов член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Дали после јајца се пие супа или јогурт.?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.