1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Речникот на македонските возачи

Дискусија во 'Насмевка' започната од kikikikirika, 27 август 2011.

 1. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.012
  Допаѓања:
  4.469
  Пол:
  Женски
  Ова го најдов на српски сајтама се потрудив да го преведам и да го модифицирам малце таму ептен пцовки беа а ние сме еден маал степен покултурни


  Не е дозволено да се оди на таа страна... КАДЕ БЕ НА ТАА СТРАНА, МАЈМУН ЕДЕН?

  Се гледа дека овој возач е почетник...КОЈ ТИ ДАДЕ ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА БЕ КЛОШАРУ?

  Баш е симпатична дамата позади воланот...УФ АМА БИ ЈА Е*** ОВАА

  Заради грешка на другиот возач дојде до судир... КАДЕ ЛИ САМО ЗЈАПАШЕ БЕ П**** ТИ МАЈЧИНА

  Не го забележав на време лежечкиот полицаец... ДА ГО Е**М ТОЈ ШТО ГО ПОСТАВИЛ

  Тие напред како да стојат, а можеби е мој впечаток тоа, затоа што брзам... БРЕЕ КАКВИ ИДИОТИ ИМА ЕЈ, БАРЕМ ДА СЕ ТРГНАТ :swear:

  Испив малку повеќе вечерва... НЕ ПИЕВ ЖИМИ МАЈКА

  Мојот комшија купи нов спортски автомобила...ДАЈ БОЖЕ ДА УМРЕ

  Овој автомобил не е баш исправен... ЕЈ, КОЕ ГО*НО ОД КРШ!

  Извинете госпого ама не можам да ви дозволам да запалите цигара во автобусот... АКО НЕ ТИ СМЕТА ВОЛАНОТ, ПУШИ!

  Извинете може ли да ми ја бутнете колата малку.... АЛОО; ПОСИЛНО ГУРНИ, ВАЉДА СИ ДОРУЧКУВАЛ УТРОВО

  Навистина не го видев тој камион...Е, ЈЕ*И ГА

  Госпоѓицеби ве замолил да не пушите во автомобилов...СЕСТРО, ОВДЕ СЕ ПУШАТ САМО ТИЕ БЕЗ НИКОТИН

  Сирената на автомобилот пред нас има непријатен звук... ДА ДАДЕ ГОСПОД ТАКА НА МАЈКА ТИ НА ГРОБ ДА И СВИРИШ

  Ке и застанам на госпоѓицава што стопира... ОПАА БАТОО, КЕ ПАДНЕ Е***Е

  Ми се чини дека влеговме во еднонасочна улица... Да го е**ам, ОВИЕ КРЕТЕНИ ВОЗАТ КОНТРА

  Извинете, залутав, покажете ми го патот...БРАТЕ ИЗВАДИ МЕ ОД ОВАА ЈАМА

  Овој вози малку поспоро од мене.. ВИДИ ГО ПОЛЖАВОТ КАКО СЕ ВЛЕЧЕ

  Одете поминете...АЈДЕ БЕ КРЕТЕНУ ЕДЕН

  Овој позади мене свири, се обидува да ми покаже нешто...ШТО СВИРИШ БЕ, ДА ТИ ГО СВИРНАМ?

  Многу симпатичен сообраќаец ... НЕ ПОСТОИ ВО НАШИОТ РЕЧНИК :rofl: :rofl:
   
  На Kikka.C19.20, Flower27, SnowWhite8 и 8 други им се допаѓа ова.
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Е кикиритке, кикититке, стомаков ме заболе од смеење.
  Ама тоа е тоа, кој не ги употребува овие зборови, не е македонски шофер... :lol:
   
  На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  Токму за ова „Баш е симпатична дамата позади воланот“ имам слушнато повеќе машки како ќе искоментираат и тоа: „леле каква пичка е баш таква да ме вози“ а вака вулгарно уште немам слушнато :D
  Може дека го имам слушнато од другари, братучеди па незгодно им било со премногу вулгарност :lol:
   
 4. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Хахаха, ова ме пресмеа. :rofl:
   
 5. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  мрдни бе говедо нема цел ден тебе да те чекам...!
  ти е*ам и ти возачка си имал..
  ајде бе ќе затвори семафоров додека тргнеш
  не свири бе да ти го свирнам!
  застани срце да ти застане
  ајде бе вози да те е*ам...
  и уште многу други културни изрази во нашиот сообраќаен речник :D :wasntme:
   
 6. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  461
  а бе ретардиран, јас имам предност, ебате сељакот... |(
  ајде бе вози, шлапатајко.... :fubar: :fubar:
  вози бе глупаааввв... :rofl: :rofl:
  а бе не ми свири да не ти го свирнам :lol:

  и задолжително
  [​IMG]
  [​IMG]

  :lol: :lol: :lol:
   
 7. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.460
  Хахахахаха, темава најјака. Стомаков ме боли од смеење. :rofl: :rofl: :rofl:
   
 8. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Многу симпатичен сообраќаец :D - глеј го пе*еров да го е**м (ако вози машко)
   
 9. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: БРАВООО ...екстрааа тема....се скинав од смеење
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  како тазе возач сум немала вакви коментари, ама слатко си се изнасмеав :lol:
   
 11. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Цццц :rofl: :rofl:
   
 12. Gubba

  Gubba Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  Ах овие наши возачи... се искинав од смеење :rofl: алал да ти е за темава :clap: се изнасмеав :D
   
 13. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  свири свири, ако сакаш и свирачи викни си :rofl: :rofl: е ова го слушнав последно во такси :rofl:
   
  На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  И јас претерано пцујам кога возам и кога ме вози дечкото , пустиот само ми вика да прекинам :D
   
  На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
 15. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  121
  ХХАХАХАХА најмоќна е :lol:
   
 16. NikiTheGamer

  NikiTheGamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Машки
  Добра е темава ако чуете уште некоја пцовка постирајте
  И јас ако чујам ќе ви постирам
   
 17. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  Шо свириш бе сељак еден да даде господ свирката да ти се заглави и цел ден да свириш

  Не ме гледај мене бе стоко гледај каде возиш

  Да ти ебам и семафор како да имам магнет секогаш ми се затворат

  Кој ти даде дозвола ќорав да оди

  Он знаел да точок да вози па и кола

  Кој ти даде тебе болак бе немтур еден
   
 18. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  Ова од таткоми го имам чуено,застанува на пешачки и се влечка една и збори на телефон и таткоми: (и свири) АЈДЕ МОРИ КРАВО ЦЕЛ ДЕН ЛИ КЕ ТЕ ЧЕКАМ ! :rofl: :rofl: :rofl:
   
 19. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  25.030
  Пол:
  Женски
  Свири свири да и го свирнам на мајка ти :lol:
   
 20. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  19.497
  Пол:
  Женски
  Паднав од столица хахахахахахахаххаха