Римување

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Juicy, 30 ноември 2011.

 1. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.167
  Пол:
  Женски
  Значи вака јас кажувам еден збор форумџиката под мене ќе напише збор што се римува со мојот и се така.
  Ако не е интересна канта
  :D Ако нема збор се почнува со нов ..
  крем
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  64.999
  Пол:
  Женски
  Ако може идеја :wasntme: Да биде ти на пр. пишуваш - не сакам да јадам крем
  Јас враќам со рима- затоа што сакам џем
   
 3. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.167
  Пол:
  Женски
 4. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.607
  Допаѓања:
  17.839
  а јас не сакам да следам бен тен :lol:
   
 5. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  ама сакам да го слушам Тони Зен :)
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  и да јадам банана со Бананамен. :^)

  Ќе запее некој на крај, или? :D
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.259
  Знам, еден ден ќе се станам бизнисмен 8) :D
   
 8. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  687
  Пошто за мојата коса не ми треба фен
  Немам ни мозок,ме викаат кретен
  Влагам со рими ко у кола Џеки Чен
  Вечерва,Донке,ти си мојот плен
  Ќе те напраам сарма,ќе те стаам у зен
  Ќе те удрам по чело со мојот Биг Бен
  Вечерва си моја Барбика а јас твојот Кен
  Ако сакаш титни ми следниот ден
  За пак да те жбрцнам ко офцата Свен!
   
  На Jackie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  Кога се сретнавме ми се виде многу ослабен,
  ми рече дека скоро си бил ограбен,
  ќе останевме уште, ама воздухот беше загаден,
  а точакот што го сакав беше продаден.
  По пат најдов костен новопосаден,
  а покрај него материјал отпаден,
  станот од огласот се уште беше неиздаден,
  можеби зашто беше недоизграден.

  А кога почнуваме со нов збор и нова рима? Можеме на почеток на нова страница, или нешто слично :wasntme:
   
 10. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.607
  Допаѓања:
  17.839
  А сега да почнеме со нов збор пошто ким ме заглави не ми иди никако . :lol: ????Mozi??

  Сила
   
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.511
  Ти ме праша - што е сила
  јас ти реков - ќе ти прднам мила!
  Така ти го упропастив фустанот од свила,
  сакајќи да ти покажам што е сила!
  Фацката ти стана гнила
  рече - ми ја уништи мојата идила,
  планирав да ја градам со тебе,
  сакав твое бебе,
  но сега - пријатно, чао, кој те е*Е!
   
 12. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Машки
  Дрска се правиш, викаш мене кој ме е*е!
  Па сигурно е некоја поасална од тебе,
  сегде кајшто може, од подруми до под ќебе,
  со нокти како мачка, страшно ме гребе!
  Но нема да се дрзнам и да те наречам мивка,
  освен во сексот, по природа си тивка,
  многу те посакуваат, но само еден те има,
  кога и да посака, во лето и зима!

  *без никаква лична намера кон Трендафилка, да се разбереме. :)
   
 13. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  601
  Затоа што во тебе е зима
  Затоа што твоето срце не знае љубов да прима
  Остави се и дозволи да те водам
  Верувај сигурен е патот по кој одам
  Остави се и почуствувај се себе
  Остави се што не е за тебе
  Да чекориме заедно за подобро време...
   
 14. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Сега е друго време,
  секој со различен стремеж,
  на моменти никој не е спремен,
  и мисли дека животот е темен,
  но треба да се сврти на другата страна,
  и ќе најде бар малку за душата храна!
   
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.511
  Разбери се жено, јадеш многу храна,
  а пред огледало се фрцкаш, ко без ниедна маана.

  :D
   
 16. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Не е дека нема никаква маана
  животот си го живее и при срце
  ништо не си става
   
 17. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Става на коцка се,
  но дали ќе добие прашање е! :D
   
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  Цело време нешто на прстот ме боцка,
  како мала, не знаев да речам „ч“ и велев тоцка.
  Убаво и велев таму да не брцка,
  затоа сега тоалетната низ гаќите и се мрцка.
   
 19. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.756
  Допаѓања:
  17.071
  Пол:
  Женски
  Таа ,,риба,, цело време се фрцка,
  но за мене сепак е срцка.
  Јас ја сакам таа мала
  дали би ми дала?
   
 20. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  116
  јас не сум мала
  а ти си будала.
  и не би ти дала.
  :lol: