1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ритуали при извршување голема нужда :)

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 31 мај 2011.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Епа тражили сте, гледајте :D

  Ајде вака... Имаше на фб една група или шта год, "Сите што кога какат го читаат упатството на прашокот за перење" :D

  Имате ли вие такви ритуалчиња при истерување на демоните? Накратко, што правите освен што какате во тие неколку 5 минути, 10, половина час и сл :D

  Знам неколку луѓе што читаат весници додека какаат, други пак учат/спремаат испити. Трети, читаат упатства на прашокот за перење :D

  Јас да си кажам, најубаво ми е кога при извршување на голема нужда ќе си запалам цигара :mm: некако полесно ми оди, тие моменти си ги посветувам само за себе и максимално уживам 8)

  Вие ? 8)
   
  На gjoker4e, "Zoki", Elenuskaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  :rofl: :rofl: :rofl: Ќе си умрам!
  Оваа Сесилија заподенува,ама у прдешките нејзиното изгледа беше пувеш,ништо не пиша! :D

  Него на темава...ааа не можам... :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На SimonaTino и Offspring им се допаѓа ова.
 3. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Лилит- јас чекав нешто големо како темава :D :D

  Што да кажам- јас сум од групата читач на декларации- струка, јеби га, гледам дали е се по прописи :D

  Не сум тип спремач на испити или читач на весници, од причина што не сакам толку долго да се задржувам со мојата “аура“ :D
   
  На SimonaTino, mims-89 и zhap4e им се допаѓа ова.
 4. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  чудна работа али најубаво се чита додека се потпишуваш во ,,канцеларија'' :lol:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :D :D

  Што правам бе?
  Ееее, видиш, ме ми текнува баш. :D
  Со сигурност знам дека си разгледувам, онака кружно движење со главата правам.... :rofl:
  Ја засукувам тренерката и гледам дали сум стигната за депилација. :D
  А понекогаш и цигарче дувнувам.

  Инаку правам доста работи, слободно време, тоа е. Како на пикник да сум. :rofl:

  ЛЕлеее, ќе ви пишам утре детално. :lol:
  Вие не сте нормални. :D

  наредна тема која е? :wasntme:
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Бројче немој детално :D :D

  Наредна тема мислам дека ќе ги поделиме видовите- па ќе има Пролив и Запек :D :D и ваша реакција при вакви појави, чисто да ја продолжиме сагата за Анусот :rofl: :rofl:
   
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  .... А што кога те чеша? :rofl: :rofl:
  Фали нешто такво. :D
  Чешање со лева, или десна рака. :rofl: :rofl:

  Леле ќе си пукнам. :D
  Тугооооо.....
   
 8. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  Леле бре не сте нормални :rofl: Темава е мрдната :rofl:

  Да не бидам офтопик, јас обавезно си пушам цигарче, плус играм игри на мобилен :lol: А понекогаш ако заборавам да го земам мобилниот :D , читам упатства на прашоци, шампони, се што ќе ми дојде при рака :D

  Ама еднаш јако се зае*ав со мобилниот. Си седам јас така со голо га*е :D , си вршам работа и си играм на мобилниот целата занесена. Кога одеднаш ме штипна нешто на га*ето :rofl: и јас во паника нагло станав и го фрлив телефонот во воздух :rofl: Кутриот, што хо снајде кога ја допре земјата :D А тоа „штипалото“ комарец да ти било :rofl: .
   
  На angelche16, sofiiija, blue.jeans и 3 други им се допаѓа ова.
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Jас не знам за вас,ама некад и чајче си пијам,ако сум сама и немам работа :D :$
  Oсвен тоа и јас како бројче се проверувам за депилација :rofl:
  и лакирање нокти,ама ова поретко,кога бев помала :fubar: :wasntme:
   
 10. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Како ви текнуваат вакви луди идеи незнам :lol:
  Јас стално си плетам плетенки дур „седам“ :lol: и ако има некој весник низ ВЦ го читам, еднаш се има десено да исчитам весник стар 2-3 години а како се нашол таму поима немам, гарант лудава баба го ставила ;)
  А да ќе заборавев и си ги чупам неколкуте влакна под папок :D
  Ако ми текне и друго што сум правела ќе пишам хахаххах ама во последно време бркам работа и станувам немам време за долго седење :D
   
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Eј и јас си ги чупам некогаш :rofl: :rofl:
  пишувам смс 8)
   
 12. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  101.118
  Пол:
  Женски
  :D :D :D ми го разубавивте денот со темава и постовите :lol:

  Јас си одам со книга или списание. Како во читална. Знам да и да се заборавам некад. Јбг навика !!! :) :D
   
 13. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Oh God! O__O...
  Епа добро тогаш! :D
  Најчесто депилација, или ако си пишувам смс со некого, не запирам ни тогаш со пишување. :!:
  Па и не ми треба баш многу време додека да завршам работа, а ако ми треба повеќе време, тогаш сум јадела нешто што не го сака мојот стомак, и целата концетрација -на ослободување од демонот! :!:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Andzelika

  Andzelika Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  176
  Daaaaaaamn :rofl: :rofl:

  Јас изгледа спаѓам во типот на читачи на декларации на шампон, прашок за перење ...
  Никако да си ставам некоја сталажа во ВЦ со сите списанија (кои и онака немам поим кај да ги сместам) :D :D
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Боже боже, се отворивме ептен на форумов а? :D Ајде да приложиме ако не и слика од Mr. Hanky па да гласаме чие е најубаво?! :?:

  Јас си го чачкам носот обично. Или вадам поткожни влакна. Си ги чистам ноктите. Си го тресам првутот. Подждригнувам па и икам истовремено. А ако се наоѓа по некоја чачкалица и забите си ги чепкам и ц’кам.

  :D

  Ништо не правам, немам ритуал затоа што сум
  спиди гонзалес какач. Експресно какам, за помалку од минута.
  :D Така да како што гледате не трошам многу време у ВеЦе. Тој простор им го оставам на политичарите и на оние кои многу сакаат да се слушаат себеси како зборат, наводно паметни работи.

  А ме спотерува ептен често во текот на денот, особено во присуство на некои луѓе. Аууу како ме фаќа. Ама јбг, пак сум експресна. Некои луѓе експресно знаат да ми го поттикнат дигестивниот систем.
  Бившиот ме зафркаваше стално, ми броеше на штоперица и не му беше јасно како можам да сум толку брза :D

  Инаку поштуем добра литература у ВеЦе. Обично се наоѓаат секакви глупави списанија за тепање време, нали. Ама имам еден другар, верувале или не, не само што има џунгла на тоалетот, има и библиотека. Нема Космо, Ел, Авто, голи женски и што ти јас знам што. Достоевски, Иго, Балзак.... Поштуем! :!: Се осеќам ко Џејн заробена во интелектуалното второ јас на Тарзан.
   
  На SABAH, Theodora, Chocolate.me и 6 други им се допаѓа ова.
 16. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: Не сте тачни жими сВе...
  Ако нешто мрзам да правам тоа е трчање у ВЦ за обавување на оваа макотрпна работа, особено по сабајлечки додека си го пијам утринското кафе...нема промашај, секое сабјле едно исто- голтка кафе, еден дим од цигарата и трчИм...море не трчим, летим... :D
  Во тој момент си викам-е*ате метаболизмот, чоек едно кафе не може на раат да испие :@ ми изгоре цигарата :lol: И така се трудам да сум побрза и си мислам ваљда нема ништо да запалам/изгорам :?:

  Е сега ако ме фати некој тежок олеснувачки тренутак знам и да си се зачупкам на стомакот ама со прсти (пошто немам чупалица во близина) и знам да се извадам од такт ако некое инаетливо влакно ми пружа отпор , а успат и да прочитам што пишува по прашоците, шампоните - ама само крупните букви, да си правам линии со очите по буквите што ги гледам, да се занимавам колку да не ми е досадно |( ... знам и да се подзаборавам :lol: (иако многу ретко, обично сум брза :D ) па да шарам со поглед по плочките и плафонот и случајно да видам некое пајанжиче, мравче и/или др. бубалка кое после обавувањето на чинот обавезно го елиминирам и отстранувам.

  Како помала кај моите знаев и да си седнам и цигарче да издувам онака мераклиски, ама сега веќе не.
   
 17. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Прибидејќи сум торко-спорко за големо нуждирање, си земам неколку тома да ги прочитам, да не се губи време, нели?
  Е сега наслонувајќи се на фактот дека ме обзема запек или обилно протерување (средина нема), секако дека се задржувам повеќе време, да се видам до кај сум, што сум, не само ради реда...

  Поради досегашни искуства добри/лоши, си одам во просториите за исцеливање со каталог од некоја шминко-парфемска куќа. Си разлистувам, си бендисувам, си споредувам мириси на страниците гребни-мирисни... само што на другото место за споредба и онака е забележителна миризбата па нема резон за гребење... ах што ти е квалитет! :!:

  Забрана за досадата во вц! Поради ова мое животно мото, ми се случило и да си потпуштам малце од спотераното. :tmi: Онака се моташ по куќа, бараш нешто забавно за во вц, си потскокнуваш од мака, стегаш нозе, а брзаш во исто време, се црвенееш па почнуваш да се вртиш како луда, те фаќаат горештини, почнуваш да се потиш, здогледуваш нешто и знаеш дека тоа е тоа! Го земаш брзопотезно и заминуваш во добро познат правец. :wasntme: Било ли тоа весник, книга, учебник, дневник, нечиј споменар, тетрис, мобилен, брошура, отчет, манифест :P ...
  Е што? Или да се случува нешто, или ќе заспијам... а не ме личи бе да се клатам на шоља задремана, со вратов како на гуза, не? :wasntme:

  Инаку мислам дека СЕ е на наследно. Машкион ми родител, зема весник и го нема час, час и половина. Е сега никогаш не сум го прашала, зошто кога излегува пак истиот го чита? Нели го завршил за толку време самотија во парадајз? :?:
  Дада ми со лаптоп оди на олеснување. Доволно кажав. :|
   
  На angelche16, Sephora, SexyLady и 16 други им се допаѓа ова.
 18. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.107
  Хахаха браво за темава, интересна е.Ах... мојот ритуал е одам во веце мотам тоалетна на раце колку што ќе стасам и можам ако е за брзо се разбира хаха и трошам мнооогу тоалетна, а кога ќе се оставам во веце хехе е тогаш земам мобилниот и слушалките и знам да одлепам да пеам хехе ( a обично секогаш сум брза така да ја жалам тоалетната ) :)
   
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Имам прашање за оние што седат така подолго во веце со книга во рака - абре не ви се приспива од реата што се шири? :^)

  Ја би заспала :D Па то шта лепо мирише, гомце во шума - ако земеме во предвид какви освежувачи имаме во талетот. Гомце со мирис на ванила!

  Него Лолитка, истиот проблем го имам и јас. Уствари и не е проблем, брз метаболизам е супер работа.
  Да ја цитирам другарка ми која еден другар ја праша еднаш - како бре толку многу јадеш а сепак си слаба?
  - Тоа е затоа што многу
  какам

  Ете зашто сме вака слаби, згодни и неопходни :emo: :D

  Само јас сабајле трчајќи во веце, знам да се слупам у некој ѕид, многу тешко фаќам кривини, а немам теписони по дома па тешко вртам у шпринт :D
   
  На Elinora, Chocolate.me, baguf4e и 2 други им се допаѓа ова.
 20. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  и јас се приклучувам во брзи какачи :D немам време за ништо бе, а посебно после првото кафе ми даје крила и правец вц :D
   
  На ReggaeGirl97 му/ѝ се допаѓа ова.