1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ритуали при извршување голема нужда :)

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 31 мај 2011.

  1. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Хахаххаха е се изнасмеав.

    А што е со оние кои какаат клечејќи? :wasntme: :rofl:
    А насабајле и мене од кафе ми се брза до wc тоа е затоа што кафето ја забрзува дефекацијата.

    Инаку јас понекогаш знам да гледам наоколу дали фатило некаде паужина во некое ќоше.
    Најчесто играм игрички на телефон :lol: или како повеќето ги препрочитувам насловите од некој детергент, шампон и сл.
     
  2. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    И јас се приклучувам кон брзите какачи :!:
    Само што седнувам на шолја за неколку секудни слушам
    Шљуп
    и детс ит ис :rofl:

    А сестра ми ја квалификувам во бавните какачи . Пола саат и имам броено.
    Смрт ми беше кога договорени бевме да одиме некаде заедно и кога ќе ми речеше :-Чекај само уште да појдам во WC и одиме :D

    Малку е офф ова ама незнам во која тема би го споделила
    Пред неколку години имавме роднини од Аустралија ,девојки по 20 години .
    На село кај баба ми бевме и му се приоди во вц и ги носам во полскиот -бидејки нема друг и влегува и одма излегува едната и ми вика:
    I don't know how :D
    И викам клекни де . И повторно I Don'n know how...
    и и демонстрирам како и влезе некако да се проба.
    Излегува и ја гледам си го испомочала фустанот.
    Да незнаеш да клечиш еј :x :D
     
    На Unfaithful18, SexyLady, bal0n43 и 15 други им се допаѓа ова.
  3. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Аууу не знаеш кој филинг е да го читаш Шелдон во Weseli Centar. :D Милина една невидена. Али весници у WC ми се фетиш. Ааааааа без тоа не може. Па не е тоа тоа без весник или книга.
     
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ииии како ви завидувам на вас брзите Гонзалевци :worried:
    Јас сум од бавните :wasntme:
    можеби и желката побрзо ќе се искачи на ридот одошто нешто ќе излезе од мене :doh:
    Инат невиден е. Јас такви створови во живот немам сретнато, па од многу поодамна укапирав што им било маката... им требало бре мотивација за да запливаат во „белиот“ свет.
    Па секое е различно, со свој карактер.
    Некое има потреба од будење на креативнио дух, па тогаш пристапувам кон цртање. Изложба можеме да си направиме.
    Некое е невидена бубалица уште пред да се роди, па сака учење.... а богами и јас имам заприметено дека прилично добра е концентрацијата на зборовите, макар биле куп бројки, а од друга страна те дефокусираат од срамежливкото кој се мисли дал да се појави ил да си остане скриен до наредно лансирање :?:
    Друго некое си го влечат зборовите, па ко мало дете се упијачува во крстозбори. Дур не погоди неколку вертикали и хоризонтали не излегува, сакаш со зурли и тапани барај го.
    Има и од оние фешн манијачки. Е овие љубат да се исчита едно цело списание, па потоа со лесно му се фрлаат на светот.
    А, оние помалку мотивираните, мрзливите, џаболебарите... е за нив само упатства и содржина на парфеми, креми, прашоци :wasntme: омекшувачи,, боите за коса на мама УХУУУУУ за се си знаеме што има до најмал детаљ дур да си се наканиме.
    Некогаш просто доволно им е и да ги преброиме редовите и бројот на плочки во секој ред од ѕидот спроти нашата клек позиција, па да продолжиме со формите да бараме облачиња, сонциња, цвеќиња, срцена итн.
    Некогаш и остануваме без оној дел :hai: па-па г*мце. Ама што да правиш, не умеам на секое да му го направам кејфот :doh:
     
    На CameliaMiller, SexyLady, kate21 и 9 други им се допаѓа ова.
  5. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Е јас сум од тие бавните и ретките, затоа ритуалите ми се почесни :lol: Секогаш најпрво ја разгледувам бањата дали е чиста, дали ќе треба тој ден да чистам. Потоа обавезно си ставам маска на лицето пошто едно полаа саат сигурно ја топлам вц школката па така да бидам функционална ем прочистена ем со меко лиценце. Немам ритуал да читам етикети
     
  6. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    И јас сум од спорите. Минимум 15 мин. Се напнувам, црвенеам и ништо. Си сака бавна работа цревото мое.
    А бидејќи знам дека многу ќе се задржам, земам материјал за учење (1-2 страни ги поминувам), или некоја добра книга што ја читам во меѓувреме. А ако ништо од тоа немам при рака, го фаќам мобилниот и играм змија.
    Иначе не сум од тие што читаат декларации. Кратки ми се многу :), за времето што го поминувам таму каде што И КРАЛОТ ОДИ САМ (како што татко ми љуби да го нарекува wc-то)

    едит:
     
  7. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Брза сум многу! и секој ден мора по 3-4 пати да отидам у вц,ако не се барем 3 е тогаш имаме проблем :^) брзо завршувам работа,чекам да ми дојде "јајцето на газот" за да тргнам кон вц :rofl: :D :D :D
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    8)
    Kога како!
    некад брзо, седнувам, давам гас и оппп локомотива!!! :lol:
    некогаш, со лаптопот ќе си седнам музиче ово оно, да ми заигра
    гомцето
    малце :D !
    весељак моменат ми е тој! Cо песна те повикувам јас... :D
    Hекад на старински начин, со весникот во рака, читаш-какаш, какаш-читаш и така правиш додека не се олесниш!
    Tие се моите вообичаени ритуали при извршување на голема нужда, која патем, еве ја доаѓа уз пат е!
    :rofl: :rofl: :$
    едит---------
    Hајмерачкиот ритуал
    Mераk ритуал ми е цигара и кафица :rofl: :rofl: оф оф оф, каде има поубаво?
     
    На zhap4e и Phyramide им се допаѓа ова.
  9. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Јас решавам судоку, ем ментална гимнастика, ем од напорот побрзо ќе се онади онаквото.

    Ретко одам по голема нужда, таков ми е метаболизмот, и обично имам фантом гомце, нема никакви траги од него, па гледам двапати во шоља да се уверам дека е таму. И нормално, кога Марфи ќе вмеша прсти, поспоро ми оди работата кога сум на гости (или немаат судоку), па малку повеќе се задржувам, ама и тогаш се дешава тефлон гомце, не се лепи ни на шоља ни на газ.

    8)
     
    На lolyta777 и Phyramide им се допаѓа ова.
  10. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Моиве гомца се од брзите. Си седнувам и летаат како Хирошима и Нагасаки :D :D
    Ама секогаш си се забавѕвам со читање етикети, сите ги проучив кај мене. Исто така ептен ми е забавно кога мачката моја ќе реши да ме дружи, вечен дует сме. Абе мераци, мислиш ме гледа и ми се гази од смеење.
    А кога идам во други вециња обавезно се проучувам од седечка (жабја) перспектива. Шампони, пасти, четки, сапуни, улошки и се разбира вид на тоалет. Еј не сфаќам како луѓе користат од оној розевиот како картон што е. Јас си сакам повеќе слоен, со шаричка и задолжителна арома.

    Не за друго да го зарадувам
    газенцево
    :D :D
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Ааааа, креативност, морам да признаам. :rofl:

    Кога имам време, па одењето во вц ми е како целосен ритуал, со сите нишани и третмани за целосно опуштање. Си земам книги, весници, мобилниот, уште еден коктел ми фали и наочари за сонце, да се сунчам на сијалицана. :D Седнувам фино лепо и нема брзање, не не... Ако исчитам се што сум донела, тогаш преминувам на игрички. Е, тоа кога ќе ми здосади си разгледувам упатства. Многу е забавно да гледате како некој се обидувал со сликички да објасни како се ставаат влошки. Додуша, во последно време се побрза и побрза сум оти немам многу време. :D

    Најјако ми е кога решавам тестови по матура во вц. Си седам и си мозгам, што значи Црна Арапина. Па ми текнува, еее не виделе тие каков црн арап ќе испуштам, што значел Црна Арапина, ХА. :rofl: Еднаш и есеј пишував по англиски, па ми дојде инспирација и морав. Не ми текнало, ако ми снема тојлет пејпер пап со тестот. НАААА, они нас матура ќе ни даваат да полагаме. :D

    Исто, летно време, ако ме фане некој запек затоа што јадам сува храна, се напнувам, пцујам се живо и диво и поцрвенувам. Ма исто како во сауна да сум, жешко, капки пот ми се лизгаат а на крај уште нешто ќе се лизне. :muscle:

    На крај, точно е тоа што рече кејт д грејт, странците ретко знаат да користат чучавци. Прилично забавно е да ги гледаш како се згрозени и ужаснати. :o

    ,, Јел ја морам ич у ту дупку ? А шта ако изаџе нешто и поједе ме за гузицу ??? ,, :rofl: :rofl:
     
    На SexyLady, Name, baguf4e и 2 други им се допаѓа ова.
  12. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Во WC имам едно купче со Свет, Скандал, и друга литература "на ниво".
    Па си седнуваш, листаш жута штампа и уживаш :D
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    :rofl:
    Освен што читам декларации од шампони, прашоци, омекшивачи и сл. читам и весник кога ќе се најде некој, секогаш пејам. Немам одредени композиции, што ќе ми дојде - тоа. Еднаш го одвлечкав и радиото во ВеЦе. :wasntme:
    И секогаш, ама секогаш ми успева кога учам во Ве Це. Знам дека нема кај да бегам и во што да се загледувам и само така вадам петки. :rofl:
     
  14. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    малце офф топик за пеењево зашто вајлд го спомна
    Tатко ми кога се бања, хахахахахаха, оноа се преобразува во оперски певач :D
    нешто завива, ама оноа ново компоновани народњачки песни!
    сиротитот гарант си мисли дека од тушот т.е од водата не се слуша :rofl:
    и што е најтрагично по 1 саат се бања, толку е распеан што начисто заборава за KPAJ! :rofl:
    а при ритуал на голема нужда го немам слушнато да пее, ама со цигарата кафето и весникот е увек
    извинете на оф :$ :$ :$
     
  15. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Леле мори мајко!!!
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

    Јас си повторувам анатомија. Зависи што сум учела претходно, седнувам и си ги повторувам и коските, мускулите, вените и артериите и нервите на крај :D

    Анатомијата на мускулите на стомакот во ВеЦе ја научив, најозбилно. Гледав под притисок како се згрчуваат мускулите и така си учев :D
    Подобра пракса од тоа здравје :D

    А инаку во летен период си имам една играчка, кош што ми го поклонија кога бев прво одделение, си го лепам и си фрлам со малецко топче во него.

    Значи кој нуб сум, сум нашла анатомијата и кошарката и во ВеЦе да си ги вклучам.
    Иначе чекам Најтвокер да ги види коментариве, ако се бунеше во темана за прдежите, се думам овде што ќе прокоментира. Срце ќе го фати :D
     
  16. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Затоа што мојата серка е краткотрајна, немам време за никакви ритуали, едукација, разубавување, размислување... :D
     
  17. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Ме изнасмеавте, многу луди теми има на ова форумов :rofl:

    Инаку јас лично, од омекнувачот за алишта претурувам во капачето па пак во него па пак во капачето, си барам занимација да не ми биде досадно. Обично тоа ми одзема мнооооооогу време :rofl:
     
    На enca.69 и Phyramide им се допаѓа ова.
  18. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Си земам книга (ако читам некоја), весниче или пак учебник. Седнувам на столчето наречено шолја и почнувам во какање! Си читам и се заборавам!
    А ако не земам ништо за читање си чепкам на фб преку мобилен, но ми се случува и лап топ да си земам за „таму“... :$
     
  19. aloxa

    aloxa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    На milca му/ѝ се допаѓа ова.
  20. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Хахаха....Читам весник, шо прво ќе се фати на рака, читам декларации на шампони, купки, прашоци, омекнувачи.... :D :D :D
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.