1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ритуали при извршување голема нужда :)

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 31 мај 2011.

  1. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    е , читам состав на шампони , паста..... некогаш уживам и ништо не правам , кога имам тврда столица , коа имам мека го држам освежувачот и прскам , а кога ми е нормална за 1 мин готова сум 8)
     
  2. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Си играм игри на моб,си читам весник или книга..а некогаш па и учамм! :lol: :lol: :lol:
     
  3. rozita.5000

    rozita.5000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Хахахахахахаахахахахахах леле како што ми беше расположението на 0 од сабајле...Темава е ЗАКОН :rofl: :rofl: :rofl:
    Слободно ќе се сместам во брзите какачи,за помалку од минута мисијата кај мене е извршена :D Од ритуалите обично ги мирисам шампоните,купките,маските за коса и тие работи :D
    Се сеќавам еднаш бев во WC а другарка ми ме чекаше за на кафе и кога излегов ми рече: Ооо се испрати ли со сестра ти?? хахахаха мислеше на веце-школката :rofl: :rofl: :rofl:
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    ААА аа темаваа , следно нема да ме чуди и да се отвори за како се бришеме после голема нужда :D
    Исто и јас спаѓам во брзите какачи, набрзина вршам работа, мијам раце и готово.
    Некогаш знам да прочитам состав на некој производ што ми е на дофат (ама ако на гомцето му е потешко да излезе :rofl: ) Претежно сум брза, ама некогаш знам да читнам весник ако има оставено ако читал некој претходно, ама ова еднаш во една година се случува :D И моментот, нуждата завршена, Лукс уште си седи и си чита :tmi:
    Епа поради тоа, поради превентива од ареата која не мириса многу лошо и поради тоа што сум брз гом*о серач :D брзо ја извршувам нуждата и немам ритуал, освен ако не се смета соблекувањето на гаќичките, а знам некогаш и седната на веце школката(шоља) да си менувам гаќи .
     
  5. Blumarine

    Blumarine Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    188
    Значи, сум се пресмеала на темава :rofl:
    http://www.youtube.com/watch?v=G6GoEqFMOHU

    Јас спаѓам во брзите
    какачи
    , целиот процес трае помалку од минута, па немам време за ритуали. Само, многу се нервирам што уште недоџвакана храната, ми се оди по потреба, па понекогаш ми се случува од маса да станам и да трчам во ВЦ. :rofl: :rofl:

    Да ви кажам една смешна случка:
    Лани, ова време, имав бронхитис и тахикардија и морав да одлежам неколку дена на болница. И нашите многу способни доктори :^) ме „наклукаа“ со секакви чуда, барем 10 ампули примав во инфузиите, плус една рака таблети. Како немав јадено ништо, добив дијареа, луѓеееее, душа излезе, на секои две минути трчав во WC. :lol:
    Една ноќ, 4 саатот беше, добив напад на кашлица, пулсот ми беше како да сум трчала спринт и сестрата ми шибна инфузија и си отиде во собата за сестри. Како за малер, баш дури течеше инфузијата „ме протера“ :lol: Ме фати една паника, не знаев кај да се обратам ... и' викам на бабата што лежеше до мене да оди да ја викни сестрата, а таа целата успана ни да се помрдни. Мене ме облеа пот, леле си викам, готова сум, в гаќи ќе завршам работа и видов - не видов, рипнав од кревет, го грабнав тоа постољето за инфузијата (џоа Александар Македонски со копјето в рака) и спринт во ВЦ. Тоа чувство не може да се опише, кое олеснување, еј.

    Сега кога ќе се присетам ми е смешно, а тогаш, па ... :wasntme: не беше толку смешно. :rofl: :rofl:
     
    На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Хахаха темата е лудница. Се сум чула и видела и прочитала ама ритуалииии хахах луд народ сме Македонциве. Инаку кај мене нема никакви ритуали и дрн дрн. Одам вршам работа и излегувам. Done.
     
  7. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    соблекувам гаки седнам оп оп за минута облекувам гаки и миење раци и готова прича
     
  8. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Најчесто татко ми остава весници па ги прелистувам...цели!

    Не спаѓам во брзите..ја со мерак си ја вршам работата! :P :P :P
     
  9. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    читам весници, списанија, книги, некогаш учам, а во екстремни случаи , го земам и лаптопот, дами прави друшво !! :)
     
  10. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Темава. Ау :tmi: :o :puke:
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Е што, ти да не не какаш :^)
     
    На Foreveryoungiwannabe, kate21, lolyta777 и 5 други им се допаѓа ова.
  12. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    E и јас тоа сакав да го кажам :D луге ако не сакате да читате некоја тема,не отворајте ја
     
  13. moni24

    moni24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    121
    Јас сум од оние со лезет :rofl: после утринското кафенце (пошто сум дома) ке си го земам лап-топот и ќејфски си ја вршам работата 30 до 40 мин :D
    Инаку :clap: :clap: :clap: за темава која е нерасположен слободно мозе да се просмее а кому не одговара немора ни да ја отвара ;) :D Следна тема : Каква хартија користите :P :rofl:
     
    На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ја не сум у принцип брз какач, ако е нешто интересно за минута надвор, ако ми е досадно ќе фатам цела литература у вц ќе ја однесам и ќе прочитам се! :!:
    Па ако призабораам да донесам или ќе играм на телефон, или ќе читам од прашок, влошки, омекШивач, шампон, пена за бричење или при рука што ќе се најде, па ќе фатам некои смеси од тоа да праам и ме нема пола саат од вц. :tmi:
     
  15. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    :rofl: :rofl: :rofl:
    И јас спаѓам од оние брзите за 2 мин си завршувам работа 8) :lol:
     
  16. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Јас сум од брзите. :D
    Имам страшно брз метаболизам, ми треба саат време после ручек, па си трчкам до вц да се олеснам.
    Ми се има случувано да заглавам, иако ретко, па затоа на памет ги знам речиси сите упатства и декларации на кремите, омекшивачите и остали производи во непосредна близина. Не зимам списанија, зошто знам дека ќе се оставам, па ќе ме боли од половината па надоле од седење. :D
    Инаку после чинот имам навика да го испрскам цело вц, онака убаво, со миризлив спреј, што човек може да се угуши ако проба одма да влезе. Не знам зошто, не сакам некој да влезе и да му смрди на мое
    гомце
    . Ако треба и лаванда ќе јадам.
     
  17. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Јас сум тој братучедот мислам дека се викаше бавниот Родригез, :D . Цела процедура ми трае добар половина час па ако сум прва смена на работа бидејќи сум станала пред 6 часот да имам време нели - па се клатам на шолја дремејќи и се обидувам да го реконструирам тековниот сон до деталји или гледам дали фугите на плочките се извалкани, или што треба да се купи од средства за хигиена или чистење и др.полезни активности , во овој период од денот не ми се чита ама баш ништо :D .
    И не знам дали има некој со сличен проблем на мојов ама јас ако има некој пред врата да се движи или ги слушам комшииве преку ѕид не испуштам ништо од себе, скржава сум како алчен еврејски лихвар се блокирам и крај се пресекувам и не оди повеќе :x само во посебни услови и ничие присуство го обавувам ритуалов. Затоа имам проблем кога сум некаде подолго ќе се подујам како балон во стомаков без шанса за празнење поради непозната околина :tmi: !
    Кога бевме со екс-дечкото првпат на цел викенд заедно во стан од негови братучеди го пратив да купи нешто за јадење и му реков да побара нешто посебно читај подолго да се задржи и одвај дочекав да останам сама да да исфрлам се‘ што е за исфрлање.
    Најдов еден многу смешен текст за темава ама ме мрзеше да преведувам не ми замерувајте за тоа-


    Govno duh - Znaš da si se israo. Ima govneta na toalet papiru, ali nema u šolji.

    Teflonsko govno - Kad se isereš, tako si čist i ti i toalet papir, da ne možeš da poveruješ. Moraš da se zadubiš u WC šolju da se uveriš da si uopšte srao.

    Lepljivo govno - Podseća na vruć katran. Obrišeš dupe 12 puta, i još uvek nije čisto. Na kraju gurneš papir u gaće, da ih ne zamažeš. Ovakvo govno ostavlja trajne tragove na WC šolji.

    Neodlučno govno - Taman si obrisao dupe, kad shvataš - moraćeš opet.

    Tvrdoglavo govno - Ovakvo govno je sigurno ubilo Elvisa. Ne izlazi sve dok se ne oznojiš i pocrveniš od silnog naprezanja.

    Govno-teg - Kad se isereš, lakši si za 5 kila.

    Nestrpljivo govno - Bolje bi ti bilo da stigneš do WC-a u narednih 10 sekundi. Obicno promoli glavu još pre nego što sedneš na šolju.

    King Kong govno - Ovo govno je toliko veliko, da neće da potone, osim ukoliko ga ne izlomkaš u sitne komadiće. Ofinger je kao stvoren za to. Ovo se obično desi u tuđoj kući.

    Govno-kupač - Kada ovo govno padne u vodu, napravi ogroman pljusak, i obično ti pokvasi dupe.

    Govno-želja - Sediš sav napregnut, prdneš par puta, ali govna nema.

    Govno-zmija - Ovo govno je prilično mekano, debelo kao tvoj palac, i dugačko barem pola metra.

    Govno-plovak - Čak i nakon trećeg puštanja vode, još uvek pluta. Čoveče! Kako da ga se otarasim? Ovo se obično dešava u tuđoj kući.

    Govno od meksičke hrane - Znaš da ponovo možeš da jedeš, kad prestane da te peče dupe.

    Govno-kornjača - Ovakvo govno samo uplašeno proviri iz dupeta i brzo se vrati unutra.

    Bandži-govno - Ovakvo govno visi neko vreme iz tvog dupeta, pre nego što padne.

    Sporo govno - Moraš da sediš na šolji toliko dugo da ti se ukoče noge od struka na dole.

    Govno Džek Trbosek - Ovakvo govno se zalepi za dlačice na dupetu, a onda ih naglo iščupa.

    Govno za žurke - Ogromno govno koje isereš na žurci. Onda pustiš vodu i užasnut gledaš kako nivo vode u šolji lagano raste.

    Praskavo govno - Govno koje izleće u milion delića u sekundi. Podseća na lavinu ili raketni pogon, i isprska celu WC šolju.

    Vetrovito govno - Ono nastaje kada sedneš na šolju, i prdiš toliko dugo i jako, da ti se više ne sere.

    Hodnik-govno - Ovo govno se javlja posle dužeg trčanja do kuće, i natera te da se isereš u hodniku ispred sopstvenih vrata.

    Sranje - Sereš tako brzo, i brišeš dupe tako besno, da ti nestane toalet papira, i onda kazes: "Sranje!"

    Govno bez kraja - Ovo govno curi kao ludo, i taman kad završiš, i počneš da brišeš dupe, stomak zakrči, i još govana počne da ispada.
     
    На GeorGinnA, kate21, lolyta777 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ауу шо убаа тема. Кој не чита како гостин, сигурно ни се чуди си вика што им е на овие. :D .Ама баш ме боли брига, нас да ни е забавно е побитно...
    Мојот ритуал.....ако евентуално не заспијам, сите можни знак прашалник ситуации си ги разгледувам во глава...Кој, што, како, зошто, што да се праи, што да се каже. Се дешава..да си земам млеко за тело и да се шлакам (каде и колку можам). Ај ако ми текне ќе пишам пак.
     
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Морам да признаам дека многу важни одлуки имам донесено дури сум седела на шоља, а и имам доста размислувано за битни прашања што го мачат човештвото, теории на заговор и слично. :)
     
    На faye, babyblond и irenna им се допаѓа ова.
  20. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.082
    Допаѓања:
    6.752
    Пол:
    Женски
    Јас имам брз метаболизам и секој ден обавезно 2-3 пати си
    какам.
    :D
    Инаку пропратно со моето какање кое патем трае една минута иде читање на задната страна на веце нет интенс,прашок за перење ариел,влажни марамици,шампони и сВе друго што ќе ми се најде во близина обавезно е прочитано од мене.Еднаш толку се занесов во читањето на еден детергент што готова седев 10 минута на школката...
    Морам да се пофалам,какајќи имам научено пола лекција историја.
    А кога се има запек,е тогаш чувај боже од мене...Се живо пцујам,пропратно со сите елементи во купатилото.Прдешки летаат,потта се лизга,за на крај да се чуе едно кратко "клум". :D :sweat:
    Теодора,дефинитивно најлошо е говното без краја,ова од искуство пред некој час...Човече мене ми се спие,а тоа не сака да престане. :D
     
    На Theodora му/ѝ се допаѓа ова.