1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ритуали при извршување голема нужда :)

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 31 мај 2011.

  1. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас обично сум си брза и немам никакви ритуали :lol:
    Ме нервира кога некој од моите дома ќе остават списанија и весници во купатило, и јас секогаш им ги фрлам! Аман си викам, купатилото не е место за решавање крстозбори, туку за друга работа! :!: ;)
     
  2. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Jас мислам дека комотно можам хемичар да станам,сите можни состојки ги научив,од состојките на шампон,се до шминка,итн.
    Па после кои се главни уредници на повеќе весници,па кој ги печати,каде,кој е лектор,и такви дренгулии. :D
    Да учам не сум способна,во тие моменти и течниот сапун за раце изгледа толку привлечно...толку непрочитано. :lol:

    Е се нервирам ама кога те тера цел ден,едвај седиш,меѓу луѓе,се стискаш,зеленееш ко јаболче,и доаѓаш дома задоволна ,влагаш,седнуваш и слушаш само едно...пуф.
    Е ми иде да се убијам!
     
  3. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Хахахахахаха ме ставивте на мисла, изгледа не сум со (како) сите : ))
    Ништо не правам, земам тоалетната, гледам во плочките... и само толку хехе
     
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Slowpoke Rodriguez се викаше, ла кукарача како ја пееше ко успорени снимак, го обожавав :rofl: Да те фати
    серка
    дур да ја испее песната :D

    http://www.youtube.com/watch?v=4SiQJ2lx_2k

    Ми текнува на бившиот,секогаш земаше весникот под мишка или книгата и со најава заминуваше на она место, со дигнато прсте :!:
    - Одам да го пуштам дабарот у Вардар.

    Прајте што ќе праите, испраќачки ритуали, параходот, печалбарски чалгии, ау растајемо се, пут путујеш и слично...сепак сите гомца одат, у Егејско море :rofl:

    Се извинувам, се надевам никој нема да се најде навреден, само се шалам ;)
     
    На lolyta777, Marilyn-Monroe и Theodora им се допаѓа ова.
  5. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Тражили сте - гледајте.... епа јас се изнагледав :)
    Сега сите по ред пред очи ми трчате на подвижнава серачка филмска лента.

    *после подолга НО ВЦ прилика, начекуваме едно ВЦ и му се редиме сите по ред... излага другарот ХХХ и со ваков теле поглед :| вика - е богами човек да незнае кога му е поарно, дали кога ќе се исере или кога ќе сврши
     
  6. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    329
  7. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Е во интересен текст Дузи имаше напишано баш соодветно за оваа тема, ама ако го префрлам ќе испадне како таа да ја отворила темата затоа нека стои таму.
    Теодора, еве го текстот на македонски во наша верзија . :D
    Копи пејст му направив.
    Видови гомна
    1. Гомно Дух.
    - Знаеш дека си се посрал.На тоалет хартијата има гомна,но нема во шољата.

    2. Тефломско Гомно.
    - Кога ќе се исереш ,толку си чист и ти и тоалетната хартија,просто да неможеш да поверуваш.Мораш да се задлабочиш во WC шољата за да се увериш дека си серел.

    3. Лепливо Гомно.
    - Те потсетува на жежок катран.Го бришеш задникот 12 пати и пак не е чист.На крајот ја туркаш тоалетната хартија во гаќите,за да не ги замачкаш.Ваквото гомно остава трајни трагови на WC шољата.

    4. Нерешително Гомно.
    - Само што си го избришал задникот,сваќаш дека ќе мораш повторно.

    5. Тврдоглаво Гомно.
    - Ваквото гомно сигурно го убило Елвис.Не излегува се додека не се испотиш и поцрвениш од силни напрегања.

    6. Гомно-Тег.
    - Кога ќе се исереш полесен си за 5 килограми.

    7. Нестрпливо Гомно.
    - Подобро би ти било да стигнеш до WC-то за 10 секунди.Обично ја појавува главата пред да седнеш на шољата.

    8. Кинг Конг Гомно.
    - Ова гомно е толку големо што нема да потоне,освен ако не го “раситниш“ на ситни парчиња.Ова обично се случува во туѓа куќа.

    9. Гомно-Капач.
    - Кога ова гомно ќе падне во водата,прави огромен“водоскок“така што ти го наводенува задникот.

    10. Гомно-Желба.
    - Седиш целиот напрегнат,прднуваш неколку пати,но гомно нема.

    11. Гомно-Змија.
    - Ова гомно е прилично меко,дебело како твојот палец и долго барем половина метар.

    12. Гомно-Пловак.
    - Дури и по третото пуштање вода,тоа уште плови по површината.Човече! како да се ослободам од него? Ова обично се случува во туѓа куќа.

    13. Гомно од мексиканска храна.
    - Знаеш дека повторно ќе почнеш да јадеш кога ќе престане да те пече задникот.

    14. Гомно-Желка.
    - Ваквото гомно само исплашено ќе ѕирне од задникот и брзо се враќа назад.

    15. Банџи-Гомно.
    - Ваквото гомно некое време виси од твојот задник,пред да падне.

    16. Бавно Гомно.
    - Мора да седиш на шољата толку долго што ќе ти се вкочанат нозете.

    17. Гомно Џек Мевосек.
    - Ваквото гомно се залепува на влакната од задникот,а потоа нагло ги откорнуваш.

    18. Гомно за журки.
    - Огромно гомно што го сереш на журки.Тогаш пушташ вода и вџашено гледаш како нивото на водата во шољата расте.

    19. Распрснувачко Гомно.
    - Гомно што излегува во милионити делови од секундата.Потсетува на раќетен погон и ја прска целата WC шоља.

    20. Ветровито Гомно.
    - Тоа настанува кога ќе седнеш на шољата и прдиш толку долго и силно што веќе не ти се сере.

    21. Ходник-Гомно.
    - Ова гомно се јавува по долго трчање до дома и ќе те натера да се исереш во ходникот пред сопствената врата.

    22. Срање.
    - Сереш така брзо и го бришеш задникот така нервозно што ти снемува тоалет хартија,па велиш:“срање!“

    23. Гомно без крај.
    - Ова гомно тече како лудо и токму кога ќе завршиш и ќе почнеш да го бришеш задникот “проработува“ стомакот и почнува да паѓаат уште гомна.
    Второто го имам какано повеќе пати и замислете дури еднаш сум ги прашувала дома, зошто немаше ништо на хартија, исто ко да не сум покакана, ко прозирно гомце да имам покакано се чувствувам во шолјата ко ќе падне под број 2 таков вид. :D
    Значи тоа дека е чист организмот или имам многу вода пиено а ?
    Ах тоа последното 23тото такозвано дијареа е опасно и досадно не дај боже да те фати на патување :tmi:
     
    На lolyta777 и Theodora им се допаѓа ова.
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Инаку заборавив, кога ќе си заседнам така на подолго често ми се здрвува ногата и морам да чекам да ми се откочи, па да си продолжам со животот. :rofl:
    И секако, Перфекс - лакше се брише. :rofl:
     
  9. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Шо ви е со темиве? :D
    Јас судоку решавам обичино дур се препотувам, или се пулам ко теле во шарена врата наоколу.
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  10. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Јас прво бутам тоалетна хартија во шољата..за да гоа ќе испуштам да не ме плиска па некоја бактерија да фатам :D
    Обично читам весник,некогаш дури и заспивам :lol:
     
    На moni24 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Како и за се друго и за ова си имам ритуал. Станувам на утро пијам една чаша вода и одам во канцеларија. И канцеларија како канцеларија треба да има весниче, пенкалце, крстозборче, некоја книга... а во последно време и лаптопче :lol: опремена ми е канцеларијата :D Се знам,, кој дезодоранс што содржи, кремите ми се сите поминати, прашаци, омекнувачи... Не дека сум бавна во извршување на оваа итоа како значајна работа, брза сум, ама сакам така малку да си поседам. И нормално на крај како што кажа @Wild.Child перфекс- полесно се брише :D
     
  12. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    епа вака бидејки повеке време си се задржувам обично по половина саат си клечам предходно ама набрзина додека се уште можам да издржам собирам весници и пенкала што се најде пред мене и залетана си седнувам се распостелувам и се фрлам на работа си решавам крстозборки(за кризни времиња си ги чувам) а во последно време си го носам и лаптопот бидејки е мал и си висам на интернет.еднаш мајка ми ме виде кога излегувам и почна да се крсти и ми вели уште што ли нема да внесеш внатре барем и телевизор да ти приклучиме и така пола ден си таму.
    и да заборавив со перфекс лакше се дише и брише.
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    :rofl:
    Седнувам што седнувам, а потоа додека добијам инспирација го прегледувам секое ќоше од вц-то за случајно да не има пајак.... ако има инстантно станувам и си трпам дооообро време, додека нуждата стане поголема од стравот.
    Не се задржувам многу затоа и немам некој посебен ритуал, едноставно гледам што побргу да се изгубам од вц шољата :^)

    Е морам редакт да направам :lol:
    Порано за време на ритуалов си правев топчиња од тоалетната хартија ги топев со вода и ги фрлав така што се лепеа на плочките и така остануваа. Еднаш бааѓи се занесов во тоа, заборавив да ги одлепам после завршувањето на чинот па се засушиле и така останале. Кутрата моја мајка што малку и не гледа... си помислила дека се гасеници... :lol: После следуваше дисциплинска мерка за прекумереното трошење на скапата тоалетна хартија :P
     
  14. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    осум страни какушки :)

    - тема што највеќе ме насмеала
    :clap: Оффи
     
  15. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
  16. LostInThePast

    LostInThePast Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    56
    Кога се "поздравувам" со the buddy кое ме мачи цела недела,најчесто потпевнувам за да иде лакше,и се така смирено се додека не ќе почне да ме боли газето а јас не почнам посилно да пеам од овој немирен батка шо нејќе да излезе.Па дури еднаш мајка ми дојде и застана на врата и ме праша "Што правиш" а јас "Па какам ебаго",тазе настан е ова.
    П.С - Моите гом*а секогаш се големи како кременадли :angel:
    Потоа напрегам пола саат и кога ќе направи еден фасцинантен водоскок,награбувам пола ролна тоалет.Мразам гом*а :geek:
     
  17. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.331
    Допаѓања:
    47.772
    Пол:
    Женски
    И јас така,си какам.Ама татко ми стално,додека живеев со нив ми викаше:
    ,,Ќерко децата какаат,ти мала ли си ,кога ќе почнеш да сереш." :D
    Така и овде ,сите какаат,има ли некое жениште меѓу жениве што може да се пофали дека сере.
    Леле,се и звинувам на вулгарностиве,не тоа не сум јас,јас сум си фина ,културна ,воспитана мајка на две деца за пример.
    Ама јас сум многу внимателна со времето што го имам,затоа што секогаш ми е премалку,па си одам со книга во тоалет,а насабајле и ја чешлам долгата коса на ќерка ми,ја спремам за во градинка,а таа се сака кики или плетенки,ама бидејки мама нема време,мора детето и да си ќути трае.Што ти се девојчињата,од мали се програмирани да трпат за лепота. |(
     
    На Marilyn-Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Ту секси фор ит.
    Инаку јас немам никакви ритуали, влегувам, завршувам работа, ги мијам рацете и излегувам. И ми трае помалку од минута најчесто,а понекогаш пак се случува и 15 минути :tmi: (тоа ми е најмногу ама во тие минути ваква сум: :tmi: :sweat: :envy: :@ :yawn: :x :?: :whew:
     
  19. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Што ми се случи пред некој саат! :D

    Седнувам на тронот да се олеснам посабајлечки (кафе и цигара и протерува како ѓавол), и таман кога почна да доаѓа, наеднаш комшијава почна да буши нешто над мене, абе цело веце ми се затресе, си помислив недај Боже младоста си ја испосрав. :D
     
    На Marilyn-Monroe, kate21, LivingGlam и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ако се смета за ритуал, секогаш надвор од дома, а ми се случува и дома, прво да го избришам капакот на шољата тоа кај што седиме, па после да седнам. :D