1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ритуали при извршување голема нужда :)

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 31 мај 2011.

  1. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    јас спаѓам во категоријата чекајдапрочитамцелабиблиотека какачи :geek:
    прилично ми е досадно кога сум во веце, така да до мене има едно купче од најразлични списанија, кои од што ги имам читано 100 пати ги знам текстовите напамет. Исто така многу се нервирам кога неам нов весник во веце па уште подосадно ми е :$ А има и моменти кога сварно се брзам па за две минути завршувам работа, ама најчесто I take my time. :) :)
     
  2. NEA

    NEA Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    522
    Пол:
    Женски
    Јас си носам книга обично со мене, пошто секогаш имам проблеми и се задржувам по пола саат најмалку, па за да не оди времето тукутака, книгата при рака, а другите нека ме чекаат пред врата. А што е најглупо и кога веќе ќе завршам си седам и си продолжуам со читање :rofl:
     
  3. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Ништо посебно, обично брзам за да не ми го фати сестра ми компјутерот :lol: хахахахха
     
  4. K-a-t-e-n-c-e

    K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    32
    Си пеам песни :) хахаха
     
  5. Miax

    Miax Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    14
    Прво и основно : КНИГАТА! не за џабе рекле книгата е најдобриот пријател на човекот :)
    Дури и за извршување на голема нужда служи :lol:
    Како второ : Мобилниот и слушалките.Кога ќе почнам да слушам не престанувам па и откако ќе завршам останувам ама затоа после нозете здрвени и едвај до соба ќе стигнам :|
    Како трето : Мачката..хахахахахаххаха ја гњавам :$ :P
     
  6. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Хахаха ми текна порано што имавме една мачка, често се криеше во вц а и мн јако гризеше.. така да тешко твое ќе беше ако те начекаше во кризни моменти : )))
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Ауф...само ќе кажам...стручна литература од областа на психологијата,ептен лежи...толку! :D
     
  8. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Темава е врв на форумов. :rofl:

    Инакуу, што правааам.. Па и нема што многу да правам, тоа го правам и побрзо од мочкање, за у гинис сум јас, да! :!:

    Обично читам што пишува на марамиците.

    А, да, морам да кажам за сестра ми, таа увек си праи некои претстави, изиграва водителна на Ѕвон. |( Е, ај најди и го паметот :lol:
     
  9. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Играам пикадо на вратата со мокар тоалет папир. :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Linn1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    [​IMG]

    и то..
     
  11. kika13

    kika13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    104
    Хахахааааа :clap: :clap: за темава.
    Иначе ја спаѓам у онаа група кај бавните какачи.
    Често ми се случува да си го земам лаптопот и да си ѕирнам то има на нет, да си го искушам мојот пејачки талент :lol: а тоа ептен често ми се случува :$

    А ми се има и десено да ја прочитам книгата ПЕЧАЛБАРИ од 54 страни. Дури на крајот кога Костадин умре почнав да си плачам на шоља таква. ;( И таква со вцрвенето носе сестра ми ме прашува што се десило и јас и кажувам дека ја прочитав книгата и на крајот кога умира Костадин ми падна жал па почнав да си плачам. А сестра ми беше со овакви фацички: :o :^) :D :D
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Стануваш спор или па стануваш седач,откако ќе инсталираш апликација FML и читаш и се смееш.И кога ќе дојдеш до случка која вклучува тоалет,сфаќаш кај си!
     
  13. Anna-Marija

    Anna-Marija Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    3
    Ја коа идам по голема нужда си зиам весникот под рака и ајде :)
     
  14. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536

    http://www.youtube.com/watch?v=vYSNHdpG ... dded#at=21
     
  15. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ова поштувам! :rock:
    Да ви кажам право, ја скоро секогаш читам шампони, парфеми и прашоци. Тоа е добра работа, така еднаш открив дека шампонот за тело не бил за тело, туку за коса. 8) :tmi: :wasntme:
    Кога одев во основно, дека ми беше блиску станував во 6:49, ни покасно ни порано! :!: Само кога требаше да учам, а ме мрзи навечер си ставав аларм во 6:44. :!: И некогаш ако ме фати од сабајле, што да праиш. Учиш таму. А и онака ако запалам светло или ако ги отворам венецијанките, сестра ми ќе почне да вика дека сум ја разбудила, ова е најсигурно. :$

    Имам една интересна случка, али ај.. Пошо некои ме знаат од форумов.. :$
     
  16. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Јас спаѓам у брзите какачи.. :lol:

    А кога веќе „морам да поседам у веце“ Знам да си ќитам декларацијата на прашокот, пената за бричење и ред други..Ако најдам некое интересно списание вез корпата за алишта земам и читам, некогаш па ми текне и до бифето шо е до шољата си би мијам рацете нешо мокрам се..Се дешавало и да се лакирам..xD
     
  17. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Најважно е , како прво , да се определи фазата на лајното , дали е акутна (ко ќе те стегне брзиот и серењето е неодложно ,обично краткотрајно ) , субакутна ( постои чувство на туѓо тело во ректумот , но може да почека ,може да потрае ) или хронична (веќе почекало , па можи да се стрпи уште некое време , а траењето на процесот може да одземе повеќе од драгоценото ни време) :rofl: :rofl:
    После тоа , зависно оф фазата ,или трчам ко спобудалена , или пак си земам цигарче и весник ( може и книга , што да е ) и си седнувам ко човек , на раат , да си се збогувам со моето почитувано лајненце со сите почести и по сите правила . :rofl:
    Ама цигарата е задолжителна , без неа не се може :rofl:
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  18. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    вчера читав една книга и од толку што ми беше интересна не можев да ја оставам ни на 5 мин. и така со се книгата во вц и сум читала едно пола саат, додека си вржев нужда :) xD
    аа иначе и јас го читам упатството од прашокот за перење, тоалетната, шампонот. ..и сл
     
  19. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Седнувам и зјапам во плочките доле, после ги посматрам шарите на мушамата кај кадата, ќе си најдам некој кармин што можам да се дофатам и се мачкам без да се гледам воогледало (резултатите се преопасни хаха), имам еднаш и учено во тоалет, онака пред испит слаба бев со време па морав книгиштето во сите простории да го носам :)
     
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Браво за темава, се изнасмеав. :rofl:

    Инаку јас спаѓам во брзите, не сакам многу да се задржувам во wc, а кога морам да поседам повеќе тогаш најчесто ги бројам плочките, или читам некои упатства. А секогаш гледам побрзо да си ја завршам работата. :D