Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.828
  Пол:
  Женски
  KAko не,мене дечко ми уште првата година ми даде часовник како поклон па еве предолго сме заедно.Терај таму што ти се сака да му купиш.Баш во тоа не верувам,еве ти едно такво искуство,и нон стоп и сега го носам,менувам,па ништо од тие бабини деветини.
   
 2. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  фала кате,абе ја и така мислев да си терам по мое,ама еднаш фативме муабет и он ми спомна као на неколку негови другари им се десило да и купат часовник на девојката па потоа да раскинат-ама сепак си викав до луѓето е, не до саатот бе бог да чува :x
   
 3. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  imam edno drugarce koe nabrzo mu e rodenden .... tuka e najteskiot del saka iznenaduvanja a mene se so mi teknuva e nekako bezvezno i detinesto :? a sakam da mu napram nekoe dobro iznenaduvanje zs mi se ima najdeno dovolno pati do sega :D pls za vasi mislenja
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.828
  Пол:
  Женски
  Ич немој да се секираш,врската зависи од вас двајца а не од поклоните,посебно не од часовникот.И јас сум слушнала демек ти се одбројувале минутите во врската,затоа не се давало часовник.Ама еве ти реков,мојата врска трае повеќе од седум години..каде е тука тоа :roll:
   
 5. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  хухуху...епа сеа ке му купам саааааааат :D :lol: :lol: :lol:
   
  На angel99 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Ако е фан на некој фудбалски клуб, убав поклон е да се купи дрес од истиот :) Барем јас мислам така :) Му купив на дечко ми за роденден и немате појма колку му се израдува :)
   
  На Twinkles и praski4e им се допаѓа ова.
 7. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  eden od retkite e negleda fudbal
  saka boks no pred nekoe vreme dobi poklon bokserdki narakvici :(
   
 8. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  66
  Toa so satot kako podarok definitivno nema vrska zasto jas na decko mi mu pokloniv sat uste pred 5 godini :P
  A lani za rodenden,zasto vise snemav idei za poklon,mu napraviv torta i staviv 26 svecicki,i taka so torta i zapaleni sveci mu go cestitav rodendenot i bese stvarno iznenaden :D
   
 9. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  dobra idea e ova samo ute nesto aj po vase mislenje so kakva slika da bidi vi kazav deka go saka boksot :D
   
 10. guardian

  guardian Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  :) koga sme veke kaj iznenaduvanjata, bi sakala da ve zamolam da mi dadete idea za iznenaduvanje bez nikakov povod...ednostavno sakam da mu pokazam deka mi znaci i deka go sakam.Inaku od neodamna sme vo vrska no prethodno bevme najdobri drugari, sto znaci dovolno go poznavam i znam deka ne saka iznenaduvanja no sepak bi sakala da podgotvam nekoe malo slatko iznenaduvanje na koe nema da moze da mu odolee i koe se nadevam ne bi go voznemirilo :D
   
 11. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  16.006
  Пол:
  Женски
  На дечко ми му е роденден за еден месец.т.е. на 7 септ...немам појма што да му купам..заедно сме скоро една година(на 27 септ ке ни биде годишнината здравје :) ) за Нова Год му купив рачен часовник,заеднички слики у рамки си имаме давано...и стварно не знам што да му купам..размислував за парфем ама не знам..малку е само тоа..инаку фан е на еден фудбалски тим,па во последно време си мислев да му купам дрес ама и за тоа не сум сигурна..од различни градови сме,ама за неговиот роденден ќе бидам кај него дома секако :) така да,имам прилика да го изненадам со нешто интимно и убаво и романтично,ама не ми текнува :@ плсс хелп!
  п.с.ми се свиѓа идејата само не знам што да биде поклонот...само ќе биде без торта оти не сум од неговиот град па не можам од дома да ја носам :D а од таму не знам од кај да ја купам :worried:
   
  На Srce01 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
  На дечко ми му е роденден на 29ти август и бидејќи сме заедно 4 години скоро нема што си немаме подарено. Затоа планирам да купам некоја интересна кутија, во неа ќе ставам парфем некој убав и целата кутија ќе ја наполнам со чоколадца во форма на срце и ќе ставам како писменце подврзано со лента и во него ќе пишува СРЕЌЕН РОДЕНДЕН.
  Инаку, јас лани за неговиот роденденот му купив оригинал дрес и шорцеви и беше :o изненаден и пресреќен. :)
   
  На Yassie96 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Парфемите што му ги имам подарено многу му се свиѓаат . Сега од одмор му донесов мало моторче , од тие железните за украс . Секогаш ми вика сакам моторче , па кога ќе види на улица ми вика кој да му го купам . Се радуваше цело време за моторчево , викам за сега ова вози си го ;) :D
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  301
  Изненадување за роденден

  Сега на дечко ми му се ближи роденден,дајте некои идеи веќе се му имам купено :(
   
 15. Ger23

  Ger23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  12
  Изненадување за роденден

  Би ги собрала сите и би пошле кај него пред врата со една торта и би почнала да пеам хепи б-деј хехе...
   
 16. kawasaki-girl

  kawasaki-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Изненадување за роденден

  ми треба помош!! на роденден сум кај мојот бифш дечко, и не можам да се одлучам што да му купам..
  Што мислите вие? Сакам да му купам нешто убаво што ќе го носи цел живот!
   
  На Detelina4 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
  Изненадување за роденден

  ^Искрено, јас не гледам причина да одиш на роденден кај бившиот... |(
   
  На bastet му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kawasaki-girl

  kawasaki-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Изненадување за роденден

  уште имаме контакт, и не се знае можеби после неговиот роденден ќе бидеме заедно или ќе ги прекинам сите контакти.. но што и да се случи нема везе.. сакам идеи за подарок, за секогаш да се сети на мене!!
   
 19. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Изненадување за роденден

  Можеш да му земеш ланче со мала плочка на него и позади изгравирани вашите имиња, или можеш истото да го направиш и на нешто друго што би го носел на себе. Така секогаш ќе се сеќава ;)
   
 20. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  719
  Допаѓања:
  267
  Изненадување за роденден

  Ве молам помогнете ми што да му купам на дечко ми за роденден... Заедно сме 1 ипол година и за минатиот роденден му подарив книга и паричник... ама за овој стварно незнам, а сакам да биде баш нешто што му треба и сака... Музичар е, виолинист... Размислував нешто кошула, меѓутоа премногу ми е сериозно тоа... Ај ве молам хелпп... :)