Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Изненадување за роденден

  Здраво !
  Имам 16год. и многу сум загрижена бидејќи не знам што да му купам на дечко ми за роденден.
  Ве молам за помош ( само не пишете: парфем,новчаник,саат,мечиња,рамки... )

  Иначе заедно сме скоро 5 месеци.Тој досега ми има подарено ланче со срце, а јас незнам што:(
  Дајте некоја одлична идеја :) БЛАГОДАРАМ и пишете одма зошто утре му е роденден :(:)))
   
 2. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Изненадување за роденден

  И мене ми се брза, во петок му е ама сакам се да е беспрекорно направено... Ај вие шсто сте во подолги врски кажете што сте подарувале во изминативе години... Тнх однапред :D
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  Изненадување за роденден

  од првиот ден од како сме заедно, на дечко ми му имам подарувано се и сешто :lol: и затоа веќе не знам што да му подарам. му имам подарено мечиња, некои украси, перниче, рамка со слика од нас, цртеж од мене нацртан, цд - тогаш на времето :lol: дуксери, фармерки, часовник, обетки златни, маици... се му имам подарено и сега за дипломската негова ќе се сликам :~: :D
   
  На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
 4. eli.vaga89

  eli.vaga89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Изненадување за роденден

  Па вака: зависи колку години има, колку време сте заедно и каков вкус има.
  Јас досега му имам подарено новчаник, рамка со заедничка слика, моја слика со посвета од позади белегзија (овие од црква што се купуваат), украсен упаљач (затоа што е пушач), неколку пати му имам купувано мечиња и љубовни украси, парфем, колекција за бричење, му имам играно стриптиз и стомачни танци (Во Жаде стил со марами преку очи и на кукови) на одбрана музика, маички и горе доле е тоа. :)
  Се надевам дека ви помогнав барем малку или барем дека ви дадов некоја идеа за уште поубав и поинтересен поклон. :)
   
 5. Bluebell

  Bluebell Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Изненадување за роденден

  Маици, рачен часовник, голема милка чоколада, обетка, рамка со наша слика, очила за сонце, цртеж од нас(сама го нацртав), дукс, големо срце, часовник кој внатре имаше една ружа, мече, златна риба, моја слика, парфем, плишано глувче, торта во форма на срце со свеќичка, украсна кутија а во неа колачиња што сама си ги направив, боксерки, ламба, перница, нивеа колекција, камера за да се гледаме (бидејки тој е од друг град), спреј (бидејќи црта графити), белегзија, еднаш му купив едни собни папучи ( ми беше срам да му ги дадам ама тој мнооогу се израдува), игра за копјутер...
  Не ми текнува веќе, ама кога ќе ми текне ќе се надополнам :$
   
 6. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Изненадување за роденден

  Му имам купено рачен часовник, блуза, ремен, колекција, прибор за бричење, торта, оригинал дрес и шорцеви од Македонска репрезентација, рамка за слика со наша слика, кутија и внатре парфем и чоколатца во форма на срце и во секое чоколадо по една порака... сега планирам да му купам новчаник, неговиот е веќе стар, со што имам идеја што да му купам. :D
   
 7. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Изненадување за роденден

  Лелеее ај кажи ми од каде ги најде тие чоколатцата во форма на срце??? Јас му купив колекција стреит( парфем и дезодеранс) и сакам така со чоколатца и пораки... Само се мислам дали и боксерки некои интересни да му купам... Уствари не... тоа за нова година :P А минатата година му купив новчаник и книга...
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Изненадување за роденден

  Не знам какви нашла Викторија , ама јас еднаш на дечко ми му купив бомбониера милка , со чоколатца во форма на срциња :) Има помала и поголема бомбониера :)
   
 9. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Изненадување за роденден

  Милките се без опаковка. Овие се со фолија (има црвени, виолетови, розеви, сиви, златни, сини, зелени...). Инаку ги купив од Бонбониера Фантазија од пп... не знам каде би можело да има на друго место... :^)
   
 10. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Изненадување за роденден

  Тешко дека во Скопје ќе најдам такви чоколатца ама во секој слушај фала ти многу на помошта... морам да ги смислам некако... Се надевам дека ќе му се допадне подарокот :)
   
 11. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Изненадување за роденден

  Мене многу ми се допаѓа Стр8 зелениот и планирам да му го купам на дечко ми за роденден заедно со дезодерансот, и да му го ставам во некој несесер убав... Само некако ми е глуп парфем, шубе ми е, а 3000 ден неможам од мајка ми да побарам за роденденот негов... Сепак имам 18 ипол години... Вие што мислите??? И да не знаете од каде од Скопје можам да најдам убави машки несесери? Како за сапун, паста, пена за бришење оние што се зошто имам заклушок дека на секого му требаат ама ретко на кој му текнува да си купи... Ај хелп :D

  П.С. Горе згрешив... Сакам да му купам стреит колекција не му ја купив уште...
   
 12. m-m-m

  m-m-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Изненадување за роденден

  jas imam 15 godini. i sum vo vrska so momce koe ima 21 godina. nasata vrska trae 9 meseci . se blizi negoviot rodenden a jas neznam so bi mu podarila? VE MOLAM POMOGNETE MI !!!
   
 13. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  Изненадување за роденден

  заедно сме 3 години му имам буквално се купено, 7, 8 парфеми секако, мечиња,украси за во соба, карти за концерт, блузички или по спортски кошули, тренерки, бележица ( спортска со кожено ремче) за таа беше многу изненаден, колекции со несесери, купки машки за туширање, а за валентин оваа година му направив колачиња во форма на срце и ги ставив во голема кутија, црвено вино и слика од нас двајца во рамка за ова беше најмногу изненаден.. :inlove: :inlove: :*
   
 14. m-m-m

  m-m-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Изненадување за роденден

  KOLKU UBAVO :)
   
 15. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Изненадување за роденден

  Моевп либе најмногу се израдува на приерзок за клучеви со изграирана дата кога тргнавме. Вели вака секогаш си ми близу. И да ,на едно желче во аквариум од оние малите :lol: дека е многу бавен и си го викам така :inlove:
  п.с. желчето е уште живо и преслатко ;)
   
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Изненадување за роденден

  Па во овие неколку месеци, мојов се израдува највеќе на едно срце ГОЛЕМО, од Vucko.
  П.С. и му напишав едно долго писмо од мене( ако се сеќаваате порано што ги читаа во ѕвон, долги писма.. )
  А мене највеќе ми се допаѓа сеа ова последново од него, срцето што рипа од кутија, од Џамбо, во новото Веро :$
   
 17. cinderellce

  cinderellce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  47
  Изненадување за роденден

  Znaci so decko mi sme zaedno 5 i pol godini i se i sesto si imame podareno.....no jas bas sakam iznenaduvanja i sega za rodenden sakam da go odnesam na edna relax masaza.......cokoladna mazasa trae cas i polovina i nema nekoj sto ne bi uzival vo toa......i bidejki sekogas saka da go masiram sega ke go odnesam na profesionalna masaza a vo istiot termin ke si zakazam i jas vo sosednata prostorija :) pa posle toa mozeme da odime i da go proslavime rodendenot taka relaksirani i opusteni........se nadevam na nekogo ke mu posluzi idejava :)
   
  На zaljubena93, Trendafilka и Offspring им се допаѓа ова.
 18. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
  Изненадување за роденден

  Сакам да ве прашам колку би коштало златен приврезок и на него да се изгравира нешто. Барем од прилика. Сакам да ја изненадам другарка ми за роденден, па ми дојде идејава. Ако знае некој ве молам за информации :)
   
  На Detelina4 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  103
  Изненадување за роденден

  Јас на другарка ми пред 4-5 месеца и земав приверзок сребрен со срце и циркони на него од swarowsky и ме кошташе 1600 со гравирање моето и нејзиното име.се надевам помогнав :) :)
   
 20. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
  Изненадување за роденден

  Благодарам многу. Мислам дека ке ја израдувам другарка ми и ќе и се допадне :rofl: