Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. nicol

  nicol Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  139
  Роденденски подарок

  Баш и јас тоа го мислев, па ке видам што како ке испадне и фала на предлогот SOVRSENSTVO
   
 2. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  538
  Роденденски подарок

  А мислите ли дека е глупаво или навредливо да му купаам баш денес видоов машки гаќи соо сурла од пред :D хахахах леле мене ми беа многу смешни паа ајдее барам вашее мислење :rofl:
   
 3. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Роденденски подарок

  Хахаха леле знам какви се.Ако не ти е глупо купи му што има врска ;)
   
 4. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Роденденски подарок

  Се ближи роденденот на сестра ми...Незнам што да и подарам...Aј ако може некој да помогне :)
   
 5. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  538
  Роденденски подарок

  Доколку чита и е обожавател на книги ти препорачувам книга,најубав подарок
   
 6. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Роденденски подарок

  Не чита баш и затоа незнам што да и купам :worried:
   
 7. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  538
  Роденденски подарок

  Хмм, па што друго би можелоо не ми текнува, доколку сакаа некоој предмеет,животно или сл. на тоаа купи и приврзоок со тие предмети (пр. приврзок со куче) или па ако најдееш да составиш нараквица со приврзоци од,срце,крст и котва(или клуч) прекрасен подарок а би ги симболизирал љубовта,верата и надежта :)
   
 8. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  Роденденски подарок

  На дечко ми му е роденден па мислев да му купам саат ама таков старински со синџирче за во џеб, имам видено како носат ама посовремени се и знам дека многу ќе му се допадне. Проблем е што не знам каде да најдам, ако некој знае каде се продаваат такви нека ми каже..... Ви благодарам...
   
 9. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Роденденски подарок

  Утре му е на дечко ми роденден, немам никаква идеја, а имам малку пари..
  Досега му имам купувано блуза, паричник, каиш, парфем, боксерки, мече, пирс.... Сега немам апсолутно никаква идеја... Ако може помош....
   
 10. Bajaderka

  Bajaderka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  339
  Роденденски подарок

  па купи му на пример еден добар брич од оние што се на wilkinson sword
   
 11. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Роденденски подарок

  Па може саат...зависи длаи сакаш нешто романтично или не.
  Можеш нешто сама д анаправиш, да му напишеш пораки на ливчиња, да у приготвиш некое твое специјално изненадување
  стриптиз :lol:

  Едит: Можеш и торта да направиш :)
   
 12. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.534
  Роденденски подарок

  Јас за некој саат ќе одам кај дечко ми, ми спремил задоцнето изненадување за роденден. Трема ме фаќа. :D
   
 13. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Роденденски подарок

  Немора да е романтично, сакам да е практично. Саат си има, брич може па и пена за бричење и нешто слично....
  Торта не јаде многу + денеска мајка му му правеше...
  Инаку тоа со
  стриптизот
  е супер идеја, фала тоа дефинитивно ке му го приредам, баш се чудев за некое
  секси изненадување
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Роденденски подарок

  Манжетни од Сваровски. :) Едвај чекам да имам на кого да му ги купам овие. :lol:
  Или органски сет за бричење, ако е од тие спастрените. :D
   
 15. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  Роденденски подарок

  еј каков е овој органски сет за бричење, инфо плус?? имам еден спастрен дење ноќе затоа прашав :D
   
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Роденденски подарок

  Малку лошо дефинирав. Го купив од LUSH, на дечко ми многу му се допадна, затоа и го дадов како идеја. :) Тоа беше за претходниот Валентајн, како целосен пакет им беше, не знам дали ги има уште. :)
   
 17. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  72
  Роденденски подарок

  Девојки за многу брзо време му е роденден на дечко ми ама (големо ама) како за беља за овој подарок буџетот ми е само 3000 денари :$ па кажето што би можела да му купам (направам) за толкава(мала) сум на пари.
  Однапред благодарам :) :$
   
 18. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  434
  Роденденски подарок

  па мислам дека и не ти е мала сумата за поклон па од колку сакаш ти да ми дадес од 5000 ли за тие пари имаш да му купиш и фармерки и маица......или пак купи му некоја позната марка колекција ама подобро фармерки и маица
   
 19. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  968
  Роденденски подарок

  На дечко ми му е роденден во сабота, ама не идеме многу долго и не сум баш за лигави подароци, торти со срциња, мечиња или некои такви работи, па повеќе би сакала да му подарам нешто оригинално. Во план ми се боксерици со некој интересен натпис. Барав по продавнициве, ама слабо некако има интересни. Да не знаете некој натпис, па да му испечатам? Ако не најдам ништо по продавнициве, ќе испечатам "Katy's property", од тие што ги видов по интернет, ова најмногу ми се допаѓа:)
   
 20. catty

  catty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  Роденденски подарок

  срце еве еден предлог ако ти се допадне во bitsiani има многу убаво палто на попуст 70 % цената од 10 000 е на 3207денари мислам дека е прекрасен подарок,илипак можес да искомбинираш extreme intimo outlet имаат доста интересни работи за поевтини пари,некоја маичка и гаќички и некое кошулче или отенко џемперче ;)
  се надевам дека ти помогнав иако не знам каков вкус има дечко ти,но мојот се израдува премногу :D ...а има и многу ефтини панталони во bitsiani по 1200ден на попуст што се многу се фраерски...поздравче па пиши сто си направила :*