Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. catty

  catty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  Роденденски подарок

  доколку си за долен веш би ти препорачала extreme intimo outlet има прекрасни и многу шашави маички и гаќички,а нема да те кошта многу скапо,башка мислам дека не е битно дали е од новата колекција нели? ;)
   
 2. catty

  catty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  Роденденски подарок

  а да исто има и интересни часовници на casio што и не се многу скапи,затоа што јас лично сум манијак по тоа и баш денес ги гледав има многу интересни од 2 500 па нагоре 3 300 ден такви цени интересни сега пред матурските не се пропуштаат башка имаат добри машини и модели за сечиј вкус ;)
   
 3. alison

  alison Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  8
  Роденденски подарок

  ајде како и сти еве и јас.. девојки помошшшш дајте некој предлог,. на дечкоми му е род у скооо нз што да му земам.. :/ тој па пустиот све има.. неможам ни саат да му земам ни боксерици ни мечињз ни ништо... :с сакав да му земам кученце од расата он што ја сака ама некако ми пропаѓа тој план... бидејки он кога сакаше да си го купи неговите се двоумеа.. :/ и сеа не би можела.. што ако не им одговара ... :/
  лошооо.. а кога ке го прашам.. он вика ништо не сакам.. како и секое машкоо.. имате некој предлог за нешто необично а сепак значајно и посебно.. :))) поззз :****
   
 4. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  968
  Роденденски подарок


  Нема врска дали е од нова или стара колекција битно е да е интересно:) Фала за идејата, само ако може да ми кажеш каде се наоѓа продавницата:)
   
 5. catty

  catty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  Роденденски подарок

  во тц Соравија најгоре по скаличките ке видиш или ако не кога ќе влезеш доколку не се снајдеш на самиот почеток има табла и пишува секоја продавница каде се наоѓа..позз и убаво да си поминете па да пишеш сто си одлучила да земеш и како му се допаднало :D
   
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Роденденски подарок

  Па види во принцип сите имаат боксерици. :D Зависно од тоа до која цена размислуваш. Можеш карикатура да му порачаш, колан од DC на пример, или пак нешто симболично како вино, или добро виски па да му честиташ на твој начин, како што знаеме ние женските. :)
   
  На alison му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Роденденски подарок

  Зависи колку долго сте во врска...на почеток на врската ќе чуеш дека нешто му се допаѓа и купуваш,тоа беа оние класични работи-а и за машко нема баш избор :) сум давала све-блузи,парфеми,кошули,пижами такви ствари и секако додатно-рамки ,украси,еднаш му направив дневниче со љубовни песни и наши слики-ама ова за валентин мислам беше :?:
  Сега после 7,8 год заедно секогаш се прашуваме или си даваме пари или си бираме што...еве минатата недела му беше роденден и му купив бонбоњера бајадера со црвено вино александрија и две убави чаши за вино-од оние големите, и во кутивче му ставив пари :whew: :lol: Сега за викендот планираме да направиме романтика со винцето и чашите,баш убаво ќе ни дојдат....инаку ништо повеќе не би го израдувало од роденденски секс ова важи за сите ]:)
   
  На Hopeful и alison им се допаѓа ова.
 8. alison

  alison Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  8
  Роденденски подарок

  епаа во врска една година.. па и кај нас беше така на почеток...
  иначе ств нз што да му земам.. ова со виното е убав предлог.. хахаха за сексот има време :)))
  јас секогаш добивам скапи поклони од него.. и сеа ништо да не му купам ми е глупаво.. :/ :(
  а и да за машко е малку проблематично.. нема ништооо.. за женско ај има мн.. пфф...
  еее да ама сакав да кажам ја ќе видам некои убави боксерици и ке му ги покажам и он одма ке почне леле немој ни да си помислила долен веш никако.. бла блаа.. :/// .........................
   
 9. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Роденденски подарок

  ^ епа тогаш купи ми црвено винце со убави чаши па ќе ги чувате до моментот кога ќе се случи битниот момент :lol: :P и дај му пари ;) па ќе одите заедно да си избере што му се допаѓа :)
   
 10. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Роденденски подарок

  А парите на рака да му ги даде или да му ги префрли на трансакциска. Боже глупости на дечко ќе му дава пари за роденден. Хаха ( Освен ако не напишал на поканата, подарок во плико). Боже колку години имаш ти?
   
 11. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Роденденски подарок

  Па што ако му даде пари а?или да си излезат заедно и да му купи што му се допаѓа...?јас со дечко ми така си правам заедно си бираме што ќе си купиме...а кога си веќе паметна дај и предлог,а не да коментираш нешто како да кажеш |( бог да чува
   
 12. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  54
  Роденденски подарок

  ---Незнам што најде девојката толку страшно во тоа да си одбере сам дечкото за роденден нешто што ќе му се допаѓа одпарите на девојката :^) и двајцата ќе бидат задоволни..уставри кај сите така подолги од една година врски-така се функционира,сите си се договараат околу поклоните иако не е нкоја битна работа,во почеток на врска се трудиш да го изненадиш со нешто,ама после некоја година некако сите изненадувања ти се потрошени па парите и спрема мене се најдобро решение....јас секогаш со мојов си искачаме пред роденден и ќе си избереме нешто,или претходно ќе му купам нешто пример ако сме на свадба и му треба кошула-ќе му речам- ќе ја купам јас за роденденот твој,а кога ќе му биде роденден ќе му подарам некое бонбоњерче ,боксерчиња и така
  Инаку ако дојде редов да се напаѓате за роденденски подароци ОМГ...Баба дара ако некој си го кажал своето мислење или како прави со дечкото-не му се ругај одма,со такви иронии,многу невкусно од твоја страна :puke: да земам сега јас само да се потсмевам на твоите мислења а ништо соодветно да не кажам...ако си огорчена на нешо друго,најди си друго решение :fubar: :x
   
  На elinela му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  Роденденски подарок

  Јас најмногу сакам да подарувам облека :) Тоа му подарувам на дечко ми.
   
 14. vvendetta

  vvendetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  14
  Роденденски подарок

  Скоро една година сме во врска и во недела му е роденден на дечко ми. Се двоумам мегу каиш, кошула, обетки. Ве молам за помош околу изборот или ако имате некој подобар предлог, може и повеке работи да му купам
   
 15. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  3.736
  Подарок за љубениот

  Јас му купив за неговиот роденден торта во форма на срце прилично беше голема, беше чоколадна а од горе беше цела со црвен локум и мали бели срциња од локум ...Тората беше :x :inlove: ПРЕУБАВА !! Секоја чест !!.. Му купив една сребрена алка и една честитка.. Сето тоа го запакував така симпатично и му напишав нешто од срце .. Тората ја украсив со мало факелче :) Ит вос амејзинг :inlove:
   
  На zaljubena93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.423
  Допаѓања:
  115.704
  Подарок за љубениот

  Поклонот пред се зависи од неговиот карактер и од тоа што тој сака/не сака. Пример на некој што не гледа фудбал не можеш да му купиш дрес итн. Значи ти сигурно најдобро го знаеш и знаеш што му прави ќееф. Инаку можеш да му купиш убав рачен часовник, паричник, капа ако носи, некоја сребрена алка со кожички што се тие.. сепак ти најдобро си знаеш. :)
   
 17. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.719
  Роденденски подарок

  Девојки премногу ми е потребна вашата помош...бидејќи на брат ми му е дипломска и роденден за некој ден....мене очајно ми требаат идеи за што да му купам ...сакав и да ве прашам дали знаете продавници кај што се продаваат постелнини од фудбалски клубови...поточно за Барселона? :?: Ве молам девојки...потребни сте ми ! :(
   
 18. CrAzYShAkA

  CrAzYShAkA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  65
  Роденденски подарок

  Сакам да ве прашам колку би ме коштало златен синџир?
   
 19. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  194
  Роденденски подарок

  Мислам дека се над 10 000 ден
   
 20. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  754
  Роденденски подарок

  најдобро пари ..нема шани да промашиш ;) ;)