Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  https://grouper.mk/deal/mashki-parichnik-1

  Што мислите за ваков паричник ако некој има порачувано нешто за квалитетот каков е?
  Или кажете од каде да купам некој стварно квалитетен,во Дуки дасо има ли и какви се? Читав во Скопје на повеќе места дека имало квалитетни,но јас не сум од Скопје..
   
 2. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Му купив кошула и паричник,се мислам за уште нешто но незнам што.
  Па вака во паричникот сакам да ставам сликичка само се мислам дали од мене слика од матура или да ставам сликичка од нас двајцата,ваше мислење? :^)
   
 3. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  826
  Допаѓања:
  51.718
  Пол:
  Женски
  Ваша заедничка слика и едно чоколадо да купиш и заедно ќе си го јадете :mm:
   
  На Summerlove@2016 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 4. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Вака значи ми треба помош
  Со дечкото не сме официјално заедно,но се гледаме веќе 4-5 месеци. За некое време му е роденден, се мислам што да купам? Иако не сме заедно сепак мислам мора нешто да се купи но не сакам да биде нешто премногу, но сепак да биде нешто..паа предлог?
   
 5. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.000
  Дечки карикатури каде изработуваат во Скопјево? И да не се скапи многу... Итно е само, за утре да носам. И за колку дена би била готова отприлика?
   
 6. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Во рамстор изработуваат 600 денари е за еден лик
   
  На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. aleksandra4444

  aleksandra4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  За една недела му е роденден на дечко ми.Му купив тегет кошула,тегет каиш.Ќе додадам чоколадо и писмо со честитка,ама мислам дека е малце...Да му купам паричник или некоја колекција плус? :?:
   
 8. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  Како сакаш, и вака не е малку.
   
 9. cinderella7

  cinderella7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  487
  Пол:
  Женски
  Квалитетни машки паричници и шалови каде можам да најдам, но да не се многу скапи?
   
 10. JasminaB29

  JasminaB29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2017
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  171
  Пол:
  Женски
  Во котон во рамстор или ситимол, таму имам видено. Сме купувале повеќе работи од таму па ми изгледаат квалитетни. :)
   
  На cinderella7 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Scorpio87

  Scorpio87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2016
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Помагајте феминки, би сакала да му купам на дечкото интересна престилка да пишува Kiss the cook и исто да му купам чорапки со дедо мраз, помогнете плс
   
 12. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  870
  Пол:
  Женски
  да го зезаш е ок ама за поклон на дечко па и баш баш не е..подобро купи му нешто друго
   
 13. Scorpio87

  Scorpio87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2016
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  10 godini sme vo vrska taka da sve i svasta sum mu kupila. Vistinskiot poklon e patuvanje, ova e kako sporeden poklon, i ne e zezanje ziveeme zaedno i pretezno toj gotvi bidejki go saka toa.
   
  На DAngel и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 14. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека на машко би му било интересно таква престилка и чорапи со Дедо Мраз, убаво вика членката погоре, подобро размисли за нешто друго:D
   
  На Avokado, Dust и PogbaPol им се допаѓа ова.
 15. Scorpio87

  Scorpio87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2016
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Fala,ne mi treba sovet za covekot so kogo ziveam i koj znam kako dishe. Prasanjeto bese kade da najdam a ne sto da mu kupam.
   
 16. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.168
  Допаѓања:
  124.366
  Пол:
  Женски
  Никаде не пиша дека бараш од КАДЕ да му купиш:rofl:

  Испринтај си.. не верувам дека во МК носат такви тракатанци со "смешни" натписи..
   
  На ***nekoja*** и ванилала им се допаѓа ова.
 17. Scorpio87

  Scorpio87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2016
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Kako i da e, se snajdov. Fala mnogu za "pomosta". Ubav den pozdrav
   
 18. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Женски, како функционира кај нас тоа праќање подарок на адреса? По пошта или? Другар ми сака да испрати на едно девојче за роденден ама само на филмовите имам гледано. Помош
   
 19. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
  По пошта. Со адреса, место, поштенски број и пожелно е име затоа што е наменет лично за неа. Ќе и го достават дома. Може да се случи и да и остават картичка на врата, па со неа да оди во пошта и да си го земе.
   
  На Leat му/ѝ се допаѓа ова.
 20. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.569
  Допаѓања:
  14.465
  Пол:
  Женски
  Некој да ми каже некоја страна ако знае што продава приврзоци?
  Ама ппд услов да вршат достава.