Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. Visab

  Visab Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Јас пак претходниот роденден што го имаше му подарив втор часовник, а летово ни е свадбата :inlove:

  Одговорив и на друг коментар претходно, со мојот вереник веке поминавме толку време заедно што морав да ги повторам подароците па за последниот роденден му го купив вториот часовник, а летово правиме свадба. Нема врска ова според мене.
  А иначе првиот беше оригинал Лакоста па батериите му откача, му стави нови и ете, пак заедно
   
  Последна измена од модератор: 11 декември 2017
 2. prinstongirl2

  prinstongirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  39
  Здраво сакам да ве прашам за совет. значи на дечкото му е роденден сега на 22, па бидејќи не живееме во ист град и поради х причини не можам да појдам кај него и да го изненадам сакам нешто да направам да смислам или да му направам нешто некое видео па да му го пратам или пак нешто да купам и да му пратам по карго, но сакам да е нес уникатно нешто на кое не можам да се сетам а знам дека постои нешто интересно незнам како да опишам стварно од шо ми е блокиран мозоков од мислење веќе не ми работи. Има 26 години и ќе полни 27. Ви благодарам однапред
   
 3. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.238
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  Можеби прашањево не е за тука, но оваа тема ми изгледаше како најсоодветна. Со еден дечко си пишуваме скоро месец и имаме излезено неколку пати и и двајцата знаеме дека ова ќе прерасне во нешто посериозно. Нему му е роденден на 2 Јануари и би сакала да му купам нешто, но немам идеја бидејќи не би сакала да биде нешто пренагласено туку да биде прикладно на ситуацијата.. Некој предлог?
   
 4. ВикторијаГ

  ВикторијаГ Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво сакам да ве прашам за совет...Дечкоми полни 16 год.За кратко му се ближи роденденот ,заедно сме 2 год...Сакам да купам златен приврзок буква(да ми каже некој колку пари од прилика би чинело?)Едно големо срце со натпис "Најдобар Дечко",и еден парфем...Па дали ми било доволно или е малку?Фала однапред :* :inlove:(ПОМООООШ:x:(:|)
   
  Последна измена: 18 јануари 2018
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.042
  Допаѓања:
  21.256
  Пол:
  Женски
  А да не претера малку? :?:
   
  На nensss, Ники. и Aquamarine93 им се допаѓа ова.
 6. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  20.988
  Пол:
  Женски
  Златото се наплаќа по грам, еден грам ти е триесетина евра па цената зависи од големината на привезокот.
  Секој одбира подарок според својата финансиска состојба, доволно е тој да биде одбран со љубов и внимание и да и прилега на личноста за која е наменет. Не придавај толку важност на неговата големина и вредност.
   
  На ***nekoja***, ВикторијаГ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  4.784
  Пол:
  Женски
  Zlatna bukva jas imam.vo forma na krugce I vnatre mojata bukva I ja plativ lani 460 denari
   
  На ВикторијаГ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ВикторијаГ

  ВикторијаГ Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  ...Да баш така мислев со моја буква внатре спакувано во посебно кутиче внатре со порака едно срце " Најдобар дечко" и еден парфем се надевам дека ќе му се допадне...
  Фала #Belgin1 :l:

  Па според мене не сакам да биде нешто посебно поголемо,а според тебе нз...:wasntme:
   
  Последна измена од модератор: 19 јануари 2018
  На Belgin1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.364
  Допаѓања:
  12.129
  Ти си го знаеш дечко ти, ама јас лично не би сакала да ми купи дечко ми буква негова да носам околу врат. Некако ми е глупаво, зошто би носела негова буква, како да ме обележал дека сум негова сопственост.

  Имаш други идеи, можеш алка, саат да му купиш, не мора баш буква.. А знаеш дека со буквата треба да купи златно ланче за ја закачи на него, можеби нема? Можеби нема пари да дава за златно ланче? Идејава не ми се допаѓа баш, баш.
   
  На cresa-jagoda и Dust им се допаѓа ова.
 10. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  14.462
  Пол:
  Женски
  Ако мислеш дека ке му се допадне купи го.
   
 11. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  4.784
  Пол:
  Женски
  @ВикторијаГ за две години ваљда сосема добро си го запознала дечко ти за да знаеш дали би му се допаднал или не подарокот.
  Ако буквата те фати 450 денари и срцето и парфемот се би дошло околу вкупно 1000 денари, според мене сосема доволно.
   
 12. PiaMia

  PiaMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  626
  Пол:
  Женски
  На дечко ми му е роденден следнава недела па се мислам да му земам новчаник. Некој предлог каде да купам поефтин до 500-600ден.? Во дуки дасо колку се отприлика?
   
  Последна измена: 21 јануари 2018
 13. Cricket

  Cricket Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  1.058
  Пол:
  Женски
  @ВикторијаГ ти си знаеш најдобро, ако има тој 16 години и ти си тука негде, подоцна ќе сфатиш за што ти зборуваме :nod:
  Ако си решила за златна буква, купи му. Баш добра идеја АМА ако е НЕГОВАТА буква. Зошто твојата? Мене ми испаѓа како да го присилуваш или нешто во смисла „ти купив подарок за мене“.
  Златна буква, парфем и тоа срцето воопшто не е малку. Секако, зависи и колкави ти се можностите, можеш за истиов подарок да поминеш и со 1.000 и со 10.000 денари. Вие си се знаете најдобро меѓу себе :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.137
  Допаѓања:
  99.815
  Што можам да искомбинирам со шише Морган за годишнина? :| За алкохолот сум се решила, ама некако ептен суво ми е како за годишнина само тоа. А шо друго веќе не знам, пробвам да се сетам шо му немам даено и некако не ми текнува. :') Се думав за книга која ја сака, ама не чита многу, особено во последно. Се думав за стрип или манга ама не знам каде можам да најдам Битолава, па ако знаете некаде ве молам насочете ме. Знам дека можно е да сака новчаник, ама новчаник немам купено ни за себе и немам идеја шо се смета за добар новчаник, поголем/ помал, со повеќе прегради или со повеќе места за картички? 8-|
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  507
  Пол:
  Женски
  Најважно од се е искреноста, почит, љубов и среќа. Џабе на некого поклони, ако не заслужува и ако не те сака искрено..
   
  На cresa-jagoda, hermosa и lunchy им се допаѓа ова.
 16. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.643
  Допаѓања:
  23.418
  Пол:
  Женски
  Зошто во една голема кутија, во Ск во Веро Џамбо јас земав тука има (за во Битола можеш да се распрашаш каде има )голем избор на големини и облици не го ставиш шишето кое си решила, внатре во него мали бајадера чоколадциња и можеш на убава хартија да напишеш некоја порака.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Borkicaa

  Borkicaa Нов член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Zdravo Feminki, pocnav da se gledam so edno momce. nema ni mesec dena. ubavo e se za toj period. pa za nekoja den mu e rodenden, pa bi ve zamolila da mi dadete nekoi idei sto bi mozela da zemam. bi sakala da e toa nesto ednostavno no ubavo.
   
  На Liddee му/ѝ се допаѓа ова.
 18. real madrid

  real madrid Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  На дечко ми за 1 недела полни 18 год па нез што да му купам.Можете ли да ми помогнете
   
 19. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.000
  Каде да најдам убав шах/табла во Скопје девојки? :)
   
 20. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  4.784
  Пол:
  Женски
  Можеш да му земеш некоја убава блуза, колекција, парфем, саат.