Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  25.823
  Пол:
  Женски
  Зависи што сака, ти си го знаеш најдобро. Земи му нешто кое му е потребно а знаеш дека го нема.
   
 2. Tina1997

  Tina1997 Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Zdravo..Za edna nedela mu e rodenden na partnerot..2 meseci sme zaedno..Bi sakala da mi pomognete okolu idejata i kreativnosta..Gledav idei na pinterest za sliki kako mal megjutoa nema koj da mi prati...razmisluvav za maicka od polo ili od replay ili paricnik od zara? Blagodaram odnapred inaku 23 polni..
   
 3. Bunny555

  Bunny555 Нов член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки:D. Нова членка сум на форумов па ми требаше време додека да ја најдам соодветната тема.
  За десетина дена правам со дечко ми 1 година, сакам да му направам нешто интересно, не само да купам и да му дадам. Па би сакала да ве прашам за некој предлог за поклон. Мене ми текна на портрет или катикатура од нас и уште нешто ситно, но би сакала да чујам и ваше мислење:inlove:

  Баш и јас тоа си размислував:?: И јас моментално треба да најдам некој поклон. Не знам што му се допаѓа на твојот партнер ти најдобро си го познаваш. Може ќе ти се допадне мојата идеја да направиш портрет или карикатура ... ама ако ти текне нешто интересно кажи ми и мене:D:rofl:
   
  Последна измена од модератор: 17 септември 2018
 4. Tina1997

  Tina1997 Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Паричник од massimo dutti или ralph loren..so baloni kolku sto polni godini i torta vo forma na srce kolku sto polni godini tolku svekji...i se spakuvano vo nekoja kutija unikatno...
   
 5. real madrid

  real madrid Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Денес е роденден на дечко ми,и сакам да му честитам роденден и преку радио но незнам како да смислам честитката да се многу изненади.Може помош
   
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.595
  Допаѓања:
  13.483
  Пол:
  Женски
  Уште малку му е роденден на сопругот. Ве молам идеја за поклон по можност да може да биде нешто персонализирано.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.553
  Допаѓања:
  188.066
  Пол:
  Женски
  Тие персонализираните сега се "ин" на фб кружат еден куп страни што работат на тоа верувам и надвор, како шољи на пример со некој исказ романтичен или ти и тој испринтано или маица некоја, последно ми остави впечаток весна што прави рамки со цртање по желба и со искажана мисла.. јас би тоа на пример.
   
 8. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.595
  Допаѓања:
  13.483
  Пол:
  Женски
  @vitamina може да ми дадеш линк од фб или инста од таа да видам што изработува?
   
 9. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.346
  Допаѓања:
  9.578
  Пол:
  Женски
  На мајка ми и е роденден деновиве а немам никаква идеа за поклон. Ве молам за помош
   
 10. Sanya20

  Sanya20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  233
  Пол:
  Женски
  Уште 2 недели нецели му е роденден на партнерот,ама што се вика се му имам купено...И кошула,блуза,каиш,дуксерка,патики,саат....Така да идеи за нешто друго:)
   
 11. TheGoldenPeach

  TheGoldenPeach Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2015
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  2.267
  Пол:
  Женски
  Еве од мене една идеја, ова последно го праев јас т.е. сликава е превземена од интернет, но нешто слично изработив. За секое сетило, по едно поклонче. Изборот е преголем, имаш еден куп опции, а и не мора да биде нешто скапо, но симболично. Беше воодушевен.
  1d0ecf70283be9e85bce63df63516482.jpg
   
  На Kikikikiri0405, cresa-jagoda и Juicy им се допаѓа ова.
 12. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  За роденденот му купив парфем и кошула.
  Нема многу голем избор за машки. Пример сум му купила блузи, новчаник, слика од нас двајцата, парфеми... Не бирам дали е годишнина или роденден. Така ми доаѓа и оп ке му купам.
   
 13. carangigia

  carangigia Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  4.720
  Пол:
  Женски
  Можеш да и купиш: кожна ташна, кожен новчаник, сет од природна козметика, накит, саат, блуза, марама, апарат за домаќинство, обувки и сл.

  Можеш да купиш: сет, машинка за бричење или потстрижување, рачно изработена лептир машна и копчиња за кошула (копчињата можат да бидат со негови иницијали).
   
  На cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.
 14. nensss

  nensss Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема ако има префрлете.
  Се ближи роденденот на дечко ми и нашата годишница,во ист месец роденденот на 11ти ама незнаеме датум за годишницата(негде после роденденот-една или две недели). Ми треба интересни мислења за подарок и како да направам. Инаку дечко ми полни 18. Се мислиме дали да ги прославиме двете заедно(што мене би ми било полесно со подарок) отколку посебно и треба два подароци... незнам како да направам,ако сте искусиле ве молам помогнете❤(за подарок повеќе префирам homemade, а него се ќе му одговара што и да му земам освен книги..)
   
 15. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.653
  Допаѓања:
  4.062
  Веќе некое време се мислам што да му земам за роденден, имам некои идеи ама би сакала некој совет. Она што е сигурно е дека планирам да му нарачам ЦД од неговиот омилен рапер, цело време ми збори за тој албум, така да тоа би ми било полн погодок, ама се мислам да му земам уште нешто зошто вака ми е многу штуро. Размислував да купам или нарачам некоја украсна кутија (ако нарачувам сакам да биде кутијата прасе themed :D) и внатре да го ставам цд-то и уште нешто, можеби рамка со наша слика и плус нешто благо. Другата идеја ми го вклучува цд-то и торта или cupcakes во форма на прасе. Ако имате некои дополнителни идеи, добредојдени се. :)
   
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  733
  Пол:
  Женски
  Направете нешто вакво интересно, лично вие, па да видите колку ќе се испорадуваат на вакви работи.:D
  Еве ви една интересна идеа што јас исто ја подарив на дечко ми за роденден со наши чоколатца и испадна доста интересно.


  upload_2018-10-5_23-34-20.png
   
  На SunnyGirl2 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Designer

  Designer Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  858
  Еве ви предлог за еден интересен поклон за партнер
  Купете му убави боксерки,шаренки:D Ги имате приметено оние како џеб внатре на боксерката што се?Епа таму ставете пакетче кондоми;) и земете убава картичка на која ќе напишете PULL DOWN INCASE OF EMERGENCY.Спакувајте ги во некоја кутија и во неа ставете мали чоколада.:party::party::party::*
   
  На SunnyGirl2, Kikikikiri0405 и Danncee им се допаѓа ова.
 18. Мачуле

  Мачуле Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Девојки каде може да се купат исти пижами за дечко и девојка?
   
 19. Designer

  Designer Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  858
  Sovrsena.mk на фб мислам имаше
   
 20. DarkGirl88

  DarkGirl88 Нов член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво.. Сакам да прашам дали некој од вас знае, каде би можела да купам постелнина од фудбалски клуб или нешто слично