1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.727
    Допаѓања:
    55.178
    Пол:
    Женски
    Зависи што сака, ти си го знаеш најдобро. Земи му нешто кое му е потребно а знаеш дека го нема.
     
  2. Tina1997

    Tina1997 Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Zdravo..Za edna nedela mu e rodenden na partnerot..2 meseci sme zaedno..Bi sakala da mi pomognete okolu idejata i kreativnosta..Gledav idei na pinterest za sliki kako mal megjutoa nema koj da mi prati...razmisluvav za maicka od polo ili od replay ili paricnik od zara? Blagodaram odnapred inaku 23 polni..
     
  3. Bunny555

    Bunny555 Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки:D. Нова членка сум на форумов па ми требаше време додека да ја најдам соодветната тема.
    За десетина дена правам со дечко ми 1 година, сакам да му направам нешто интересно, не само да купам и да му дадам. Па би сакала да ве прашам за некој предлог за поклон. Мене ми текна на портрет или катикатура од нас и уште нешто ситно, но би сакала да чујам и ваше мислење:inlove:

    Баш и јас тоа си размислував:?: И јас моментално треба да најдам некој поклон. Не знам што му се допаѓа на твојот партнер ти најдобро си го познаваш. Може ќе ти се допадне мојата идеја да направиш портрет или карикатура ... ама ако ти текне нешто интересно кажи ми и мене:D:rofl:
     
    Последна измена од модератор: 17 септември 2018
  4. Tina1997

    Tina1997 Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Паричник од massimo dutti или ralph loren..so baloni kolku sto polni godini i torta vo forma na srce kolku sto polni godini tolku svekji...i se spakuvano vo nekoja kutija unikatno...
     
  5. real madrid

    real madrid Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2016
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    Денес е роденден на дечко ми,и сакам да му честитам роденден и преку радио но незнам како да смислам честитката да се многу изненади.Може помош
     
  6. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Уште малку му е роденден на сопругот. Ве молам идеја за поклон по можност да може да биде нешто персонализирано.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Тие персонализираните сега се "ин" на фб кружат еден куп страни што работат на тоа верувам и надвор, како шољи на пример со некој исказ романтичен или ти и тој испринтано или маица некоја, последно ми остави впечаток весна што прави рамки со цртање по желба и со искажана мисла.. јас би тоа на пример.
     
  8. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    @vitamina може да ми дадеш линк од фб или инста од таа да видам што изработува?
     
  9. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    На мајка ми и е роденден деновиве а немам никаква идеа за поклон. Ве молам за помош
     
  10. Sanya20

    Sanya20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Уште 2 недели нецели му е роденден на партнерот,ама што се вика се му имам купено...И кошула,блуза,каиш,дуксерка,патики,саат....Така да идеи за нешто друго:)
     
  11. TheGoldenPeach

    TheGoldenPeach Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    3.669
    Пол:
    Женски
    Еве од мене една идеја, ова последно го праев јас т.е. сликава е превземена од интернет, но нешто слично изработив. За секое сетило, по едно поклонче. Изборот е преголем, имаш еден куп опции, а и не мора да биде нешто скапо, но симболично. Беше воодушевен.
    1d0ecf70283be9e85bce63df63516482.jpg
     
    На Kikikikiri0405, cresa-jagoda и Juicy им се допаѓа ова.
  12. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.611
    Пол:
    Женски
    За роденденот му купив парфем и кошула.
    Нема многу голем избор за машки. Пример сум му купила блузи, новчаник, слика од нас двајцата, парфеми... Не бирам дали е годишнина или роденден. Така ми доаѓа и оп ке му купам.
     
  13. carangigia

    carangigia Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    6.341
    Пол:
    Женски
    Можеш да и купиш: кожна ташна, кожен новчаник, сет од природна козметика, накит, саат, блуза, марама, апарат за домаќинство, обувки и сл.

    Можеш да купиш: сет, машинка за бричење или потстрижување, рачно изработена лептир машна и копчиња за кошула (копчињата можат да бидат со негови иницијали).
     
    На cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.
  14. nensss

    nensss Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2018
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Не видов ваква тема ако има префрлете.
    Се ближи роденденот на дечко ми и нашата годишница,во ист месец роденденот на 11ти ама незнаеме датум за годишницата(негде после роденденот-една или две недели). Ми треба интересни мислења за подарок и како да направам. Инаку дечко ми полни 18. Се мислиме дали да ги прославиме двете заедно(што мене би ми било полесно со подарок) отколку посебно и треба два подароци... незнам како да направам,ако сте искусиле ве молам помогнете❤(за подарок повеќе префирам homemade, а него се ќе му одговара што и да му земам освен книги..)
     
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Веќе некое време се мислам што да му земам за роденден, имам некои идеи ама би сакала некој совет. Она што е сигурно е дека планирам да му нарачам ЦД од неговиот омилен рапер, цело време ми збори за тој албум, така да тоа би ми било полн погодок, ама се мислам да му земам уште нешто зошто вака ми е многу штуро. Размислував да купам или нарачам некоја украсна кутија (ако нарачувам сакам да биде кутијата прасе themed :D) и внатре да го ставам цд-то и уште нешто, можеби рамка со наша слика и плус нешто благо. Другата идеја ми го вклучува цд-то и торта или cupcakes во форма на прасе. Ако имате некои дополнителни идеи, добредојдени се. :)
     
  16. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Направете нешто вакво интересно, лично вие, па да видите колку ќе се испорадуваат на вакви работи.:D
    Еве ви една интересна идеа што јас исто ја подарив на дечко ми за роденден со наши чоколатца и испадна доста интересно.


    upload_2018-10-5_23-34-20.png
     
    На SunnyGirl2 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. Designer

    Designer Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2018
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    861
    Еве ви предлог за еден интересен поклон за партнер
    Купете му убави боксерки,шаренки:D Ги имате приметено оние како џеб внатре на боксерката што се?Епа таму ставете пакетче кондоми;) и земете убава картичка на која ќе напишете PULL DOWN INCASE OF EMERGENCY.Спакувајте ги во некоја кутија и во неа ставете мали чоколада.:party::party::party::*
     
    На SunnyGirl2, Kikikikiri0405 и Danncee им се допаѓа ова.
  18. Мачуле

    Мачуле Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Девојки каде може да се купат исти пижами за дечко и девојка?
     
  19. Designer

    Designer Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2018
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    861
    Sovrsena.mk на фб мислам имаше
     
  20. DarkGirl88

    DarkGirl88 Нов член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво.. Сакам да прашам дали некој од вас знае, каде би можела да купам постелнина од фудбалски клуб или нешто слично