Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Некој да ми дај предлог шо да му купам за роденден?
   
 2. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.691
  Допаѓања:
  24.810
  Пол:
  Женски
  Паричник, каиш, колекција, омилен парфем, убав пијалок, ти го знаеш најдобро што би сакал и неговиот вкус.
   
  На MeAfterYou му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам
   
 4. theboy

  theboy Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  30
  Zdravo devojki edna pomos ako moze od vas? :D devojkami za nekolku dena ke diplomira, pa bi sakal da mi pomognete okolu toa sto da izberam kako poklon. Vi blagodaram oddnapred :)
   
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.791
  Допаѓања:
  109.430
  Пол:
  Женски
  Можеш убав часовник, комплет сваровски, накит од пандора...сепак зависи колку време сте заедно, колку си во можност со финансии за подарок, што сака она и што носи...ти најдобро ја познаваш :)
   
  На ranetasrna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  67.360
  Пол:
  Женски
  Уплати викенд за двајца.можеш во банско или некаде у мк.
  Обично така правам па и двајцата уживаме за родендените.
  Оваа година му купив магнетна белегзија. Си ја носи и мн ми е убава. Тој исто за мојот роденден ми купи
   
 7. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  2.144
  Пол:
  Женски
  Јас сакам на дечко ми за овој роденден да му купам дрон. Не најдов тема за технологија, па морав да прашам овде дали има некој/а што се разбира од дронови? Ако има такви, би ви била благодарна ако ми пишете да ми помогнете :)
   
 8. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.769
  Пол:
  Женски
  Ми треба предлог подарок за именден.
  Дали има некој/а порачано од оваа страна?
  Screenshot_2018-12-13-13-05-43.jpg

  Сакам нешто вака, или предложете ми некоја сигурна страна од каде што можам да порачам. :)
   
 9. Aquanalia

  Aquanalia Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Zdravo,se izvinuvam za latinicata.Dali nekoj mozete da mi kazete kade mozam da najdam puri? Gi ima vo paketcinjata na ovie sto izrabotuvaat kreativni podaroci i slicno,no iskreno mi se skapi.. Sakav da zemam puri i da gi kombiniram so drugi raboti sama...I da bude nekoe mesto sto vrsat dostava zatoa sto ne sum od Skopje.
  Vi blagodaram
   
 10. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.389
  Допаѓања:
  104.484
  Пол:
  Женски
  Јас од тобако имам купувано.
  Има и поефтинки таму. Мислам дека имаше и по 150 ден три пури во кутија.
  Има и од иљадарка
   
  На Aquanalia му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TheGoldenPeach

  TheGoldenPeach Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2015
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  2.267
  Пол:
  Женски
  Јас за дечко ми порачував онлајн од овде, специјализирана продавница за пури во Ск., ги контактирав на маил. - http://www.lga.com.mk/cigars
  Можеш да си разгледаш цени, има и комплети, а може и ти да си направиш комбинација од различни брендови по една, јас така направив. 5 пури ми фатија околу 1500 денари, достава бесплатна. Е сега ко што кажа членката погоре, можеш да провериш во тобако, баш пред некој ден видов дека има и таму, за цени кога прашав ми рекоа од 150 денари па нагоре.
   
  На Aquanalia му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Aquanalia

  Aquanalia Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  A imaat tie internet strana ili nesto zatoa sto ne sum od Skopje pa da mozam da se dogovoram za dostava? Ti blagodaram na odgovorot

  Blagodaram:*
   
  Последна измена од модератор: 30 јануари 2019
  На TheGoldenPeach му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.389
  Допаѓања:
  104.484
  Пол:
  Женски
  Абе тобака обични . Мислам у секој град има .
  Немам видено страна од тобако некое на нет
   
  На Aquanalia му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kate.m23

  Kate.m23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2016
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Mu se blizi rodenden na decko mi (24god.)a I odma posle pola mesec praime 3 godini..nemam ideja za sto da kupam,se mislev za 3 godini karikatura da napraam a za rodenden navistina nemam ideja ,prakticen tip e megjutoa se raduva I na romanticni raboti ..trenerki novcanik kais parfemi ramki so slika kjebence kutija so cokoladi se toa mu imam podareno,ke ve molam za nekoja ideja za rodendenov
   
  На Stefybutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 15. miselova95

  miselova95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2017
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Мојот дечко оди да работи на страна, сакам да го изненадам со подарок во куфер, ајде давајте предлози ве молам.
   
 16. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.335
  Допаѓања:
  129.163
  Пол:
  Женски
  Стави му едни твои гаќички во куфер.. доста му е ;)
   
  На cresa-jagoda, Biny, duffi и 2 други им се допаѓа ова.
 17. miselova95

  miselova95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2017
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Ме насмеа, добра идеја, ти благодарам :inlove::D
   
 18. ribabiba

  ribabiba Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  64
  Може наочари за сонце.
   
  На miselova95 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. BlackLady24

  BlackLady24 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  :)На дечко ми му е роденден во сабота и не ми текнува баш што да му купам,барав во штип новчаник но не најдов некој убав може некој предлог од каде да купам или немора да е тоа може и нешто друго веќе не ми текнува што да купам:)
   
  На Tekkyi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.769
  Пол:
  Женски
  Некој парфем или можеби колекција, ваша слика плус кутија со причини зошто го сакаш , блуза, вратоврска, можеш да нарачаш некој подарок по нарачка на пример чоколадо со твој текст и вино , да направиш во кутија со сите негови омилени чоколади што ги сака, или украсна кутија со негови омилени алкохолни пијалоци од тие малите шишиња.
  Толку ми текна, размисли што сакат :D
   
  На BlackLady24 му/ѝ се допаѓа ова.