Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  532
  Пол:
  Женски
  За скоро време му е роденден на најдобар другар. Сакам да му купам нешто што ќе остане за успомен, нешто со вино да е .Гледав по нет интересно спакувани вина во кутии, ама сфатив дека таа е обична картонска кутија што ќе се фрли, виното ќе се испие.
  Е сега најдов на една страна кутии за вино, амаа дрвени и плус со реквизити за вино. Што мислите за една таква и во неа секако вино да има, напишано нешто на него ?
   
  На Sofi.ja и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. Stefybutterfly

  Stefybutterfly Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Здраво, ако може предлог за подарок за дечко. До сега му имам поклонето: часовник, кошули, мајци, паричник, долна облека, парфеми, разни пораки со слики... веќе немам идеи а сакам нешто практично. Инаку полни 26 :^):^):?::?:
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Stefybutterfly

  Stefybutterfly Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  А што ставаше внатре?
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  Najcesto za rodendeni prvite godini od vrska si kupuvavme po nesto, sega odime zaedno si birame koj sto saka ili pak se dogovarame da setneme nekade na podalecna destinacija.
   
  На Stefybutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.595
  Допаѓања:
  5.291
  Подарок за сопруг? Идеја ?
  Не е спортист. Нема хоби..
   
 6. Daj te idea

  Daj te idea Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Devojki kazete nekoja idea za poklon za masko za 18ti rodenden za decko mi
   
  Последна измена: 8 септември 2019
  На Packka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Svetoslava

  Svetoslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  110
   
 8. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Дали ми е добра идејата за роденден на мојот дечко да му подарам кутија со слики која што се состои внатре од уште помали ктуии со слики и во најмалата кутија на мали ливчиња да напишам помали текстови(мислам дека ме разбирате),да купам блуза,колекција парфем и милка чоколадо.Се тоа убаво да наместам а околу да ставам свеќи.Или премногу е?Или дајте ваши идеи.
   
 9. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  3.526
  Пол:
  Женски
  Кутиите, омиленото вино и чоколадо мислам доволно ќе биде
   
  На jasbi и butterfly.285 им се допаѓа ова.
 10. Daj te idea

  Daj te idea Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ubava idej imas mozes i so svejkite da ja napravis brojkata sto ja slavi da kupis 2casi za vino i vino i ti seto toa da go spremis nekade nadvor i da go viknes da dojde
   
  На butterfly.285 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.685
  Допаѓања:
  30.684
  Пол:
  Женски
  Кошула,маица,паричник или парфем/дезодоранс и гел за туширање,зависи од твоите можности.
  Ако можеш да си дозволиш,искомбинирај повеќе работи.
   
 12. Dynamite

  Dynamite Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Сребрена плочка за приврзок изгравирана со некој текст од песна или нешто сл што ви значи
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Подарок за 18ти роденден но на другар???
   
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.790
  Допаѓања:
  109.429
  Пол:
  Женски
  Јас му земав на најдобар другар за 18ти кошула, (као блуза ама со крагња модерна верзија нешо као објаснив леле:rofl:), парфем STR8 и чаша во форма на костур дека медицинари демек па нешто анатомија као да го асоцира на другарката од средно, цело време си ја слика за стори, ептен му ја погодив иако беше ситница... :rofl::rofl:

  Можеш да му земеш некоја чоколада, парфем и уште нешто поситно, зависи колку сте блиски. :) Баш нешто такво што те асоцира на него, не мора прескапо нешто да е и ситница да е ама да е со љубов подарено. Сигурно познаваш што сакаш, чим се дружите. :)
   
  На cresa-jagoda, Alisa22 и butterfly.285 им се допаѓа ова.
 15. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.789
  Допаѓања:
  3.332
  Пол:
  Машки
  [​IMG]  И ги купив пред два месеци за вчера да и ги подарам.

  Се изнасмејвме, пошто девојче ко девојче се испофали меѓу другарките и вика " Тебе повеќе те испофалија и честитаа дека си внимателен итн, отколку јас што добив честитки за роденденот " :D
   
  На Ingvild, cresa-jagoda, SunnyGirl2 и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Angela_115

  Angela_115 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите. За 4 месеци му е роденден на дечко ми ама јас си почнав да планирам па секој месец да му купвам по нешто. Инаку одиме 1 и пол година а тпј ќе прави 18. Сакам да го памети овај роденден. Што мислите: повеќе работи искомбинирани или нешто поскапо. Епа вака, бидејќи често го викам бебе, се зафркаваме, му давам бебешки работи блузи киндер јајца и си се смееме, па мислев да му купам топлинки од оние огромните како мечиња, чоколада иии??? Помош ве моламмм. И други идеи се добредојдени.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.519
  Допаѓања:
  8.776
  Пол:
  Женски
  Топлинки од големите како мечиња? Дали сериозно мислиш дека ќе ги носи ?
   
  На Ugly Duckling и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  8.236
  Пол:
  Женски
  Може тоа да и биде нешто како зафрканција затоа што секако нема да ги носи.Но јас сепак сум за нешто многу по оригинално од тоа.Затоа што ова е ептен детско барем за мене. @Angela_115 пиши ми порака ќе смислиме нешто.
   
  На SunnyGirl2 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  7.873
  Пол:
  Женски
  Дечки не знаев кај да го сместам прашањево па одлучив за тука...
  Дечко ми на 23 ноември заминува на десет дена во странство на шетање и цело време ми зборува као ти ќе ме заборавиш додека сум таму бла бла:rofl: Е сега ми треба идеја за мало изненадување пред да оди, да си го испратам некако интересно.. Хелп:D
   
 20. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  8.236
  Пол:
  Женски
  Ќе го викнеш кај тебе дома ќе уредиш се убаво со свеќи,ќе се облечеш во секси долна облека.
  Ќе ја уклучиш тамy некоја хот песна.Коа ќе флезе ќе го фраснеш во кревет tenor.gif
  После ќе започнеш да играш на песната download.jpeg
  И на крај
  sensual-kisses.gif
   
  На cresa-jagoda и krofnicka27 им се допаѓа ова.