Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  1.209
  Пол:
  Женски
  Хахахха верви и јас не сум, ама успеав. Срцето го напрајв од стиропор исеков, после го покрив со хартија за украсување и најтешкиот дел, лепењето на киндерот со силикон, и после ги врзвиш само и тадамммм готово е хахахаха.
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.708
  Допаѓања:
  119.357
  Пол:
  Женски
  Да, да, баш така. Лесно и брзо се прави, а слатко е. :inlove:
   
  На cresa-jagoda, BlackMistery, DevilGirl212 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  1.209
  Пол:
  Женски
  И вака нешто ми паѓа на памет, ама не знам што би ставила во сите кутии :?:
   

  Прикачени фајлови:

 4. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  1.209
  Пол:
  Женски
  Уште послатко е ко ќе го јадит, односно заедно ќе јадите :D:D:l:
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.708
  Допаѓања:
  119.357
  Пол:
  Женски
  Во средно една правеше од клас вакви. И јас имав ваква идеја ама некако не ми е нешто, сите идеи за идни поклони ќе ги истрошам после... :tmi:

  Еве што може да ставиш:
  Во taste: чоколадца.
  Во smell: парфем.
  Во sound: ЦД со ваши омилени песни (баш дека е oldschool е интересно) или пак слушалки. :D
  Во touch: можеш ракавици, капа (таман е зима, не е скапо ова, а ако носи тоа е погодок), ако не пижами, боксерици (ако сакаш уште посекси нешто :D), каиш, новчаник може, приврзок...
  Во sight: цртеж, писмо, видео игра ако е по тоа, карти за филм за да гледате заедно ;)

  Има многу идеи, на нет јас се инспирирам ептен :D
   
  На cresa-jagoda, BlackMistery и DevilGirl212 им се допаѓа ова.
 6. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  1.209
  Пол:
  Женски
  Може да ти пишам лп, дан ме прочита случајно? Хахаха
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.708
  Допаѓања:
  119.357
  Пол:
  Женски
  Пиши :)
   
  На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stayy W

  Stayy W Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2018
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  554
  Хелп идеален подарок за партнер кој е медицинско лице предложете некоја идеа што би му земалаа ?
   
 9. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.115
  Пол:
  Женски
  Зависи какво медицинско лице, но стетоскоп е секогаш добра идеја.
   
  На Stayy W му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Stayy W

  Stayy W Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2018
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  554
  Добра идеја за ваков подарок
  Таков подарок веќе има , но ти благодарам за идејатаа .
   
 11. An43

  An43 Нов член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали знаете негде во скопје да прават машки белегзии по сопствен избор, односно ми треба само на белегзијата да има две букви, не е битен материјалот на белегзијата.
  Фала
   
 12. barba12

  barba12 Активен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Decko mi e vo stranstvo vekje 10 meseci za edna nedela ke ide.. Ke bidi kratko tuka pa pak zaminuva. Sakam da mu zemam nekoe poklonce znak na vnimanie neshto malo megutoa interesno.. Ne sakam alista casovnici novcanici parfemi..nesto drugo predlozete ?
   
 13. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  12.137
  Пол:
  Женски
  Неколку идеи во спојлер
  782578C8-9089-47F8-A926-6AA69F8851C3.jpeg 34E5AE1A-86E4-4FE3-872F-06006B73E97C.jpeg 64AFB512-D412-4EC8-AD0D-3448834E32CE.jpeg E3D1E265-3315-4137-96C0-8E45C1B5DEEC.jpeg 5ECBA944-CB85-4FEB-B203-F8DBF4F52A2C.jpeg 08CD01ED-6161-4AA4-B14A-355DBC37F1F7.jpeg
   
  На cresa-jagoda, barba12 и RosettaStone им се допаѓа ова.
 14. barba12

  barba12 Активен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
 15. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  12.137
  Пол:
  Женски
  Привезоците во златара да ги нарачаш, на пр Јетко силвер ( ги имаш на инстаграм), навлака за перница каде што принтаат маички, рамките кај странициве за изработка на подароци или сама да си ги направиш.
   
  На cresa-jagoda и barba12 им се допаѓа ова.
 16. Biricik

  Biricik Нов член

  Се зачлени на:
  15 мај 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Дечко ми има роденден наскоро, Сакам да му купам шал од кашмир, се мислам меѓу сив и црн. Би купиле ли црн шал на партнерот , би носеле ли скроз црн шал?
   
  На unforgettable.u му/ѝ се допаѓа ова.
 17. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  3.389
  Пол:
  Женски
 18. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Јас на мојот дечко не му купив ништо за роденден. Знам можеби е чудно но јас сум личност што ако не сакам и немам желба не ти купувам и крај. Еве сега имам идеја да му купам нешто еден месец покасно. Можеби е лошо но на побитни личности така а тие што не ми се битни не ми е ни гајле што ќе им купам.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.122
  Допаѓања:
  23.564
  Пол:
  Женски
  Јас на мојот му купив јакна.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 20. neongirl07

  neongirl07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2015
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  282
  Пол:
  Женски
  Што можам да му купам со оглед на тоа што моловите се затворени?
  Ако знае некој интернет страница за нарачки за машка облека нека пише.
  Ви благодарам