1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Роденденски подарок

    Девојки во октомври му е роденден на дечко ми .Полни 18 години.Значи не глеа фудбал,книги и парфеми,мечиња и блузи ми е некако...како на другар да му купувам подарок.А сакам да биде посебно.Можда некое изненадување ама она баш изненадување...значи оние идеи торта свеќи...тоа е се океј ама глупо е само тоа да се купи...Па незнам...идеи? :?:
     
  2. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Роденденски подарок

    Незнам ама ова видео мислам ќе ти помогне:

    http://www.howcast.com/videos/117938-Ho ... or-Someone

    Еве и ова:

    http://www.howcast.com/videos/418153-Ho ... -Boyfriend

    Се надевам ќе добиеш од овие видеа некоја идеа :)

    Едит:Еве и како да го спакуваш односно украсиш поклонот сама ако сакаш:

    http://www.howcast.com/videos/70828-How ... Creatively
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  3. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Роденденски подарок

    Ако доаѓа кај тебе дома направи ми изненадување со свеќи некој балон и честити му го роденденот не е се во поклонот!
     
  4. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Роденденски подарок

    Фала девојки но...не ме свативте...сакам нешто онака...знаете да го изненадам.Буквално од памет да се извади но да иам и поклон нешто убаво...значи незнам стварно....Не е работата до поклонот но јас стварно го ценам трудот и ...незнам...Сакам онака воопшто да не очекува нешто од мене иии нешто БУМ :D хаха :D да биде вистинско ИЗНЕНАДУВАЊЕ :) И незнам...ајде веројатно до октомври ќе смислам :/
     
  5. milchyy

    milchyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Роденденски подарок

    Ejj lugjeee kje ve molam pomosh..! na dechko mi denes mu e rodenden ama e mnogu napalen.. ushte ne sme se videle i neznam kako da mu go chestitam rodendenot nesakam toa da bide obichno kako na primer mache da si mi zhiv i strav da ti se mnozhat godinite itn itn.. sakam da e neshto poishe da go zapali :DD aj ve molam pomagajte imam ushte rechisi 15 min
    [mod-kirilica:bowfltpj][/mod-kirilica:bowfltpj]
     
  6. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Поклон за роденден

    Ај ве молам некој предлог за поклон.утре му е роденден на дечко ми и не знам што да му купам. :@ фала однапред :*
     
  7. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Роденденски подарок

    Епа ти си го знаеш највеќе, што сака итн..
    според мене можеш да му купиш парфем, или некоја кошула, маичка и така има во теранова попуст ;)
     
  8. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок

    За овој роденден на дечко ми му купив маица. Е сега, за да не биде само тоа, можеби ќе земам и некоја колекција, или пак црвено вино, чоколадо и толку :)
     
  9. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Роденденски подарок

    Моето сонце, ОБОЖАВА палачинки, и многу сака да има онаква плотна за палачинки, порано ми збореше како ја имало во нептун некој негов другар си купил, па сакам со тоа да го изненадам за роденден... Да не знаете, да сте виделе негде и колку пари е? Вистина не ми текнува што друго би му купила, еден месец по роденденот му е дипломска, ај за тоа имам смислено, ама за ова... Тој е виолинист, и стварно незнам што би му купила нешто друго... Ако имате и друга идеа, просветлете ме...

    П.С. плус ќе нарачам торта и ќе ја оставам во ресторанот кај што ќе седиме претходно и во текот на вечерта ќе му излезам со запалени свекички.. Имам идеа и за тоа.. Само подароков ме кочи :D
     
  10. Buterfly-girl

    Buterfly-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Роденденски подарок

    за мене убав подарок е слика од вас двајца, убаво направена, во убава рамка... ќе му стои во соба и секојдневно ќе ја гледа. ако е парфем или нешто слично, ќе се истроши и толку, ова останува...
     
  11. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Роденденски подарок

    За годишнината ни, пред 3 месеци му направив сложувалка од наша слика, е сеа не иде слика, плус мене роденден, ми е нешто лично за него да купам, е сега, сакам и торта со наша слика, да не знае некој каде прват, евтини, вкусни и со слика? :lol: И да, предлог како да му излезам со тортата а да бидеме кај него? :D
     
  12. Asja

    Asja Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    459
    Допаѓања:
    1.109
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок

    najvkusni torti pravat vo Kuvertira..toa ti e vo Butel,no imaat dostava..pravat sekakvi torti..ako si zainteresirana povekje,kje ti pratam lp :)
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Роденденски подарок

    Да заинтересирана сум, ај пиши ми број нешто како би ги исконтактирала...? :D
     
  14. neltu

    neltu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    9
    Роденденски подарок

    Значи на дечкоми му се ближи роденденот и стварно незнам што да му купам.
    Што не си имаме подарувано. Мечиња, часовници, шал, парфеми, накит, слики, привезоци.

    Мислев во некоја голема кутија, да ставам 2. 3 помали и во најмалечакта, да биде полна со кондоми, и внатре да има едно писменце.
    Но што друго би одело со ова ? :o
     
  15. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.008
    Допаѓања:
    5.894
    Роденденски подарок

    Ти во долна облека со пригушено светло :wasntme:
     
  16. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Роденденски подарок

    Преубави торти со слика прават и во Шарлота. Стварно се многу вкусни, до сега немале утка. Не знам каде точно им се наоѓа слаткарата (мислам дека негде кај Маџари) ама вршат и достава, а ги има и во Супер Тинексот во Аеродром кај Американ Колеџ.
     
  17. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    Роденденски подарок

    ИДЕА ЕДНА ЈАС ЕДНАШ ЈА ИСКОРИСТИВ Е НЕКОЈ ДРЖАЧ ЗА ВИНО И УБАВО ВИНО ВНАТРЕ ИЛИ ПАК ОД ОНИЕ КУТИИНЕ ЗА ВИНО НЕ СЕ СКАПИА СЕПАК И ВИНОТО ДА СЕ ИСПИЕ КУТИЈАТА ИЛИ ДРЗАЧОТ ОСТАНУВА ГИ ИМА ВО МАРКЕТИТЕ ИЛИ ВО ПРОДАВНИЦИНЕ СТО СЕ ЗА ПОДАРОЦИ КАЈ ШТО ИМА ЧАШИ ТАКВИ РАБОТИ .ЕДНАШ ЗА ВАЛЕНТАЈН МУ КУПИВ СВЕКА ОКОЛУ ПОЛА МЕТАР БЕШЕ ВО ЧАША СУПЕР СПАКУВАНА НЕ БЕШЕ БАШ ЕВТИНА И ПОСЛЕ МИ ДОЈДЕ ИДЕА ШТО АКО СО НЕА НЕКОГАС РАСКИНЕМЕ И СИ ПРАВИ СО ДРУГА РОМАНТИКА ...ХАХАХ .... МАЛА ШАЛА .....ПОЗЗЗ
     
  18. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Роденденски подарок

    Случајно некако да не ви паѓа на памет некој подарок што би имал допирна точка со филмот Гладијатор? Мојон едноставно го обожава, па ако може нешто да се изнајде? :P
     
  19. neltu

    neltu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    9
    Роденденски подарок

    Абе знам за тоа..
    Ама мислев некое друго поклонче..
    Предлог?
     
  20. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Роденденски подарок

    Јас мислев да му подарам кутија за часовници, некоја по интересна така, фетиш му се часовниците |(
    Или пак, новчаник и прасенце (или каиш) :D
    Или пак, ташна за лаптоп-от од Nikе, ваква некоја [​IMG]