1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подароци за деца

Дискусија во 'Дете' започната од Luna♡, 4 декември 2017.

 1. Luna♡

  Luna♡ Нов член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво мајки. Поканети сме на роденден на детенцето кај едни пријатели што скоро се запознавме. Е сега не знам што да му земам поклон. Се работи за 2 годишно девојче.
   
  Последна измена од модератор: 20 декември 2017
 2. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  4.311
  Пол:
  Женски
  @Luna♡ Сега бидејќи е зима можеш да му купиш капче волнено. Дебели пижамчиња, џемперче, меко плишано ќебенце исто мислам се добар предлог и не се скапи.
   
  На Luna♡ и Monella им се допаѓа ова.
 3. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.321
  Допаѓања:
  246.401
  Пол:
  Женски
  Совет што да купам за девојче за 8ми роденден. Не живее во мкд но тука ќе го прослави.
   
 4. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.197
  Пол:
  Женски
  Aj sliki od torti za idea za masko rodenden i krstevka vo edno :)
  Fala vi najmnogu :)
   
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  14.608
  Допаѓања:
  70.669
  Пол:
  Женски
  Имаш таква тема, декорации нешто за роденден се викаше... :)
   
 6. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.197
  Пол:
  Женски
  Isto vo dete da baram?
   
 7. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  14.608
  Допаѓања:
  70.669
  Пол:
  Женски
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  31.355
  Пол:
  Женски
  Кума сум на 5 годишно дете, женско е. Е сега и е роденден, алишта имале многу, велосипед има и незнам што да купам. Лани и купував убава постелнина, па да не биде исто пак оваа година. Ништо не ми иде во глава, некој предлог?
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.413
  Допаѓања:
  7.741
  Пол:
  Женски
  nesto sto ke i koristi,neznam nekoja nokna lampicka?nekoj ukras za sobata?nekoja ubava igracka ?
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.615
  Допаѓања:
  4.957
  Пол:
  Женски
  Што да купам за втор роденден на девојче? Не знам што е за нивна возраст ниту што им е интересно.
   
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.750
  Допаѓања:
  222.483
  Пол:
  Женски
  Мајки а подарок за 2 год дете? идеи?
  За мојот прашувам иначе. Све има.. и немам идеја.
   
 12. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  21.325
  Пол:
  Женски
  Штом има се ја би некоја играчка на која знам дека ке и се израдува и парички на сметка. Така и правам. Конкретно мојов одамна збореше за ксилофон ( го гледаше по цртани) тоа му купив се изнарадува дете и нешто на сметка му ставивме.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.432
  Допаѓања:
  120.085
  Носев тетратка, молив и смоки кај другарчињата... се гледаше кој ти купил поубава тетратка :D Не гледавме колку, битно ни беше да се забавуваме. Колку се променети времињата....
   
  На PUPICA, Kitten, tincemajmunce и 2 други им се допаѓа ова.
 14. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.745
  Допаѓања:
  18.062
  Пол:
  Женски
  Женички, кажете идеја за поклон за 9 годишно девојче за роденден. Што е ИН моментално на таа возраст? Сакам да си ја израдувам внукичката со нешто убаво.
   
 15. kiki_riki

  kiki_riki Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  2.010
  Допаѓања:
  16.899
  Пол:
  Женски
  Можеш ќебе со нејзиниот омилен цртан лик.
   
 16. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Мајки на кумашинчето овој месец му е роденден, полни 2 години. Јас освен облека немам идеја што др да му купиме. Лани му купивме пд точачињата што се туркаат одзади ги знаете стандард се секаде ги има. Годинава немам идеја. За поголемо точаче мал ми е 2 годинки има, коли на акумулатор ми се нереално скапи и немам идеја што. Ајдр помогнете ми вие што сте купувале ичи вашите деца што добивале за роденден. :):)
   
  Последна измена од модератор: 6 октомври 2018
 17. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.179
  Пол:
  Женски
  Играчка. Реално децата највеќе се радуваат на играчки.
   
  Последна измена од модератор: 6 октомври 2018
  На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.230
  Допаѓања:
  32.651
  Пол:
  Женски
  Покрај алиштата можеш да му земеш количка на батерии што се ушравува со далечинско. Мојот доби за роденден тоа па од сите подароци на тоа нај се израдува.
   
  Последна измена од модератор: 6 октомври 2018
  На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kiki_riki

  kiki_riki Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  2.010
  Допаѓања:
  16.899
  Пол:
  Женски
  @Angel.girl зависи од детето на што најмногу се радува и сака. Можеш книга, коцки, автомобили, животни, роботи и сл. Ти најдобро го знаеш со што би се израдувало.

  Доколку сакаш попрактичен поклон доколку има детска можеш некое убаво ќебе со некој јунак од цртан филм, постелнина. Исто така сега можеш топлинки (сегс сигурно ќе им треба), некоја јакна.
  Доколку често патуваат во просветно дело има интересни мали куферчиња со јунаци од цртаните филмови.
   
 20. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  8.318
  Допаѓања:
  38.957
  Пол:
  Женски
  Можеш баланс точаче. Таман за над две години се.
   
  На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.