1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Розева коса

Дискусија во 'Коса' започната од cveke123, 30 март 2012.

 1. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  Не дека одам по трендовите, но многу се зачудив на новиов.
  Сега било тренд да се исфарбаат прамени или па целата коса во некоја
  боја како розева, сина, виолетова... Многу чудно...
  Сепак би изгледало интересно :lol:
  Ама за мене, ни за 100 години 8)
  што мислите вие, за овој така наречен тренд...

  Ако не привлекува дискусија, слободно во кантаа :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Розева Коса???

  Мојот најголем кошмар се остварува - се враќаат 90-тите. :drunk:
   
  На Gea и TennisBabe им се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.275
  Допаѓања:
  144.491
  Розева Коса???

  Не е предмет на дискусија и не привлекува таква било што кога...е розево у прашање,а не па уште розева коса.
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Розева Коса???

  Како што знам луѓе сме, не папагали.
   
  На sandramnmp, biggirlsdontcry и eli25 им се допаѓа ова.
 5. marija994

  marija994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  194
  Розева Коса???

  [​IMG]
  :lol: |(

  Секако дека не!
   
  На angelche16 и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
 6. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Розева Коса???

  Вака нежно розево и виткано ми изгледа примамливо и слатко.
  Ама да опниш јако розева од оние фуксија,маџента или како и да се викаат,тоа ми е многу селски.
   
  На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.279
  Допаѓања:
  99.609
  Пол:
  Женски
  Розева Коса???

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  а како може да се добие ваква нијанса на розево? :?:
   
  На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Розева Коса???

  [​IMG]

  :inlove: ВАКВА САКАМ :inlove:
   
  На guguence му/ѝ се допаѓа ова.
 9. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Розева Коса???

  Не ми се допаѓа.
   
 10. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  Розева Коса???

  Нееее!!! Не би ти препорачала.
   
 11. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Розева Коса???

  Хахаааааааа, оваа се викаше Зорица Брунслиќ нели? Она секогаш ќе е у тренд, пошто нема боја со која не си ја исфарбала косата. :D Розева, виолетова,портокалова......
  Шала на страна, вакво јако не ми се допаѓа, тоа нежното не е лошо. Ама јас не би, никогаш!
   
 12. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Розева Коса???

  Колку ми е розев животов уште розева коса ми фали.
  А понекогаш ме маваат точки и така ќе ја снема пак за некое време, па да пробам :D
   
 13. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.440
  Допаѓања:
  10.647
  Ау не никако!!!Погрдо не би можело да изгледа.
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Не не не ! Плава, црна, кафеава, шатирање имаш други опции :) :) :)
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 15. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  189
  Кога и да видам некој вака фарбан одма ме потсеќа на...

  [​IMG]
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Не иде у обзир фуј ,црвена може али розева :puke:.
   
 17. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Тууу нема шанси, гадно е!
   
 18. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Ја би се напрајла ваква ама не на долго, зш ова розова нема да ми одговара на зелените трењерки. :P

  [​IMG]
   
 19. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Мојата наставничка од основно ја фарбаше косата во сите бои. Знам дека на мојата полуматура таа се појави со розева боја на косата, на ништо не личеше, ништо :D
   
 20. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Никако розева! Како лампион ќе се чувствувам.
  Пред некое време пред Веро видов една баба со розева коса, неможев да воздржам, а да не се насмеам :lol: