1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Романтика

Дискусија во 'Врски' започната од elena99, 12 декември 2009.

  1. elena99

    elena99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Sto mislite koi se po romanticni, mazite ili zenite. Dali vie praktikuvate romantika.I kazete mi nekoj sovet za ubava romanticna vecer da go iznenadam nesto decko mi. ;)
     
  2. Snezna-Kralica

    Snezna-Kralica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    Мислам дека сме подеднакви, само што некој то го искажува повеќе а некој помалку, јас сум многу романтична душа и практикувам романтика.А идеа за романтична вечера, нека биде ненајавено нека свират песни кои будат убави и значајни моменти направи нешто што знаеш дека многу го посакува и + уште некое деталче-изненадување,
     
  3. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    дечко ми е мнооогу поромантичен од мене,мене ме мрзи да се замарам со такви работи ;) но,сепак еднаш му приготвив феноменална вешер :*
     
  4. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.095
    Пол:
    Женски
    Ах многу сакам романитика, мислам ракче нормално хаха. Имав еден дечко кој бесе многу романитичен, но останатите крш. Се надевам дека следниот дечко ќе биде барем половина од мене романтичен. А за тоа кој е поромантичен, па има и машки и женски што се романтични , но и што не се.
     
  5. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    мене ми е глупо со романтичен дечко....мене ми треба некој се знае каков де.....МАЖ!!!!! :D
     
    На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Дечко ми е романтичен, а јас не сум.
     
  7. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.095
    Пол:
    Женски
    МАЖ да биде секогаш, но да знае да изненади со некој романичен гест :D
     
  8. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам :)
     
  9. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.693
    Пол:
    Женски
    Јас сум многу романитчна личност.Ама во секоја смисла на зборот.Секогаш јас ги правам изненадувањата.Баш ми е криво што дечкото ич не ми е романтичен и не знае да ужива во романтиката што му ја пружам. :(
     
  10. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    па што знам секој со вкус мене ми е педр..и некако..... :!: да не се налути сега некој тоа е мое мислење!
    јас сакам грубо нешто,и во тоа да има малку нежност,а романтики,свеќи ,песни :shake:
     
  11. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    дечко ми е маж бре со романтична душа :D две во едно :$
    и секогаш знае да ме изненади со романтична вечера, свеќички едно друго... :$
    и затоа велам дека мажите се пооромантични од девојките :rock: потврдено, докажано ;)
     
  12. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Воопшто не сум романтична а и мојот дечко не е. Не ни сакам да бидам
     
  13. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    ми ту... :!:
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    ни јас ни дечко ми сме романтични ,а би сакала да сме,ама што да прам не ми текнува на романтика никогаш :)
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    мене ми текнува на романтика, сакам романтика... ама не знам да ја реализирам :D :D не сум толку иновативна :rofl: :worried:
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Бројче , јас мислев дека не се романтични ич . Романтична сум и јас и дечко ми .. ама не сум знаела дека до толку ги бидува за тие работи . Ми редел ружи така во срце големо , па свеќи , слики .. да се изначудиш . :) :D
     
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Па секој си има различно сфаќање за романтика, посебно машкиот род :D

    Не мора да значи дека романтиката вклучува само ружи и вино и цвеќиња, бомбони и свеќи. Мене искрено тој дел ми е клише, веќе видено и чуено. Некој поинаков храбар гест за мене лично е романтика.
    Еден дечко на првиот состанок ме качи на покривот од неговата зграда , на терасата, само за да ми го покаже погледот на градот и таму ме бакна :$ Немаше ружи, свеќи, патетика. Мене тоа ми беше чиста романтика :D
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    за мене романтика е нешто посебно, нешто лично посветено за самата особа која ја сакаме. сакам да приредувам романтични вечери, без разлика дали сме дома или излезени, така и он знае да направи нешто убаво на кое навистина немам понекогаш збор.... само во тие моменти летам и си викам зар мене ова ми се случува :inlove: :inlove: :inlove:
     
  19. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Ниту јас ниту пак дечко ми не сме нешто посебно романтични,но понекогаш знаеме да си приредиме некакво изнедаување.
    Еве пред недела-две пријатно ме изненади моето срце.Беше на службено патување една недела,вечерта пред да си дојде ми се јави и ми рече дека ќе биде дома околу 07часот наутро и дека ќе ми се јаве кога ќе стигне дома.Јас сеуште спиев а тој наместо да ми се јаве беше дојдел кај мене.Некој тропа на врата на мојота соба а јас уште неможам да се освестам и мислев дека тропа некој од моите домашни.Кога ја отворив вратата тој стоеше пред мене со едно големе плишано мече,искрено ме изненади премногу....беше прекрасно.
     
  20. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Не сме баш романтични и некогаш тоа ми фали...Сакам понекогаш ружички, свеќички .....