1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Романтика

Дискусија во 'Врски' започната од elena99, 12 декември 2009.

 1. elena99

  elena99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  20
  Sto mislite koi se po romanticni, mazite ili zenite. Dali vie praktikuvate romantika.I kazete mi nekoj sovet za ubava romanticna vecer da go iznenadam nesto decko mi. ;)
   
 2. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Мислам дека сме подеднакви, само што некој то го искажува повеќе а некој помалку, јас сум многу романтична душа и практикувам романтика.А идеа за романтична вечера, нека биде ненајавено нека свират песни кои будат убави и значајни моменти направи нешто што знаеш дека многу го посакува и + уште некое деталче-изненадување,
   
 3. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  дечко ми е мнооогу поромантичен од мене,мене ме мрзи да се замарам со такви работи ;) но,сепак еднаш му приготвив феноменална вешер :*
   
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  87.688
  Пол:
  Женски
  Ах многу сакам романитика, мислам ракче нормално хаха. Имав еден дечко кој бесе многу романитичен, но останатите крш. Се надевам дека следниот дечко ќе биде барем половина од мене романтичен. А за тоа кој е поромантичен, па има и машки и женски што се романтични , но и што не се.
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  мене ми е глупо со романтичен дечко....мене ми треба некој се знае каков де.....МАЖ!!!!! :D
   
  На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.539
  Допаѓања:
  31.546
  Пол:
  Женски
  Дечко ми е романтичен, а јас не сум.
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  87.688
  Пол:
  Женски
  МАЖ да биде секогаш, но да знае да изненади со некој романичен гест :D
   
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам :)
   
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Јас сум многу романитчна личност.Ама во секоја смисла на зборот.Секогаш јас ги правам изненадувањата.Баш ми е криво што дечкото ич не ми е романтичен и не знае да ужива во романтиката што му ја пружам. :(
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  па што знам секој со вкус мене ми е педр..и некако..... :!: да не се налути сега некој тоа е мое мислење!
  јас сакам грубо нешто,и во тоа да има малку нежност,а романтики,свеќи ,песни :shake:
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  дечко ми е маж бре со романтична душа :D две во едно :$
  и секогаш знае да ме изненади со романтична вечера, свеќички едно друго... :$
  и затоа велам дека мажите се пооромантични од девојките :rock: потврдено, докажано ;)
   
 12. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Воопшто не сум романтична а и мојот дечко не е. Не ни сакам да бидам
   
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  ми ту... :!:
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  ни јас ни дечко ми сме романтични ,а би сакала да сме,ама што да прам не ми текнува на романтика никогаш :)
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  мене ми текнува на романтика, сакам романтика... ама не знам да ја реализирам :D :D не сум толку иновативна :rofl: :worried:
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Бројче , јас мислев дека не се романтични ич . Романтична сум и јас и дечко ми .. ама не сум знаела дека до толку ги бидува за тие работи . Ми редел ружи така во срце големо , па свеќи , слики .. да се изначудиш . :) :D
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Па секој си има различно сфаќање за романтика, посебно машкиот род :D

  Не мора да значи дека романтиката вклучува само ружи и вино и цвеќиња, бомбони и свеќи. Мене искрено тој дел ми е клише, веќе видено и чуено. Некој поинаков храбар гест за мене лично е романтика.
  Еден дечко на првиот состанок ме качи на покривот од неговата зграда , на терасата, само за да ми го покаже погледот на градот и таму ме бакна :$ Немаше ружи, свеќи, патетика. Мене тоа ми беше чиста романтика :D
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.355
  Допаѓања:
  5.299
  за мене романтика е нешто посебно, нешто лично посветено за самата особа која ја сакаме. сакам да приредувам романтични вечери, без разлика дали сме дома или излезени, така и он знае да направи нешто убаво на кое навистина немам понекогаш збор.... само во тие моменти летам и си викам зар мене ова ми се случува :inlove: :inlove: :inlove:
   
 19. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Ниту јас ниту пак дечко ми не сме нешто посебно романтични,но понекогаш знаеме да си приредиме некакво изнедаување.
  Еве пред недела-две пријатно ме изненади моето срце.Беше на службено патување една недела,вечерта пред да си дојде ми се јави и ми рече дека ќе биде дома околу 07часот наутро и дека ќе ми се јаве кога ќе стигне дома.Јас сеуште спиев а тој наместо да ми се јаве беше дојдел кај мене.Некој тропа на врата на мојота соба а јас уште неможам да се освестам и мислев дека тропа некој од моите домашни.Кога ја отворив вратата тој стоеше пред мене со едно големе плишано мече,искрено ме изненади премногу....беше прекрасно.
   
 20. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Не сме баш романтични и некогаш тоа ми фали...Сакам понекогаш ружички, свеќички .....