Романтика

Дискусија во 'Врски' започната од elena99, 12 декември 2009.

 1. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  со чамец на охридско езеро само ние двајца цела ноќ :inlove:
   
 2. pepelashka.20

  pepelashka.20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  18
  Јас сум по романтиката. Му приредував мн романтични вечери на бившиот и баш беше интересно. Една вечер отидов кај него да му приредам некои романтики хихи...ставив топло чоколадо на шпорет додека поставував маса, редев свеќи и такви ствари. По 5 мин идам во кујна што да видам течееее низ цел шпорет, па после морав да чистам :rofl: ама на крај се испадна ок ! ;)
   
 3. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  7.222
  Обожавам романтика мммм, романтичните момци се права реткост и дали воопшто постојат се прашувам ;)


  Бидете креативни и кажете му се што ви лежи на срце преку песна.

  Насловите и текстовите на најромантичните песни на сите времиња се како создадени за тоа. Уживајте!

  Апел до мажите:

  Сакаме романтика и да ни кажете понекогаш „I would do anything for love“.

  Не би било воопшто лошо да не изненадите со јаготки, цреши и „Summer wine“.

  Да ни кажете дека тоа го сторивте „Because of you“.

  Намалете го притисокот врз нас и кажете ни „I'll be waiting“.

  Разубавете ни го денот со „Someone like you“.

  Некои работи во вашиот живот нека се сведат на „I do it for you“.

  Изразете ни благодарност за сиот наш труд и кажете ни дека сме вашата „Supergirl“.

  Дадете ни комплимент и кажете ни од се срце „I can't take my eyes off of you“.

  Фатете не цврсто за половината, заиграјте со нас and make us „Sway“.

  Тивко шепнете ни во гужвата „Save the last dance for me“.

  Прекрасно е да се чуе дека секаде ви е убаво со нас, па дури и „To the moon and back“.

  П.С. Обожавам романтика мммм, романтичните момци се права реткост и дали воопшто постојат се прашувам

  Иако знаеме, кажете ни одново и одново „I love you baby“.
   
  На Summer16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. in.love.girl

  in.love.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  11
  Ја мислам дека мажите ги повеќе бидува за оваа работа :D
   
 5. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  333
  Сакам романтика, но не претерано :) Некако лигаво ќе ми стане секој ден :)

  А романтична слика ми е, зима, ние сами во дрвена викендичка како водиме љубов пред камин :)
   
 6. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.948
  Допаѓања:
  108.599
  Воопшто не сум романтична, а и овој мојов не беше, па си одговаравме.
  Во нашата врска немаше ни Р од романтика.
   
 7. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  568
  Мислам дека неможе да се одреди кој е поромантичен дали машките или женските, секој човек е различен иако женските важат за романтични и нежни. Инаку во мојот случај не сме нешто многу претерано романтични и двајцата, но имало моменти кога сме седеле гушнати на терасата навечер или неколку пати сме биле и на романтична вечера.
  А како да го изненадиш :^) .. паа можеш да му подготвиш некоја вечера со вино и свеќи кај тебе дома и од вратата да наредиш од тие малечките свеќи како патека која води до масата :) Мислам дека би му се допаднало ;)
   
 8. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  73
  јас да си кажам за мене ама баш ич не ме бива за романтика овој мојов тро од тро сака направи нешто ама не бе него бива ни него такада од романтика ккао што прочитав во некј од постовите погоре нема ни Р :D погодени сне како тој така јас
   
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.793
  Пол:
  Женски
  Нема човек што не сака романтика :D свеќи, романтична вечера ,прошетка низ парк , гушкање, и реченицата јас повеќе те сакам ..... Мислам можеш да го однесеш на некое место со убав поглед на зајдисонце и да уживате заедно :) ;) :D
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  Сакам романтика, тие работи ме прават да се чувствувам убаво, прават да се чувствувам сакана.
  А сакам и јас да ги приредувам, и мене ме бива за тоа а и дечко ми особено!
  Нешто најромантично според мене-сами заедно на плажа на зајдисонце. :inlove:
   
 11. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  528
  Патетики бре , патетично роматична душа...

  Многу сакам романтика , и се што правам со партнерот сакам да е романтично , така се чувстувам сакано :inlove: многу ми значи ако нешто направи отколку да ми купи скапо , значи повеќе сакам ноќ со негови бакнежи , прегратки , милувања отколку да ми купи нешто и ај сеа ќе се радувам |(

  И така.... знам дека сум патетична.... ајт чао :angel:
   
 12. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  * Секогаш кажувајте на својот партнер дека е убав и знајте дека со тоа му покажувате дека му се восхтувате и дека го сакате. Никогаш не го споредувајте со неговите/нејзините пријатели. ;)

  * Девојки: пратете му писменце кое го содржи само вашиот бакнеж. (употребете го неговиот омилен кармин). :makeup: :angel:

  * Напишете му/и романтично, чувствително, директно од срцето љубовно писмо... Сигурно ќе му/и се допадне. :inlove:

  * Напишете „Те Сакам“ на замагленото огледало во бањата додека партнерот се тушира. :D

  * Снимете CD со неколку песни кои ви значат многу и на двајцата. :P

  * Поканете го партнерот во бањата каде го очекуваат: свеќи, шампањско и када полна со пена и ливчиња од рози. :$
   
 13. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  6.627
  Не сум претерано романтична, дури дечко ми на неколку пати се покажал поромантичен од мене :lol: Ме разнежнуваат спонтани романтики, некој убав збор или гест во добро поклопен момент, некоја ситница што ќе го разубави моментот.

  Поромантично ми е плочките во вц да ги рибаме заедно, отколку да ме пречека на кревет со ливчиња од ружи и ароматични свеќи :)

  На патетики не можам да издржам и да не прснам од смеење. Може лошо изгледа од страна ама не можам да си помогнам :D Самата слика на некој да ми се пењави со некои срцепарателни причи, напумпани вештачки фрази, неинвентивни клише моменти...ако ме знае барем 5 минути, ќе знае дека тоа не е за мене :D
   
 14. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  Секако дека постојат луѓе што не сакаат романтика и не се романтични.
  Јас на пример.
  Лигаво ми е и патетично.
  Што да правам кога сум таква. :D
  Досега мажињата во мојот живот се лутеа по малку, ама ме прифатија ваква.
  Се има случено да влезам во соба со запалени свеќи и знаете што направив ? Ги угаснав свеќите и ја запалив сијалицата. Дечкото само се насмеа и почна да ме зафркава околу тоа, но не се налути затоа што познавајќи ме очекуваше таква реакција. :)
  А инаку обична прошетка во парк или заедничко купување и слични такви секојдневни работи што паровите ги прават не можите да ги рачунате за романтика.
   
 15. stefani3

  stefani3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  мојот дечко не е многу романтичен. но знае 
  понекогаш да ме изненади.
  на првиот дејт, веќе се знаевме претходно
   бевме добри другари.
  и ме однесе покрај река(не беше во скопје),
   и беше многу романтично пушти музикка и
   ги гледавме звездите и убавиот поглед кон
   замоците од другата страна на реката. и после тоа
   отидовме во едно паркче прекрасно. и сакаше да ми
   покаже едно убаво дрво по коe што како мал се качувал
   хахаха. и отидовме по дрвото и се потправме на гранките
  , пошто беше огромно и прекрасно. и така се гушнавме и
   се бацивме. тоа ми беше многу романтичен момент.
   
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.613
  Секогаш ме привлекувале момци со малку романтична нишка во себе, но да не е премногу очигледна. :D
  Романтичните изненадувања се океј доколку не се претерани. Многу повеќе може да ме придобие со неговата личност и неговото однесување. Романтиката не мора да се поврзува со патетика, трепкави вечери и цвеќиња, тоа е веќе клише кое сите го потценуваме, но сите на него се палиме. :D Роза и масажа како подарок по напорен и тмурен ден, не го прават патетичен... како на нас секој ден букети да ни стигаат :D а шо знам, можеби на некои :?:

  По природа не сум романтична ама некогаш случајно знам да изненадам со таков гест ако премногу милина ми дојде во моментот. Станувам премногу милна што го тера човек да се запита, што ми се врти во глава. Е баш сум како таа сцената од цртаниот филм, кога кутрето му го остава последното парче месо на другото. Мојот романтичен дел избива кога ќе го поделам јадењето или кога ќе се понудам да му помогнам во нешто. Сум правела и многу поголеми гестови, но тоа е веќе во оправдани случаеви :D

  Она што ќе успее да ме задрже кај некој дефинитвно е богатата личност, големото искуство и знаење, никако романтичната природа. Ама посебно е интересно кога таа романтична нишка случајно ќе ја откриеш зашто тој е паметен и не се многу расфрла со неа :D
   
 17. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Јас сум претерано романтична особа :) Многу ми значат некои мали романтични гестови и навистина прават да се чувствувам посакувана,ценета и сл.На пр. без никаков повод да ми поклони цвеќе,да ме однесе негде,дома да ми приреди романѕична вечера :$ Ама за жал дечко ми нема ни р од романтика,а и јас кога сум имала некоја желба за нешто вакво ме убивал во поим така да сум се откажала од романтичните идеи ;( Едно од најомилените нешта ми е шетање на дожд со дечкото и дочекување на изгрејсонцето на плажа.Иако не ми успеало ова со дождот кај и да е ќе го реализирам наскоро :lol:
   
 18. Anicka.B

  Anicka.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  16
  Уживам во романтика :inlove: ме прават среќна мали но романтични нешта :*
   
 19. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  И двајцата сме риби во хороскоп.
  Тоа кажува дека сакаме романтика. Не претерано. Но, ми се допаѓаат таквите изненадувања.
  Дури некогаш тие романтични вечери може да завршат диво. Интересно, интересно.
   
 20. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  685
  Си чекам да одиме на одмор(се надевам условите ќе ни дозволат) е тогаш јас не него ќе му направам една незамислива романтика.Да му вратам бидејќи и тој иако не знаеше ништо за романтика сепак за мене се потруди да направи.