1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Романтична смс порака :)

Дискусија во 'Насмевка' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  девојки со дечко ми сме разделени не се гледаме многу често, он учи во друг град јас во друг. би сакала да му пратам некоја убава порака да го изненадам, ама искрено не ме бива во смислување романтични пораки. поталентираните и вљубените нека пишат нешто. поздрав ве сакам
   
 2. Dijana

  Dijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2009
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Еве неколку предлози од мене. Се надевам ќе ти се допаднат ;)

  Ќе престанам да те сакам само кога глув уметник ќе го нацрта звукот на лист од ружа, кој паѓа врз стаклен под.

  Еден ден ќе ме прашаш што избирам - животот или тебе. Јас ќе ти одговорам животот, а ти ќе си заминеш без да знаеш дека мојот живот си ти.

  Погледни на небото - една од ѕвездите сум јас, а сите други се мојата љубов кон тебе.

  Пратив ангел да те чува, но тој се врати брзо и ми рече: „Не може ангел да чува ангел!“
   
  На anab му/ѝ се допаѓа ова.
 3. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  Ако постои радост, тогаш тоа е средба со тебе.... ако постои бол, тоа е живот без тебе.... ако постои некој кој го посакувам, тогаш тоа си ти.

  Сакам да те допирам, да те гледам, да те нервирам, да ти го окупирам мозокот. Сакам да те мазам, пазам, не сакам да те молам, ама сакам да те сакам.

  Ако ја прочиташ поракава ми должиш прегратка, ако ја избегнеш бакнеж, ако ја меморираш состанок, ако одговориш секс, а ако не одговориш ми должиш се..! ИЗБЕРИ!!!

  Кога ноќта, се спушти и прекрие прозор твој, по небесата мрачен бакнеж ти пракам мој, нека бакнежот таму стаса каде не можам јас и нека тивко ти шепне дека те сакам јас.

  Ти си цел и исполнување на мојот живот. Ти си срце кое ме љуби, уво кое ме слуша. Ти си рака која ме држи и снага која ме зајакнува.

  Кога ти се отворени очите сакај ме, кога ти се затворени сонувај ме, а сега кога си далеку од мене не заборавај ме.
  еве и некои од мене се надевам ке ти се допаднат
   
 4. irena

  irena Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  26
  * На училиште ме учеја дека:
  - една година има 365 дена;
  - еден ден има 24 часа;
  - еден час има 60 минути;
  - една минута има 60 секунди,
  но не ме научија дека 1 секунда без тебе трае цела вечност.

  * Сакам да сум солза, да се родам во твоите очи, да живеам на твоето лице, а да умрам на твоите слатки усни.

  * Во животот засакав само три работи:
  Сонцето, месечината и тебе.
  Сонцето - за еден ден
  Месечината - за една ноќ
  Тебе - засекогаш.
   
  На Kiki4e2005 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MarijaN

  MarijaN Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  iskreno ne sum mnogu za ovie gotovive poraki, sto se preprakaat od eden na drug...edno vreme bea tolku aktuelni pa si se menjavaa so poraki :) ne deka mi smetaat, ama ako treba da biram poveke sakam da dobijam poraka koja nekoj se potrudil sam da ja smisli, otkolku nekoj da mi prati gotova poraka....mnogu se izmacil, ja prepisal ili stisnal samo send. spored mene podobro da napises nesto tvoe, pa po cena i da ne bide tolku romanticno i nakiteno so epiteti i napliv na emocii...na pr. mi nedostigas, ili samo te sakam, sakam da si do mene i slicno. mislam deka efektot ke bide daleku podobar. ova e moe mislenje ne mora da me poslusas se razbira... :)
   
 6. katerinalevova

  katerinalevova Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  За мене лично пораката со е напишана со свои зборови е онаа вистинската.Затоа што тој што сака да ти прати порака треба да биде искрен и да ја пишува од срце и со тоа ке заклучам што навистина тој чуствува.А ови пораки веце сите ги знаеме, јас не би се израдувала да добијам порака што вече ја знам или ја имам видено.Вистинската порака доаѓа од СРЦЕТО
   
 7. tigrica

  tigrica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  Еве една порака што мнгу ја сакам а се надевам дека и вам ке ви се допадне .........
  ...Сакав да ти ја напишам најубавата и несекојдневна фраза на светот што ќе ја трансформира љубовта која ја чуствувам кон тебе. Но сватив дека скромноста е најсофистицираната форма докажувајќи му некому љубов :!: На некој начин со овие скромни зборови сакам да ти докажам колку беше, си и ќе бидеш важен засекогаш.... Со љубов ....
   
  На cinderellce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. NataliCeto

  NataliCeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Mene mnoogu mi se dopadna i vednas ti ja "ukradov" da ja pratam :) ... iako mnogu poveke sakam nesto licno napisano odkolku prepisano, porakava e stvarno dobra :))
   
 9. mala

  mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  13
  mi treba vasa pomos denes pram 4 godini so deckomi vemolam pisete nekoja sms
   
 10. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  8.448
  :clap:
   
 11. srcushka

  srcushka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  7
  poraka za godisnina

  уште малку правам 4 год со дечко ми и за тој ден сакам да му пратам неккава порака уникатна пошо ние за тој период од 4 год раскинувавме неколку пати,се повредувавме еден со друг но сеа нашата лјубов е посилна од се.во таа порака сакам да му казам дека и после се лошо што поминавме го сакам премногу.
   
  На MistichnA28 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166
  poraka za godisnina

  кад се сетиш свих сети се и мене
  ево да ти оставим датум успомене
  .........
  знам да нечеш да се сетиш шта је тада било
  тад си ме први пут пољубио моје најмило
  :*
   
  На anab му/ѝ се допаѓа ова.
 13. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  poraka za godisnina

  Па девојко, треба ти сама да ја напишеш, од срце да ти излезе. А не некој друг да ти ја каже. Вие си знаете низ што сте поминале, а ако се каеш и го сакаш ќе успееш да смислиш два-три реда и да му ги напишеш!
  Ајде, среќна годишнина од мене, уште многу години да си славите! :)
   
 14. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  poraka za godisnina

  Остави срцето ти да збори, то да ја напише пораката за дечко ти...кажи му се што мислиш за него и вашата љубов, потсети го за убавите мигове заедно...НИКОГА НЕ ПРАВИ ТАА ГРЕШКА ДА ЈА КАЖУВАШ СВОЈТА ЉУБОВ КОН НЕКОЈ СО ЧУЖДИ ЗБОРОВИ!!! СЕ УСЕЌАВА ОДМА!!!
  УСПЕХ ВО ЉУБОВТА! [​IMG]
   
 15. anab

  anab Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  55
  Ако звукот на пораката те разбуди,не лути се.Сврти ја перницата не буди се,замисли желба сонувај ме :inlove:
   
 16. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Како да ти кажам дека те сонувам со отворени очи? Како со зборови да ти ја опишам најдлабоката тајна на моите чувства кои горат за еден допир на недопрените нежности твои? Ќе можам ли да зачекорам, а да не се изгубам во лавиринтот на твојата трепетна душа во која се влегува низ две очи ко сонца сјајни?
  [​IMG]

  Ќе го научам ветерот да го изговара твоето име, цветовите да мирисаат на тебе, ќе го научам сонцето да милува како твојата дланка, звездите да сјаат како твоите очи. Тогаш ќе бидеш насекаде околу мене.

  Убаво е да знам дека постоиш во мојот живот, не е битно ни колку, ни од кога, ни зошто, убаво е да отворам очи и да знам дека си блиску!
   
 17. secret.angel

  secret.angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Трагикомични статуси, коментари...

  Како најпрво здраво на сите :) нова сум тука па се надевам ќе се дружиме :) Не знам сеуште што како со форумот но се надевам ќе се снајдам па и со помош од вас :) Прашањево го поставувам тука зашо незнам да отворам нова тема а мислам дека и не е потребно :tmi:
  Значи ми треба некој ЉУБОВЕН албански статус :$ темава е тагикомични али не знаев каде па се надевам ќе имам одговори :sweat: Фала однапред девојки
   
 18. andrea1998mk.girl

  andrea1998mk.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  zdravo na site i jas sum nova mi treba ljuboven status ama na germanski se nadevam deka nekoj znae fala
   
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Моето срце било пијано, болело, давало, земало, губело, но никогаш не било вака заљубено!

  Не гледај ме така зошто јас сум само смс порака и дојдов да ти кажам дека овај од другата страна што ме испрати не може да живее без тебе и дека многу те сака.


  Понекогаш посакувам да заврне дожд за да те потсети на летните дождливи ноќи, понекогаш посакувам да пропече сонце за да те потсети на летните прошетки, понекогаш посакувам ветер да задува за да те донесе до мене и да ти кажам колку те сакам.

  Ѓаволот да го следев, ќе го стигнев. Но следев човек, човек без сенка. Каменот да го љубев ќе се сронеше од мојата љубов. Но љубев човек, човек без срце. И по мртовец да плачев, ќе го оживеев. Но плачев за човек, човек без душа!

   
  На luda.mala му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Ти си мое злато,
  ти си мое ребро,
  ако не свршам сеа,
  ќе ти скршам ребро.

  И..

  Васер вага каже да си самном на шегу,
  да бог те бие у...
  бу, буууууубрегу!11