Руменило или бронзер за лице со светол тен?

Дискусија во 'Канта' започната од qxwy, 25 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. qxwy

  qxwy Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  5
  Помош ! Јас имам коса со чоколадна нијанса, зелени очи и светол тен. Какво руменило да користам? Која боја? Предложете некои, ако може.. Можам ли да користам бронзер? Која нијанса, мат или светкаво? Вешачки ли изглеа да се носи бронзер на бел тен, кога не си исончан? Некои предлози ако може .. :worried:
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.