Форумџика на годината 2020

Руса, црна, кафена или црвена боја на коса?

Дискусија во 'Коса' започната од BettyBoop25, 4 јули 2011.

 1. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.104
  Која е вашата боја на коса дали е природна или фарбана ?
  Дали повеќе преферирате црна, плава, кафена или црвена коса?
  Доколку не ви се допаѓа темава не коментирајте или доколку постои ваква тема ставете клуч. ;)

  [​IMG]
   
  На Lolo5 и angelche16 им се допаѓа ова.
 2. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Темно кафеава, никогаш не ми е фарбана и многу си ја сакам ваква.
   
  На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.104
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Мојата природна боја е кафена темно, но неколку пати сум се исфарбала, бев нијансирана потоа плава, па црна од црна плава ја направив пак, па кафено темно па кафено светла па сега ми е пак црна и косата ми е за нигде :( Уште црвена немам пробано хехе, а најубава ми е кога ми е кафена најубаво ми стои на тенот.
   
 4. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  светло кафеава,накај плаво нешто моментално имам и светли прамени :) .Инаку би сакала да ми беше црна бидејќи имам сино-зелени очи мхм опасна комбинација,али задоволна сум и со ова боја и не би ја фарбала косата...барем засега. :)
   
 5. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  11.436
  Пол:
  Женски
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Природната боја на мојата коса е црна, но најдолгиот период од мојот живот сум имала црвена коса. Постојано правам промени, а моментално сум плава со посветли и потемни прамени.
  И најинтересно од се е што секогаш кога ќе направампромена се чувствувам прекрасно!
   
 6. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Темно кафеава, се немам фарбано досега а и не планирам во блиска иднина да се фарбам. Ама ако некогаш се фарбам ќе се фарбам црвена :)
   
 7. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.718
  Допаѓања:
  5.244
  Пол:
  Женски
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  смеѓа :rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Јас имам природно плава коса и не планирам да се фарбам . :)
   
 9. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  838
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Црна и не ја мењам за жива глава. :D
   
  На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  99
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  црна дефинитивно :D :inlove:
   
 11. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  134
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  е јас сега сум црвенуша, и тоа баш црвенуша, ама си ја сакам бојата на косата, најуба ми е :lol:
  иначе темно кафеава ми е природна, а имам бидено и црна
   
 12. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.104
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Me 2 и јас не ја менувам за ништо сега за сега барем, многу си ја сакам црна :inlove:
   
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.918
  Пол:
  Женски
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Мојата природна боја на коса е темно кафеава,а понекогаш од сонцето знае да ми стане посветла за една или две нијанси.
  Никогаш не ми е фарбана ниту шатирана или на било кој друг начин изгорена,не ја пеглам и преубава ми е.
  Да се фарбам сега за сега не планирам ниту сакам,можеби во иднина ако имам потреба.
   
 14. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  kafeava
   
 15. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.932
  Допаѓања:
  7.797
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Mojaта природна боја на коса е костенлива а се имам фарбано црвена, кафена црна и плава но сега сум црвенокоса и не планирам да ја менувам вака најмногу си ја сакам најубава ми е црвена. ;) :inlove: :inlove:
   
 16. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  716
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Јас сум смеѓа и не планирам никогаш да ја фарбам, освен можда кога ќе ми излезат мн бели влакна. Во лето многу ми осветлува и ми станува некако златна :D и тогаш не ми се допаѓа многу баш ]:) . Ако би се фарбала тоа би била некоја потемна кафеава нијанса, ама повторувам не сакам да ја фарбам :!:
   
 17. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  57
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Црнааа :inlove:
   
 18. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  335
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Сите коси бре! :D

  На кој како му стои, мене само мојата природна ми стои. :D
   
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  Природна ми е темно кафеава, а се фарбам црна и не би ја менувала! :inlove:
   
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.499
  Пол:
  Женски
  Плава, црна, кафена или црвена боја на коса?

  кафена :inlove: